اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شستشوی برد مدار چاپی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : شستشوی برد مدار چاپی

سلام
    ایزوپروپیل رو به همه نمیدن.
    چرا نمیدن، درسته که نوع مرغوبش در بازار الکل 99% هستش، ولی مگه این الکل خوراکیه؟ این الکلیست که از چوب میگرین و من گالن های 20 لیتری میخرم، بدون مشکل
    در بازار این الکل رو بنام ایزوپروپیل یا 2پروپانول و ... میشناسن

بهترین گزینه برای شستشوی برد هستش، باید چند دقیقه داخل این الکل بمونه، بعد با مسواک و .... برد رو تمیز کنید و با کمپرسور هوا کامل خشک کنید.
    بهترین ماده ای که برای حمام آلتراسونیک هم پیشنهاد میشه همین الکل هستش
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

منم تینر و بنزین سوپر رو تست کرده ام.هر دو خوبن ولی تینر خیلی خوبه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرتضی امانی
        سلامچرا نمیدن، درسته که نوع مرغوبش در بازار الکل 99% هستش، ولی مگه این الکل خوراکیه؟ این الکلیست که از چوب میگرین و من گالن های 20 لیتری میخرم، بدون مشکل
        در بازار این الکل رو بنام ایزوپروپیل یا 2پروپانول و ... میشناسن

بهترین گزینه برای شستشوی برد هستش، باید چند دقیقه داخل این الکل بمونه، بعد با مسواک و .... برد رو تمیز کنید و با کمپرسور هوا کامل خشک کنید.
        بهترین ماده ای که برای حمام آلتراسونیک هم پیشنهاد میشه همین الکل هستش
        نمیدونم شما از کجا تهیه کردید ولی دارو خون ها به هیچ وجه نمیدن چون قابل مصرف هست و کسانی هستند که برای تولید محصولشون این ماده رو میریزند داخلش تا درصد الکلش بیشتر بشه...این اطلاعات رو داروخونه ها بمن دادند...
        حالا شاید الکلی که شما استفاده میکنید نوع صنعتیش باشه و غیر قابل استفاده..شما از کدوم صنف تهیه میکنید؟شاید متانول باشه..

دیدگاه

دوستان دارو خانه ها الکل اتانول رو نمیدن که خوراکیه .. دیگه نوع های دیگه مشکلی نداره
          و تا جای که میدونم حدود 10 نوع الکل وجود داره که معمولا خوراکی نیستن

هر چند این ظاهر قضیه ست و الکل خوراکی در کشور با مجوز تولید میشه و بصورت غیر مستقیم بدست مصرف کننده ها میرسه .. ولی نه در دارو خانه ...

من امروز یه برد رو با همین اتانول خوراکی ( الکل سفید .. طبی ) شستم تا حدودی خوب بود .. ولی وقتی خوب نگاه کردم خیلی از کثیفی ها رو خوب پاک نکرده بود
          جنس این کثیفی ها که با روغن لحیم ذوب شده بدست میاد خیلی خاص و پایه فقط چرب نداره
          چون اگه فقط چرب بود که با مایع ظرف شویی هم شسته میشد .. ولی امتحان کردم تقریبا هیچ اثری نداشت
          ولی الکل بهتر بود ولی نه بصورت کامل
          و این روغن لحیم های ذوب شده خیلی سفت هستن و براحتی پاک نمیشن
          الانم وقت کنم میخوام دوباره بشورمش .. چون پره از روغن لای پد ها و به احتمال اتصال کوتاه ایجاد کنه
          چون رساناست و توی تهیه روغن لحیم از ترکیبات فلزی گویا سرب استفاده میشه
          اخ دستم ..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط دیجت
            دوستان دارو خانه ها الکل اتانول رو نمیدن که خوراکیه .. دیگه نوع های دیگه مشکلی نداره
            و تا جای که میدونم حدود 10 نوع الکل وجود داره که معمولا خوراکی نیستن

هر چند این ظاهر قضیه ست و الکل خوراکی در کشور با مجوز تولید میشه و بصورت غیر مستقیم بدست مصرف کننده ها میرسه .. ولی نه در دارو خانه ...

