اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین مکان برای سفارش PCB نمونه کجاست؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بهترین مکان برای سفارش PCB نمونه کجاست؟

دوستان سلام

من پاساژهای امجد ، فرشته ، عباسیان و فرقانی را به طور کامل (95 درصد چون 2 جا بسته بود) گشتم و قیمت اینجا تقریباً مناسب تر بود.
    کسی تا حالا با یاسکا الکترونیک کار کرده ؟
    کیفیتش چطوره ؟ :question:
    برای برد یک رو استخوانی

سوال دیگه اینکه :
    تفاوت FR1 و XPC چیه؟ :question:

(البته قیمت مناسب برای تیراژ بالا بود)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط avaziriec
      دوستان سلام

من پاساژهای امجد ، فرشته ، عباسیان و فرقانی را به طور کامل (95 درصد چون 2 جا بسته بود) گشتم و قیمت اینجا تقریباً مناسب تر بود.
      کسی تا حالا با یاسکا الکترونیک کار کرده ؟
      کیفیتش چطوره ؟ :question:
      برای برد یک رو استخوانی

سوال دیگه اینکه :
      تفاوت FR1 و XPC چیه؟ :question:
      سلام اگر برد شما مدار ساده ایه و نیازی به تست الکتریکال نداره با خیال راحت کارتون رو به یاسکا بدید (البته اگر انتظار تون درباره کیفیت در حد منطقی از فروشگاه های جمهوری باشه) یاسکا از فروشگاه های قدیمی و باتجربه در زمینه خدمات مدارچاپی هست ،فیبر FR1 نسبت به XPC دارای گرید بالاتری هست و این موضوع بیشتر در میزان چسبندگی فویل مسی به ماده پایه عایق مشاهده میشه مابقی ایتم ها نیاز به امکانات ازمایشگاهی هست تا فرق این دو بررسی بشه،
      موفق باشید
      زکات علم،نشر و پخش آن است.
      {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

دوستان با روش لمینت میشه بیشتر برد هارو خودتون طراحی کنید
        مواظب اعمالمان باشیم

کسی نمیداند

آخرین خداحافظی اش چه وقتیه ؟

دیدگاه

سلام دوستان جایی رو میشناسین که فایل layout برامون بزنن؟هرجا زنگ زدم میگن فقط التیوم و پروتل کار میکنن :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن مهدی
            دوستان با روش لمینت میشه بیشتر برد هارو خودتون طراحی کنید
            اره اما دنگ و فنگش ارزششو نداره بیرون مهران قیمت خوبی داره
            http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

سلام دوستان جایی رو میشناسین که فایل layout برامون بزنن؟هرجا زنگ زدم میگن فقط التیوم و پروتل کار میکنن
              متاسفانه برای این مشکلتون راه حلی ندارم . ولی پیشنهاد میکنم طراحی با آلتیوم رو یاد بگیرید، چون برای کار آیندتون قطعا به اون نیاز خواهید داشت
              از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

من بعد از مدتها یه PCB طراحی کردم اونم از نوع SMD و دو رو متالیزه با عرض خطوط (ترک) 0.4 و فاصله خطوط 0.25 میلی متر. چند سال پیش برد یک رو داده بودم یاسکا مدار که خیلی خوب زده بود ولی برای این کار چون دیر تحویل می‌داد(3 روز تا 4 روز) اونجا ندادم . توی جمهوری رو تقریبا گشتم که کوثر مدار از همه ارزون تر و سریعتر تحویل می داد . برد من که حدود 7 در 8 بود رو بدون چاپ محافظ و راهنما می گفت 25 هزار تومان و یک روزه هم تحویل می داد و می گفت حداقل فاصله که میزنند 0.25 میلی متر هست . آلفا مدار 43 تومن می گفت و 2روزه تحویل می داد که حداقل فاصله خطوط رو 0.2 می گفت میزنند و تهران مدار هم 50 تومن می گفت . از اونجا که اینجا خونده بودم آلفا کیفیتش از همه بهتره دادم همون آلفا بزنه . چون فاکتور رسمی خواستم با مالیات و ... شد 48 تومن . پیشرو مدار توی امجد هم 30 تومن می گفت ولی چون حداقل فاصله براشون 0.3 بود دیگه اونجا هم ندادم . اینارو گفتم برای راهنمایی دوستان که قیمت و زمان کار دستشون بیاد برای یه برد نمونه زیر 10 در 10 سانت .

