اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر مودم dlink.

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تعمیر مودم dlink.

نوشته اصلی توسط saeed391 نمایش پست ها
    سلام
    مهندس اول اون خازن باد کرده را عوض کن چون داغ کردن بعضی قسمتهای مدار با ریپلهایی که توسط خازن حذف نشده طبیعی هست. اگه ولتاژ خازن جدیدی که میگیری از این خازن بیشتر بود بهتر هم هست. خازن که فیوز نیست بخواهیم برای حفاظت از مدار بسوزه.
    اون سولونویید(سیم پیچ) و رگولاتوری که با رنگ سفید مشخص کردی ممکنه پایه ش از جاش کنده شده باشه یه نگاه بنداز به پایه ش یه کم هم با هویه لحیمش را بهتر کنی جای دوری نمیره.
    بعد در مورد دما صحبت کنیم.
    خازنو عوض کردم فراموش کردم بنویسم.قبلش خازن باد کرده هم داغ میکرد که اون دیگه داغ نمیشه.همه چیزو بادقت برای قلع سردی نگاه کردم.اون IC هم نگاه کردم مشکل نداره.اما باز پایه هاشو لحیم میکنم خبر میدم.اما داغ کردن کل مودم با تعویض خازن حل نشد.

دیدگاه

همیشه ولتاژ ترانس قبل از پل دیود 2 ولت بالا تر از بعداز پل دیود است.....
      سلام، جرا اینطوریه؟ منطقی نیست که، تا قبل پل دیود ولتاژ سینوسی هست بعد پل دیود بخاطر افتی که دو سر هر دیود هست که حدود 0.7 هست، میشه 1.4 ولت که البته 1.4 ولت افت dc، نباید ربطی به ac داشته باشه.
      الآن با فرض 9 ولت موثر، بعد از پل دیود باید حدود 8 ولت dc داشته باشم که اگه افت 0.7 برای هر دیود در نظر بگیریم، ولتاژ خروجی پلء ( که دوسر خازن میوفته ) باید بیشتر از 6.7 ولت و نزدیک 7 ولت باشه.
      توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
      همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.
      https://www.youtube.com/@aKaReZa75​

دیدگاه

مهندس من هم مودم dlink دارم داغ شدنش طبیعیه اونقدر داغ میشه که بدنه را هم زرد کرده و هنوز نسوخته. با خیال راحت از مودمتون استفاده کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X