من امروز یه برد رو با همین اتانول خوراکی ( الکل سفید .. طبی ) شستم تا حدودی خوب بود .. ولی وقتی خوب نگاه کردم خیلی از کثیفی ها رو خوب پاک نکرده بود
            جنس این کثیفی ها که با روغن لحیم ذوب شده بدست میاد خیلی خاص و پایه فقط چرب نداره
            چون اگه فقط چرب بود که با مایع ظرف شویی هم شسته میشد .. ولی امتحان کردم تقریبا هیچ اثری نداشت
            ولی الکل بهتر بود ولی نه بصورت کامل
            و این روغن لحیم های ذوب شده خیلی سفت هستن و براحتی پاک نمیشن
            الانم وقت کنم میخوام دوباره بشورمش .. چون پره از روغن لای پد ها و به احتمال اتصال کوتاه ایجاد کنه
            چون رساناست و توی تهیه روغن لحیم از ترکیبات فلزی گویا سرب استفاده میشه
            اخ دستم ..
            مگه الکل رو میشه خورد؟؟؟ oo: :eek:
            شما که این الکل ها رو برای مصارف بهداشتی نمیخوایید بلکه برای مصرف صنعتی هست:
            پس اگه تهران هستید فکر کنم خیابان ناصر خسرو باید برید اگه اشتباه نکنم
            نه داروخونه
            از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
            --------------------------------------------------------
            تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
            --------------------------------------------------------
            اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

بهترین و به صرفه ترین ماده برای شتشوی برد پس از مونتاژ تینر فوری 10000 هست البته مارک بیات . بقیه مارک ها بوی نا مطبوعی داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ehsan1100
                سلام
                یه مشکلی توی شستشوی بردهای مونتاژیم داشتم اونم اینکه وقتی بردهامو با اسپری خشک ناهید تمیز میکنم
                بردهام چسبناک میشند و قلع قطعاتم تیره رنگ میشه اما کارکرد مدار مشکلی نداره
                حالا میخواستم بدونم برای شما هم همین مشکل پیش میاد؟
                یه چیزی بهم معرفی کنید که هم ارزون باشه وهم با کیفیت
                راستی نظرتون درباره تینر فوری و بنزین چیه؟
                با سلام :
                از مایع شستشوی فلاکس مخصوص بورد استفاده کنید. نسبت به سایر پاک کننده ها بهتر است.
                علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

مگه الکل رو میشه خورد؟؟؟ :

خب اره .. اگه خوراکی نبود که داروخونه ها مشکلی با فروش الکل سفید نداشتن
                  البته سفید نه زرد
                  زرد کشنده ست و کور کننده و فلچ کننده ست

الکل یک ماده غذایی پر کالری محسوب میشه که برای ضدعفونی و استرلیزه کردن بدن ازش استفاده میشه
                  که برای درمان برخی امراض هم کاربرد داره بصورت خوراکی
                  و درضمن برخلاف تصور خیلی از نوشیدنی ها حاوی مقداری الکل هستن
                  حتی اون های که تصور نمیکنید .. مثلا شربت سینه
                  برخی ها که با کمبود این ماده مواجه میشن از شربت سینه هم به مقادیر زیاد استفاده میکنن .
                  الکل اعتیاد اوره ..
                  در کل بهتره برای مصرف خوراکی ازش استفاده نکنید و فقط با الکل بردتونو شستشو بدین
                  الکل مستی زا و توهم زا و رخوت زاست .. همانا خیلی از مخدر های دیگه روی قوه ادراک و احساس شما اثر سو داره
                  و میتونه ایجاد توهم کنه و هم چنین بر انگیختگی سیستم اعصاب
                  به طور مثال فرد با مصرف الکل .. شروع به گریه کردن میکنه و همینجور زار زار گریه میکنه
                  البته اثرات در افراد مختلف هست .. و برخی ها با مصرف الکل خشن میشن که به اون ها بی ظرفیت میگن
                  که معمولا با تلیق به این روحیات دست پیدا میکنن
                  و البته در برخی افراد همچنین اثراتی داره .. که ناشی از شخصیت درونی اون فرد است که با مصرف الکل اشکار میشه
                  در کل الکل حرارت زاست و در کشور های سردسسیر بوفور مصرف میشه از جمله روسیه که معمولا قسمتی از مایعات بدنشون همراه با مصرف الکل تامین میشه
                  یعنی بجای اب مصرف انواع مشروبات رو دارن
                  که معمولا کشور های سردسیر تولید کننده انواع مختلف این مشروبات هستن
                  مصرف زیاد الکل میتونه اختلالاتی در افراد بوجود بیاره حتی خطرناک و کشنده