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : بهترین مکان برای سفارش PCB نمونه کجاست؟

نوشته اصلی توسط pes
                  من بعد از مدتها یه PCB طراحی کردم اونم از نوع SMD و دو رو متالیزه با عرض خطوط (ترک) 0.4 و فاصله خطوط 0.25 میلی متر. چند سال پیش برد یک رو داده بودم یاسکا مدار که خیلی خوب زده بود ولی برای این کار چون دیر تحویل میآ‌داد(3 روز تا 4 روز) اونجا ندادم . توی جمهوری رو تقریبا گشتم که کوثر مدار از همه ارزون تر و سریعتر تحویل می داد . برد من که حدود 7 در 8 بود رو بدون چاپ محافظ و راهنما می گفت 25 هزار تومان و یک روزه هم تحویل می داد و می گفت حداقل فاصله که میزنند 0.25 میلی متر هست . آلفا مدار 43 تومن می گفت و 2روزه تحویل می داد که حداقل فاصله خطوط رو 0.2 می گفت میزنند و تهران مدار هم 50 تومن می گفت . از اونجا که اینجا خونده بودم آلفا کیفیتش از همه بهتره دادم همون آلفا بزنه . چون فاکتور رسمی خواستم با مالیات و ... شد 48 تومن . پیشرو مدار توی امجد هم 30 تومن می گفت ولی چون حداقل فاصله براشون 0.3 بود دیگه اونجا هم ندادم . اینارو گفتم برای راهنمایی دوستان که قیمت و زمان کار دستشون بیاد برای یه برد نمونه زیر 10 در 10 سانت .
                  ولی باز قیمت 48000 تومان برای یک برد 7 در 8 سانتی واقعا خیلی زیاد است. این قضیه حتی در تولید انبوه هم، محصول شرکتهای ایرانی را غیر قابل رقابت می کند. دقت کنید؛ مثلا یک برد چینی (دو روی متالیزه با مارکاژ دو طرف) آردوینو UNO با تمام قطعات مونتاژ شده و دارای بسته بندی، در تهران 27000 تومان تک فروشی عرضه می شه!

دیدگاه

ولی باز قیمت 48000 تومان برای یک برد 7 در 8 سانتی واقعا خیلی زیاد است. این قضیه حتی در تولید انبوه هم، محصول شرکتهای ایرانی را غیر قابل رقابت می کند. دقت کنید؛ مثلا یک برد چینی (دو روی متالیزه با مارکاژ دو طرف) آردوینو UNO با تمام قطعات مونتاژ شده و دارای بسته بندی، در تهران 27000 تومان تک فروشی عرضه می شه!
                    دو مبحث رو با هم قاطی نکنیم. برد آردوینو چند صد هزار تا ازش ساخته میشه و در جهان پخش میشه؟
                    در بحث ساخت برد مدارچاپی زمانی که سانت مربع سفارش شما از چند صد سانت به 11000 سانت مربع میرسه تقریبن 40-50 درصد قیمتش افت میکنه، وقتی این 11000 میشه 60000 اونوقت ناگهانی افت میکنه
                    در ایران صنعت ساخت بردهامون هم مثل صنعت الکترونیک میمونه، وقتی محصولات ما توانایی صادرات نداره، تیراژ نداریم، طبیعتن امکانات ساخت برد هم برای تیراژهای بالا وارد نمیشه، این دقیقن یک سیکل بسته هستش
                    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : بهترین مکان برای سفارش PCB نمونه کجاست؟

نوشته اصلی توسط مهندس نوآور
                      به نظر شما چه قیمتی مناسبه؟
                      زکات علم،نشر و پخش آن است.
                      {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

متاسفانه قیمت یکی از مشکلات و دغدغه ها هست. بعضی وقتا آدم یک کاری می خواد بکنه با هیچ قیمتی نمی تونه چرا ؟ چون اینجا از جهان آخر هم یکمی عقبتره.
                        در زیر این نقاب چیزی بیشتر از گوشت هست. در زیر این نقاب یک ایده هست و ایده ها ضدگلوله هستند.

