اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار تاخیر قبل از ماژول رله

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار تاخیر قبل از ماژول رله

سلام. خسته نباشید
    من یک ماژول رله چهار کانال ۵ ولت رو به یک برد wemos D1 وصل کردم. با وجود اینکه ماژول رله low trigger هست اما باز هم هنگام راه اندازی مدار، رله ها چند بار فعال میشن ,که نباید اینطور باشه!حالا من میخوام یه مداری سر راه تغذیه ماژول رله قرار بدم که هنگام روشن شدن کنترلر، تغذیه رله با چند ثانیه تاخیرتامین بشه تا کنترلر در این فاصله بالا اومده باشه و خروجی ها high شده باشند.
    اول این کار به نظرتون خوب هست یا نه؟
    و اینکه اگر خوب هست و راه بهتر دیگه ای نیست، آیا دوستان می تونن مدار ساده ای برای تاخیر انداختن تغذیه ورودی رله پیشنهاد بدن که خروجی آن همون ۵ ولت باشه؟ چون اکثر مدارهایی که با ترانزیستور یا آیسی 555 امتحان کردم خروجی رو تا حدود 3.5 ولت کاهش میدن.
    البته پیشاپیش اگر سوال در سطح ابتدایی هست پوزش می خوام
    جدیدترین ویرایش توسط mohsen1981; ۱۵:۴۷ ۱۳۹۸/۰۹/۰۷.

پاسخ : مدار تاخیر قبل از ماژول رله

خود اون ماژول ها می تونه هم با ولتاژ 5 ولت تحریک بشه و هم با 0 ولت
    بستگی داره مشترک اون رو به چی وصل کنی
    ضمنا
    1- این مشکل به صورت نرم افزاری حل می شه اگه دسترسی یه برنامه داری
    2-یکی از رله ها رو اگه خالیه برای حالت تایمر استفاده کن وگرنه از یک رله دیگه استفاده کن برای ساخت تایمر
    بهتره بجای 555 از یک خازن و تاخیر زمانی در شارژ و دشارژ استفاده کنی
    با وصل رله ولتاژ 5 ولت یا 0 ولت که مشترک بین رله هاست به اونها برسون

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

پاسخ : مدار تاخیر قبل از ماژول رله

سلام. ممنون بابت پاسخ
      1-بله. به نرم افزار دسترسی دارم. چطور باید انجام بدم؟ اما فکر میکنم این بالا پایین شدن ولتاژ در IO قبل از اجرای کد انجام میشه (البته در این برد wemos اینطوری هست. با بردهای آردویینو هیچ مشکلی ندارم)
      2-GPIO خالی ندارم و همش رو استفاده کردم. و اگر بخوام از یک رله جدا استفاده کنم هم که میشه همین سوالی که اینجا پرسیدم: چطور یک مدار برای تاخیر فعال شدن رله طراحی کنم؟ (هرچند اگر هر چهار رله با هم فعال باشه حدود 170 میلی آمپر مصرف میکنه که در اینصورت فکر نمیکنم نیاز به رله جدا باشه)
      و در مورد آیسی 555 از این طراحی استفاده کردم
      نوشته اصلی توسط S_B_T نمایش پست ها
      خود اون ماژول ها می تونه هم با ولتاژ 5 ولت تحریک بشه و هم با 0 ولت
      بستگی داره مشترک اون رو به چی وصل کنی
      ضمنا
      1- این مشکل به صورت نرم افزاری حل می شه اگه دسترسی یه برنامه داری
      2-یکی از رله ها رو اگه خالیه برای حالت تایمر استفاده کن وگرنه از یک رله دیگه استفاده کن برای ساخت تایمر
      بهتره بجای 555 از یک خازن و تاخیر زمانی در شارژ و دشارژ استفاده کنی
      با وصل رله ولتاژ 5 ولت یا 0 ولت که مشترک بین رله هاست به اونها برسون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X