یکی از دلایل شایع مصرف الکل .. ایجاد فراموشی و همچنین هیجان و سرخوشی است
                  که در اخر به خستگی زیاد و خواب و بی هوشی میتواند اتمام یابد

دیدگاه

راستی ببینم از همین الکل صنعتی ها که برا ضد افونی کردنه میشه استفاده کرد؟؟
                    همون الکل زرد!!!البته سفیدش هم هست و غیر خوراکی اند و مجازند...
                    البته فک میکنم ایزو پروپیل چیز دیگه ای باشه...

دیدگاه

ایزوپروپیل الکل مایع بدون رنگ و قابل اشتعال وبا بوی بسیار قوی
                      تهیه:
                      در صنعت ایزوپوپیل الکل از واکنش پروپیلن و آب در بستر کاتالیزور بدست می آید. همچنین می توان آن را از هیدروژناسیون استون تهیه کرد .
                      کاربرد :
                      به طورگسترده به عنوان حلال و مایع تمیز کننده به خصوص برای حل کردن روغن ها استفاده میشود. یکی دیگر از کاربرد های ایزو پروپیل الکل کاهش کشش سطحی آب جهت نفوذ آب میباشد. این ماده در صنایع دارویی، آرایشی بهداشتی ، غذایی و چاپ مصرف عمده دارد.
                      ایزو پروپیل الکل در ساخت انواع شیشه شورها ، ضدعفونی کننده ها ، رنگبرها و... کاربرد دارد
                      ایزو پروپیل الکل به عنوان حلال در روکش ها و یا برای فرآیندهای صنعتی استفاده میشود و به دلیل داشتن نقطه جوش نسبتا پایین سریعا تبخیر میشود ، نسبت به حلال های دیگر غیرسمی است و جهت مصارف دارویی و انحلال اتیل سلولز ، پلی وینیل بوتیرال ، بسیاری از روغنها ، الکالوییدها و رزینهای طبیعی بکار میرود.

..
                      از اونجا که قبلا برای ضدعفونی کردن پوست ازش استفاده میشده شاید داروخونه ها داشته باشن
                      وو

درضمن الکل های گوناگونی وجود داره با کاربرد متفاوت

متانول

نوع یک (1&#176

اتانول پروپانول بوتانول/ایزوبوتانول ۱-پنتانول ۱-هگزانول ۱-هپتانول

الکل‌های چرب: اوکتانول (C8) ۱-نونانول (C9) دکانول (C10) آندکانل (C11) دودکانل (C12) ۱-تترادکانول (C14) ستیل الکل (C16) Stearyl alcohol (C18) آراکیدیل الکل (C20) Docosanol (C22) ۱-تتراکوسانول (C24) Hexacosanol (C26) ۱-اکتاکزانول (C28) Triacontanol (C30)

Policosanol

نوع دو (2&#176

ایزوپروپیل الکل ۲-بوتانول ۲-هگزانول سیکلوهگزانول

نوع سه (3&#176

tert-بوتانول ۲-متیل-۲-بوتانول

اینم یه لینک فروش
                      http://www.istgah.com/search/?stext=...84%DA%A9%D9%84

و نظر من .. بجای این الکل میتونید از الکل صنعتی زرد ( متانول ) و اتانول که در داروخانه ها فروخته میشه استفاده کرد
                      چون تاثیری مشابه دارن و حلال و ضد چربی هستن ..
                      و احیانا همین الکل مذکوره رو هم دارو خونه ارایه بده

و نکته : اگر از الکل متانول ( زرد صنعتی ) استفاده کردید از دستکش استفاده کنید
                      زیرا یا لاکن این الکل از طریق پوست هم جذب میشه و خطرناک و مسموم کننده است
                      حتی کور کننده و کشنده
                      بغیر دستکش .. از عینک و ماسک هم استفاده بشود و همچنین در هوای ازاد این کارو انجام بدید یا محیطی با تهویه مناسب

دیدگاه

و باعث جذب خاک بیشتر میشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X