1-به اندازه ی باورهای هر کسی ؛ با او حرف بزن …. بیشتر که بگویی ، تو را احمق فرض خواهد کرد …!!!
                        2-تنها دو گروه نمى توانند افکار خود را عوض کنند: دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان.
                        3-آدم ها مثل عکس ها هستند: زیاد بزرگشون کنی ، کیفیتشون میاد پایین!

دیدگاه

سلام
                          من یه نمونه فیبر دولایه متالیزه به فدک دادم قیمتش شد 6000 تومان.
                          صبح که سفارش دادم بعد از ظهرش به دفتر مرکزی ارسال شد و فرداش
                          پست کردن و فرداش در یزد به دستم رسید .کیفیتش خیلی بالا بود تازه روکش قلع هم داشت.
                          مشخصات فیبر هم به صورت زیر است:
                          اندازه : 5 * 9 سانتی متر
                          حداقل فاصله میان ترک ها 0.2 میلی متر (حدود 7 میل)
                          سایز ترک ها هم 10 میل بودند یا 0.254 میلی متر
                          حداقل سایز سوراخ ها و via ها هم 0.5 میلیمتر بودند و سایز ویا ها هم 1 میلیمتر بود.

تنها ایرادی که دیدم سوراخ ها دقیقا وسط نبودند که مشکلی به وجود نیاورد و حالا هم مدار داره کار میکنه.

اینم عکساش:

معيار واقعي بودن تصميم، آن است که دست به عمل بزنيم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alidehghan288
                            سلام
                            من یه نمونه فیبر دولایه متالیزه به فدک دادم قیمتش شد 6000 تومان.
                            صبح که سفارش دادم بعد از ظهرش به دفتر مرکزی ارسال شد و فرداش
                            پست کردن و فرداش در یزد به دستم رسید .کیفیتش خیلی بالا بود تازه روکش قلع هم داشت.
                            مشخصات فیبر هم به صورت زیر است:
                            اندازه : 5 * 9 سانتی متر
                            حداقل فاصله میان ترک ها 0.2 میلی متر (حدود 7 میل)
                            سایز ترک ها هم 10 میل بودند یا 0.254 میلی متر
                            حداقل سایز سوراخ ها و via ها هم 0.5 میلیمتر بودند و سایز ویا ها هم 1 میلیمتر بود.

تنها ایرادی که دیدم سوراخ ها دقیقا وسط نبودند که مشکلی به وجود نیاورد و حالا هم مدار داره کار میکنه.

اینم عکساش:

ممنون بابت اطلاعات خوبتون
                            بهتره وقتی بردت دارای پدهای نزدیک به همه ، از چاپ سبز استفاده کنی چون توی مونتاژ خیلی کارت رو راحت تر واز همه مهمتر ضریب خطای اتصال کوتاه زیر پایه ها یا زیر ic ها رو به شدت کاهش میده
                            ---------------
                            برد تروتمیزی از آب دروامده :job:
                            اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
                            شهيد دکتر مصطفي چمران
                            اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
                            ; C is not for children

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی رهی
                              ممنون بابت اطلاعات خوبتون
                              بهتره وقتی بردت دارای پدهای نزدیک به همه ، از چاپ سبز استفاده کنی چون توی مونتاژ خیلی کارت رو راحت تر واز همه مهمتر ضریب خطای اتصال کوتاه زیر پایه ها یا زیر ic ها رو به شدت کاهش میده
                              ---------------
                              برد تروتمیزی از آب دروامده :job:
                              بله اتفاقا من کمی باهاشون آشنا هستم در مورد اون روکش اون مدل روکش به صورت صنعتی نیست
                              از اون ها من خودم هم رو بردهای تولیدی مسزنم

(بازار من پاساژ چهل(تبریز) ستون منظور اشتباه نگیرید)ولی با قیمت خوب کار میکنند اما....
                              از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
                              --------------------------------------------------------
                              تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
                              --------------------------------------------------------
                              اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

من هم با فدک مدار کار کرده ام. خیلی با کیفیت ، سریع و خیلی قیمت مناسبی دارد.

عکس pcb ها رو پیدا میکنم پ میکنم ببینید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X