اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونه با هفت LED تابلو روان بسازیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چگونه با هفت LED تابلو روان بسازیم

با سلام

بنده هم پروژه PROPELLER CLOCK رو در سال 82 انجام دادم ،.
    1- یک عدد 24mhz 89C55
    2- دو عدد ALTERA FPGA 27128 ،
    3- 32 عدد LED دو رنگ ( سبز ، قرمز )
    4- یه موتور DC و ...... ، این پروژه برای تبلیغ یه شرکت ، انجام شد . قطر چرخش این صفحه هم 20 سانتیمتر بود ، ولی بدلیل محدودیت در حباب شیشه ای( قاب صفحه نمایشی) در اون مقطع زمانی ، پروژه پس از ساخت یک نمونه پروتوتایپ ، متوقف شد . هزینه اجرا اون پروژه ، حدود یک میلیون تومان ( قطعات ، طراحی بورد ، طراحی نرم افزاری و سخت افزاری ، ماشینکاری و فرزکاری ......) شد . اگه فرصتی دست بده ، باعکس و تفصیلات ، مراحل انجام این کار رو بعرض دوستان شریف میرسونم .

دیدگاه

با سلام
      آقا از همه بچه ها برای تبادل اطلاعات ممنونم
      از میون آقایون ویا احتمالا خانم ها کسی ادرسی یا نقشه ای از این جور تابلو های روان با ای وی آر ندارن مممنونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Strange
        با سلام
        آقا از همه بچه ها برای تبادل اطلاعات ممنونم
        از میون آقایون ویا احتمالا خانم ها کسی ادرسی یا نقشه ای از این جور تابلو های روان با ای وی آر ندارن مممنونم
        با سلام

دوست گرامی ، با یه سرچ کوچیک ، خیلی چیزا بدست میاد .

http://www.luberth.com/help/propeller_clocks_backups/sylvain_bissonnette/clock.html
        این هم لینک کامل پروژه های PROPELLER CLOCK
        http://www.luberth.com/analog.htm
        موفق باشید .

دیدگاه

سلام
          من یه نمونه خیلی سادشو ساختم :icon_razz:
          http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,15049.new.html
          در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
          مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

باسلام خدمت دوستان عزیز.

دوستان من یه گله ای میخوام بکنم از بچه های ایرانی البته بعضی هاشون.

ببینید یه خصلت بد ما ایرانی ها اینه که یه علم یا یه چیزی که میفهمیم رو نمیخوای به کسی بگیم میترسیم بزنه رو دست خودمون میترسیم سطح علمیش بره بالا.

به خدا به پیر به پیغمبر زشته اینکارا بزارید کنار.

ببینید درسته که بعضی ها یا آقای لاچینی عزیز که این مدار رو اینجا تبلیغ کردن خیلی روی این مدار زحمت کشیدن و سختی دیدن تا تونستن این مدار رو طراحی کنن ولی چه خوب میشد که اینجا آموزش میداد هم سطح علمی به های این دیار پاک میرفت بالا هم خودشما ثواب سواب صواب :biggrin: میبردید.

و تشکر میکنم از دوستانی که اطلاعاتی رو در این زمینه در اختیار اعضا قرار دادند.

الهم صلی الا محمد و آل محمد.

یا علی
            به نام خدا

دیدم آن چشمه ی هستی که جهانش خوانند

_-_-_-_-_-_-_-_-
            آنقدر آب کزان دست توان شست نداشت به به به به

دیدگاه

بابا دمتون گرم ایول چه بحث تووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووو وووووووووووووووووووووووووووپه

خاک تو سره من که هیچی از اینا نمیفهمم
              به نام خدا

دیدم آن چشمه ی هستی که جهانش خوانند

_-_-_-_-_-_-_-_-
              آنقدر آب کزان دست توان شست نداشت به به به به

دیدگاه

تو نت می چرخیدم اینو پیدا کردم.
                یه لینک در مورد propeller clock که توش کلی لینک دیگه داره

http://www.luberth.com/analog.htm

دیدگاه

پروژه های سال 2001 دانشگاه Cornell بررسی می کردم. این لینک به چشمم خورد:

http://instruct1.cit.cornell.edu/courses/ee476/FinalProjects/s2001/ellyson/writeup.html

دیدگاه

سلام ...............

