اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دوستان میخواهم درمورد ساخت PCB به روش سیلک بدونم.(ازتجربیات خودتون بگین)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : دوستان میخواهم درمورد ساخت PCB به روش سیلک بدونم.(ازتجربیات خودتون بگین)

نوشته اصلی توسط Ghasede del
    من دو سال پیش رفتم تا در این زمینه اطلاعات کسب کنم و وسائل کار رو فراهم کنم به یکی از این موسسات که در این مورد همه نوع
    خدمات میداد مراجعه کردم و خواستم راهنماییم کنه یه لیست بلند بالا جلوم گذاشت که این کتاب هم توش بود زیرش هم خط کشیده بود و
    نوشته بود 450 هزار تومان.
    پرسیدم به همه اینا نیازه گفت چقدر می خوای هزینه کنی کفتم کمتر شروع کرد به خط زدن اقلام در آخر 300 هزار تومن ناقابل پرداخت کردم.
    این کتاب هم تمام صفحاتش گلاسش 25 هزار تومان حساب کرد.
    این کتاب بسیار علمی توضیح داده و برای هر کاری یه دستگاه معرفی کرده مثل کشیدن توری روی شابلن و اندازه گیری مقدار کشش وغیره
    من که از این کتاب نتونستم استفاده کنم اون فروشنده گفت میتونم شخصی رو برای آموزش بفرستم میشه فلان مبلغ.
    گشتم تو وب یه سی دی آموزشی پیدا کردم اتفاقآ نزدیک محل زندگیم بود زنگ زدم با پیک برا فرستاد بعد از دیدن فیلم متوجه شدم
    خیلی از چیزایی که بهم فروخته اصلآ نیاز نبوده و با خیلی کمتر از 300 تومان میشه این کا رو کرد . :redface:
    اگه اسنترنت پر سرعت دارید در صورت امکان حجم فیلم را کم کنید و جایی پلود کنید که همه استفاده کنند
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر

دیدگاه

چندتا سوا داشتم :
      1 - این شابلون رو چطوری میشه تهیه کرد ؟ یعنی روش پرینت می گیرن ؟
      2 - اون توری رو اگه بخوام تهیه کنم باید از کجا و با چه نامی تهیه کنم ؟
      3 - منظورتون از ماده حساس به نور همون سیلک هست ؟ چنده ؟
      4 - رنگ رو برای چی استفاده می کردین؟
      ببخشید دیگه سوالام زیاد شد :biggrin: به نظرم روش جالبی میومد . خداکنه هزینش هم پایین باشه .
      1- شابلون یک قاب مثل قاب عکسه میتونی چوبی یا آلومینیومی بسازی و توری رو روش بکشی و با منگنه یا چسب محکم کنی.
      2-از موسسات چاپ اون طرف انتهای خیابون خاکی بود اگر درست یادم مونده باشه من که اگر کلام اونجا بیافته نمی رم بردارم
      بهتره تحقیق کنی و آدم درستشو گیر بیاری قیمت توریش از بقیه اقلام بیشتره و جنس خوب و بد داره حتمآ باید خوبشو بگیری
      فکر کنم ایتالیایی بود.دقیق یادم نیست.
      ماده حساس به نورش اون زمان قیمتی نداشت 5 تومان ایرانیش بود الان باید یک قوطیش نهایتآ 15 باشه.
      رنگ رو روی شابلن که روی فیبر گذاشتی میکشی تا از توری رد بشه و روی فیبر طرحت بیافته کمی تمرین لازم داره
      من از نتایج راضی بودم.
      http://uploadkon.ir/?file=c502129326925018d95c87708c5d5aa5.bmp

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

اگه اسنترنت پر سرعت دارید در صورت امکان حجم فیلم را کم کنید و جایی پلود کنید که همه استفاده کنند
        فکر نکنم این کار درست و اخلاقی باشه اونا چند جون زحمت کش ایرانی هستن با دستهایی که هیچ وقت از رنگ پاک نمیشه
        نمی خواهید که خودمو مدیونشون کنم. :redface:

دیدگاه

من دو سال پیش رفتم تا در این زمینه اطلاعات کسب کنم و وسائل کار رو فراهم کنم به یکی از این موسسات که در این مورد همه نوع
          خدمات میداد مراجعه کردم و خواستم راهنماییم کنه یه لیست بلند بالا جلوم گذاشت که این کتاب هم توش بود زیرش هم خط کشیده بود و
          نوشته بود 450 هزار تومان.
          پرسیدم به همه اینا نیازه گفت چقدر می خوای هزینه کنی کفتم کمتر شروع کرد به خط زدن اقلام در آخر 300 هزار تومن ناقابل پرداخت کردم.
          این کتاب هم تمام صفحاتش گلاسش 25 هزار تومان حساب کرد.
          این کتاب بسیار علمی توضیح داده و برای هر کاری یه دستگاه معرفی کرده مثل کشیدن توری روی شابلن و اندازه گیری مقدار کشش وغیره
          من که از این کتاب نتونستم استفاده کنم اون فروشنده گفت میتونم شخصی رو برای آموزش بفرستم میشه فلان مبلغ.
          گشتم تو وب یه سی دی آموزشی پیدا کردم اتفاقآ نزدیک محل زندگیم بود زنگ زدم با پیک برا فرستاد بعد از دیدن فیلم متوجه شدم
          خیلی از چیزایی که بهم فروخته اصلآ نیاز نبوده و با خیلی کمتر از 300 تومان میشه این کا رو کرد . :redface:
          lمتاسفم که از اعتماد شما سوء استفاده شده اما در حقیقت بهترین منبع علمی حال حاضر مکتوب به زبان فارسی در باره چاپ سیلک همین کتابه. شاید نیاز شما در حدی بوده که نیازی به تجهیزات معرفی شده در این کتاب نبوده و با همون تجهیزات ابتدائی که در سی دی خریداری توسط شما معرفی کرده هم کارتون راه میافتاده...به هر حال امیدوارم دلسرد نشده باشید و ادامه بدید.
          زکات علم،نشر و پخش آن است.
          {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
            آقا این فیلم رو ببینید .با حوصله به توضیحات و تجهیزات ابتدائی و دست ساز و در نهایت محصول نهائی هم دقت کنید به خدا جزو بهترین و ساده ترین آموزش هائی ست که تو اینترنت میتونید پیدا کنید
            http://www.youtube.com/watch?v=8-WGaAmpfOU
            {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

من یه مدت با چاپ سیلک کار کردم ابتدا از رنگ روغنی استفاده کردم و مشکلات زیادی داشت یکیش پاک کردن روغن بعد از کار از روی
              شابلن بود کلآ رنگ روغنی خیلی بد قلق بود بعد تحقیقات از رنگ PVC استفادده کردم خیلی کار باهاش راحته و در برابر اسید هم مقاومه
              اما یک مشکل جدی داشت اونم حلالش هست به نام ریتارد بوی فراگیر و زننده ای داره و در محیط منزل استفاده ازش مکافاته بعد از مدتی
              از ادامه کار دست کشیدم و کارامو میدم بیرون .
              ایراد کار اینه که شما از رنگهای مخصوص مدارچاپی استفاده نمی کردید در ضمن ریتاردر و حلال بی بو هم داریم ای کاش از تلاش خسته نمیشدید و ادامه میدادید شاید اگر یک مشاور خوب داشتید الان بعد از سه سال یک کارگاه درست و درمون بودید....حیف شد
              {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

ایراد کار اینه که شما از رنگهای مخصوص مدارچاپی استفاده نمی کردید در ضمن ریتاردر و حلال بی بو هم داریم ای کاش از تلاش خسته نمیشدید و ادامه میدادید شاید اگر یک مشاور خوب داشتید الان بعد از سه سال یک کارگاه درست و درمون بودید....حیف شد
                از زمان سربازییم تو این شهر گیر کردم الان نمیدونم تبادل اطلاعات توی تهران چطوریاست ولی اینجا وقتی جایی میری سعی میکنن
                اطلاعاتشون رو مخفی کنن حتی کسایی که چندین سال باهاشون کار میکنم وقتی ازشون سئوالی میپرسی ..............
                البته شایدم حق داشته باشن خلاصه توی هر کاری دست داره زیاد میشه و اشخاص فوت فن خودشونو مفت بدست نیووردن :read:
                من هم بیشتر بخاطر علاقه دنبالش بودم خیلی وقتها کار رو بدی بیرون بصرفه تره چون وقت رو میشه صرف کار دیگه ای کرد
                الانم واقعآ برام نمی صرفه خودم فیبر بزنم و از هزینه ای که کردم ناراحت نیستم کلی تجربه کسب کردم.
                البته نمیدونستم که برای فیبر زدن میشه از این روش استفاده کرد جایی هم نشنیده بودم یک روز که بایک از دوستان رفتیم برای سفارش
                یک کار تبلیغاتی اولین بار ایده این کار به ذهنم رسید بعد متوجه شدم خیلی ها با این روش کار میکنن ولی خیلی خوب شگردشون رو مخفی
                نگهداشتن. :biggrin:

دیدگاه

قیمت 300 تومان خیلی خوب دستگاهی که من دیدم قیمتش 4.200.000 تومان حالا چه تفاوت های دارن شما بگید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X