اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد مدار بوست ولتاژ جریان بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک در مورد مدار بوست ولتاژ جریان بالا

نوشته اصلی توسط shahinb007 نمایش پست ها
    اره مجبورم از سری uf یا ss34 یا مشابه اینا استفاده کنم .
    دقیقا الان مشکلم همین ماسفت دیود هستش که همش میسوزه . برعکسم گذاشتن بخاطر دیود داخلیش -_- اگ بتونی یه راهی واسش پیدا کنی عالی میشه
    سلام. راهی پیدا نکردم. بهتره بیخیال استفاده از یک سوییچ دیگه بشین و افت ولتاژ 0.3 رو تحمل کنین و از دیود استفاده کنین

امیرحسین ضیا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir Zia نمایش پست ها
      سلام. راهی پیدا نکردم. بهتره بیخیال استفاده از یک سوییچ دیگه بشین و افت ولتاژ 0.3 رو تحمل کنین و از دیود استفاده کنین
      سلام
      احساس میکنم راهشو پیدا کردم درواقع گیت ماسفت رو باید با ولتاژ بالاتر شارژ کنم ولی با تکنیک بوت استرپ نتونستم جواب بگیرم و باید روش کار کنم
      نه قضیه افت ولتاژ نیست ! قضیه جریان دهی بیشتر هستش . من بصورت عادی با دیود میتونم 12 ولت 1 آمپر رو بگیرم ولی تلفاتم افتضاحه و دمای دیود و ماسفت بوست به بالای 90 درجه میرسه و بعدشم سلف به اشباع میره .به خاطر همین مجبورم از ماسفت دیود استفاده کنم ... بیخی حلش میکنم
      *** کمترین توقع از یک فرد تحصیل کرده، دانستن املاءِ صحیحِ کلمات است ***

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinb007 نمایش پست ها
        سلام
        احساس میکنم راهشو پیدا کردم درواقع گیت ماسفت رو باید با ولتاژ بالاتر شارژ کنم ولی با تکنیک بوت استرپ نتونستم جواب بگیرم و باید روش کار کنم
        نه قضیه افت ولتاژ نیست ! قضیه جریان دهی بیشتر هستش . من بصورت عادی با دیود میتونم 12 ولت 1 آمپر رو بگیرم ولی تلفاتم افتضاحه و دمای دیود و ماسفت بوست به بالای 90 درجه میرسه و بعدشم سلف به اشباع میره .به خاطر همین مجبورم از ماسفت دیود استفاده کنم ... بیخی حلش میکنم
        من چیزی که فهمیدم این بوده که از یک سوییچ مثل ماسفت که دیود بدنه یا همون دیود موازی معکوس داره نمیشه به عنوان یک کلید یک طرفه مثل کلیدی که در مبدل بوست مرسوم هست استفاده کرد.
        بله چیزی که شما میگی درست هست به دلیل اینکه ولتاژ سورس در هنگام روشن بودن و یا خاموش بودن کلید متفاوت هست در حالتی که بار رو بین سورس و منبع بذارین/
        به هر حال خوشحال میشیم نتیجه ی تحقیقاتتون رو به اشتراک بذارین

امیرحسین ضیا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X