اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل برق 5 ولت به 3.3 ولت 2 آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل برق 5 ولت به 3.3 ولت 2 آمپر

با عرض سلام خدمت اساتید محترم

من یک دوربین کانن دارم که باطری قطمی می خوره و بدلیل هزینه زیاد و استفاده نکردن دائم باتری ها یا خراب شدن یا در جای دیگری استفاده شدن
    به این فکر افتادم ، من که پاور بانک دارم و دوربین هم فیش داره که به آداپتور وصل میشه
    آیا راهی هست که من بتونم برق 5 ولت رو به 3 ولت تبدیل کنم برای دوربین ، اگر هست از چه قطعه ای برای کم کردن ولتاژ باید استفاده کنم
    فیش های تبدیل و USB رو دارم ، نمی دونم چی بگذارم سر راهش که بتونم جریان رو کم کنم
    ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ : تبدیل برق 5 ولت به 3.3 ولت 2 آمپر

بهتره از آی سی های قابلمه ای lm317 استفاده کنی
    جریان رو مطمینی 2 آمپره ؟

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hashem65 نمایش پست ها
      ... من یک دوربین کانن دارم که باطری قطمی می خوره ...
      سلام،
      اگه مطمئنی باطریهات، قلمی معمولی (1.5ولت) هستند و شارژی (1.2ولت) نیستند،
      اینو بخر:

اون 0.3 ولت اضافه اش مشکلی ایجاد نمیکنه!
      ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

reply : S_B_T
        سلام راستش من مطمعن که نیستم ولی با آداپتوری که براش خریدم و تا 2 3 ساعت فیلم گرفتیم مشکلی براش پیش نیومده
        3.3 ولت 2 آمپر روش زده
        برای استفاده ای سی قابلمه ای برای اون رو سر راه جریان + قراربدم ؟
        ممنونم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

reply :ubub
        سلام من هر دو نوع رو استفاده کردم هر دو تا کار میکرده!
        این قطعه ای که شما معرفی کردین آیا برای ولتاژ 5 ولت با پاور بانک کار میکنه ؟
        الان عکس قطعه رو که نگاه می کنم خروجی ورودیش معلوم نیست
        چطوری باید ازش استفاده کنم حقیقت من زیاد اطلاعت فنی ندارم
        داخل یکی از عکس ها زده vout , vin این منظورش همون ورودی خوجی هست !
        ممنونم
        جدیدترین ویرایش توسط hashem65; ۰۹:۵۱ ۱۳۹۷/۰۴/۲۵.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ubub نمایش پست ها
          سلام،
          اگه مطمئنی باطریهات، قلمی معمولی (1.5ولت) هستند و شارژی (1.2ولت) نیستند،
          اینو بخر:

اون 0.3 ولت اضافه اش مشکلی ایجاد نمیکنه!
          پاوربانک که جریان مصرفی رو نمیتونه تامین کنه ، فرضا هم وات مصرفی تامین بشه که نمیشه هر مبدلی یک اتلاف داره.
          به نظرم از باطری لیتیوم ۳.۷ استفاده کنند با ظرفیت بالا و یک مدار شارژ تک سل بهتر نیست؟

دیدگاه

سلام یعنی نمیشه به عنوان باطری ازش استفاده کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
              پاوربانک که جریان مصرفی رو نمیتونه تامین کنه ، فرضا هم وات مصرفی تامین بشه که نمیشه هر مبدلی یک اتلاف داره.
              به نظرم از باطری لیتیوم ۳.۷ استفاده کنند با ظرفیت بالا و یک مدار شارژ تک سل بهتر نیست؟
              سلام مهندس،
              - چرا پاور بانک نتونه جریان مصرفی رو تأمین کنه؟؟
              - ماژول معرفی شده سوئیچینگه و اتلاف کمی داره مخصوصا نسبت به نوع خطی 317 !!!
              - مصرف کننده یک دوربینه که با دوتا باطری قلمی کار میکرده یعنی مصرفش زیر 200 میلی آمپره !!!
              ...
              - البته پیشنهاد شما (باطری لیتیوم یون) خوبه، ولی استارتر میگه میخواد از تجهیزاتی که داره استفاده کنه!
              ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ubub نمایش پست ها
                سلام مهندس،
                - چرا پاور بانک نتونه جریان مصرفی رو تأمین کنه؟؟
                - ماژول معرفی شده سوئیچینگه و اتلاف کمی داره مخصوصا نسبت به نوع خطی 317 !!!
                - مصرف کننده یک دوربینه که با دوتا باطری قلمی کار میکرده یعنی مصرفش زیر 200 میلی آمپره !!!
                ...
                - البته پیشنهاد شما (باطری لیتیوم یون) خوبه، ولی استارتر میگه میخواد از تجهیزاتی که داره استفاده کنه!
                من فکر میکردم مشخصات دوربین رو ذکر کردند ، مجدد دیدم که آداپتور منظورشون بوده . درست می فرمایید