جناب جعفری لینکی رو که گذاشته بودید ، خوندم . اما یه سوال برام پیش اومد .
                    دقیقا وظیفه ی Optic Interrupter رو نفهمیدم . کمی توضیح میدین ؟!!!
                    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

ببخشید اینجا رو ندیده بودم.( حسام جان صحبت هایی رو که می کنم یه کم جنبه عمومی داره- ببخش اگه سادست و می دونی )
                      تو اینجور پروژه ها نقش سرعت موتور خیلی مهمه. اگه یه نمونه ساده بسازین و سعی کنین بدون کنترل دور موتور اونو به نمایش بذارین متوجه میشین که باید ولتاژ تغذیه موتور رو اونقدر تغییر بدین تا یه نوشته اولا دیده بشه ثانیا به صورت ثابت در محل مورد نظر قرار بگیره.
                      برای نمایش صحیح Timing در این پروژه ها بیش از قبل خودشو نشون میده. میزان تاخیر در روشن بودن LED ها و سرعت موتور وابسته به هم هستند. به همین منظور به نحوی باید دور موتور رو کنترل کرد. یکی از ابزارهای مفید کنترل دور همین اپتو اینتراپترها هستند که معمولا از یک فرستنده-گیرنده مادون قرمز( در یک پک) تشکیل شدند. با هر بار عبور یک مانع از بین اونها یک تغییر لبه داریم. یا به اصطلاح یک وقفه ایجاد میشه.
                      چند تا عکس و دو تا لینک میذاردم تا بیشتر متوجه بشین:

http://hades.mech.northwestern.edu/wiki/index.php/Optointerrupter

http://www.simplemotor.com/oimotor.htm

دیدگاه

پاسخ : تابلو روان فقط با هفت LED

نوشته اصلی توسط lachini
                        با عرض سلام ادب به شما دوستان عزیز.
                        با توجه به اینکه ساخت این مدارات زمان بسیاری را از من گرفته لذا فعلا فقط کیت آموزشی آنرا به فروش میرسانم و در مورد ساعت آنالوگ مراحل ساخت آنرا بصورت چند مقاله آماده کردم که به مرور زمان در اختیار دوستان قرار میدهم. ولی ارائه تمامی مطالب مرتبط به ساخت ساعت با توجه به حجم مطالب در اینجا مقدور نمی باشد. ولی من سعی میکنم که هر بار خلاصه ای از مطالب موجود در سایت را جهت استفاده شما عزیزان در انجمن قرار دهم.
                        با آرزوی موفقیت برای شما دوستان عزیز.
                        مهندس حسین لاچینی.
                        با سلام و عرض ادب
                        من خودم رو در حدی نمیبینم که بخوام به کسی بگم این کارو بکن ویا برعکس
                        اما معمولا وقتی برای کسی ارزش قائل باشم بهش یاداوری میکنم
                        برای شما هم به این دلیل ارزش قائلم که تا حالا 3 مورد ایده از مدارات موجود در سایتتون گرفتم که بعد با جستجو و راهنماییهای دوستان اون مدارات رو به نتیجه رسوندیم و برای همین یه جورایی به شما مدیونم....
                        مورد اول اینکه دوستان گفتند اینجا محل آموزشه و نه تبلیغ که به نظر من هم کاملا متینه.(البته یه جورایی به شما هم حق میدم، بالاخره ما همه ایرانی هستیم دیگه..!!)
                        مورد دوم هم اینکه جسارتا میخوام عرض کنم که مهندسین برق و اکثر رشته ها به جز عمران! در امضا معرفی خودشون رو مهندس خطاب نمیکنن. البته دلیلش رو هم نمودنم شاید به خاطر افتادگیشون باشه و نظر شخصی خودم اینه که آدم باید در علم و عمل مهندس باشه نه در امضا.
                        بلا تشبیه همانند خداوند که بزرگترین مهندس هستی اونه اما کسی بهش مهندس نمیگه.
                        با آرزوی موفقیت برای همه دوستان و شما دوست گرامی
                        .The life is ruth, But I'm ruther

دیدگاه

داداش به تاریخ ارسال پست هم یه نگاه مینداختی بد نبود مال 5 سال پیشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X