ممنونم
                احتمالا پشت ماژول مشخص کرده که ورودی خروجی کدومه ، اما اگر مشخص نبود ، پایه مثبت خروجی به سلف* smd که روی ماژول هست وصل شده ، با دنبال کردن ترک متوجه می شوید .
                دقیقا منظور از Vin و vout ورودی و خروجی هست .
                علاوه بر این ماژول ، شما یک کابل یا سوکت میکرو USB نیاز دارید تا به پاور بانک وصل کنید ، و یک کابل دیگه تا از ماژول به دوربین وصل کنید که باید ببینید سوکت چه نوعی هست .
                با توجه به مشخصات ماژول ۹۰ درصد جواب میده . اگر جواب نده مشکل از ضعیف بودن پاور بانک میتونه باشه . البته قیمتی* نداره، ارزش آزمایش رو داره .
                دوستان هم هستند شما رو راهنمایی میکنند .

دیدگاه

reply : S_B_T
                  ممنونم
                  این ماژول رگولاتور که معرفی کردند بهترین انتخاب برای شماست. هم بسیار کوچک است طوریکه شاید بتوانید داخل خود پاوربانک هم جا بدهید و هم چون اصطلاحا مبدل 'باک' است اتلاف توان ناچیزی دارد و چندان گرم نمی شود
                  نصب آن هم کاملا ساده است . زیر برد آن در یک طرف نوشته ورودی و سمت دیگر خروجی. تصویر زیر:

دیدگاه

بسیار ممنونم از دوستان و اساتید که راهنمایی کردند
                    حقیقا من حدف ام بیشتر اینه که وقتی ولتار 5 از کابل رد میشه بشه همون 3 ولت که اگر به هر دستگاهی که رابط usb داشت بشه ازش استفاده کرد
                    و حتی اگر هم بتونم یک فیش میکرو usb بگیرم که به موبایل بشه تبدیلش کرد و از اونم استفاده کنم چون بازم همیشه پاور بانک آدم همراهش نیست موبایل ولی هست
                    میرم سراغ سفارش تا بیاد دستم و شروع کنم ببنیم چی میشه
                    بازم ممنونم
                    امیدوارم موفق باشید

دیدگاه

سلام.من یه بلوتوث دارم که میخام باطریشو حذف کنم و برق مستقیم بهش وصل کنم که دیگه نخام شارجش کنم.
                      مشخصات باطریش 3.7vو 250میلی آمپر.
                      راهی هست که برق 5ولت یا 12ولت رو به مقدار برسونم و وصل کنم بهش؟
                      ممنون میشم راهنماییم کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moji1368 نمایش پست ها
                        سلام.من یه بلوتوث دارم که میخام باطریشو حذف کنم و برق مستقیم بهش وصل کنم که دیگه نخام شارجش کنم.
                        سلام
                        با رگولاتور میتونید این ولتاژ رو اوکی کنید رگولاتور سوئیچینگ 2596 استفاده کنید و ولتاژ رو روی 3.7 یا ... تنظیم کنید از lf33 هم میتونید استفاده کنید و ولتاژ 3.3 بگیرید بسته به جریانی که میخواین بکشین داره
                        موفق باشید
                        Proudly @real_ahmadi
                        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moji1368 نمایش پست ها
                          من روی چند تا دانگل بلوتوث قبلا همینکار را کردم به این صورت که اگر ورودی شارژ دانگل از نوع میکرو USB هست یک شارژر گوشی بهش وصل کنید
                          البته بعضی شارژرهای کیفیت پایین روی صدای بلوتوث ایجاد نویز می کنند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X