اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترک با زاویه ی قائم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ترک با زاویه ی قائم

اگه تو زوایی تیز میدان مغناطیسی بیشتر بشه حق با شماست(در این مورد اطلاعاتی ندارم ..)
    ولی با جمله اخرتون مخالفم ...
    نوشته اصلی توسط شهریار رجب زاده
    پس نویز چی میشه؟ هر چی سطح بیشتر باشه احتمال نویز گرفتن بیشتر نمیشه؟
    خوب اینجا بحث طراحی فرکانس بالا و چند لایه میاد وسط ....
    باید ترک های سیگنال در لایه های درونی باشند و لایه های پاور لایه های بیرونی باشند ... اینجوری ترک ها شیلد میشن ....
    نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
    :mrgreen:
    شما شهر دار باشید خیابون ها رو با زاویه 90 درجه میدید ؟
    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    :redface:
    نوشته اصلی توسط مهران چمنی
    :read:
    خوب استاد میگم همین کتاب یا مقاله رو به من معرفی کن دیگه!

دیدگاه

وقتی جریان کاری من 10 میلی امپر 20 میلی امپر یا 10 امپره به نظرتون نویز یه متور 100 اسب بخاری oo:
      میتونه تاثیر ی داشته باشه رو مدارم ؟؟
      توی جریان های میکرو امپر بله = ( نویز اثر داره )
      البته غالبا اثر نویز روی ولتاژ
      هم چنان که میبینید توی صنعت برای مقابله با نویز از حامل جریان 4 تا 20 میلی امپر استفاده میشود
      [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نویز به اون معنی که میدان های الکتریکی و مغناطیسی موجود در محیط روی مدارتون اثربگذارند در اثر اینکه این موج های در ترک های مدار القا میشوند و همونطور که میدونید سلف ایده ال مثل یه منبع جریان عمل میکنه پس اسپایک های ولتاژ در مدارتون به وجود میاد که در صورتی که عرض این اسپایک ها زیاد بشه جدای از تاثیر در عملکرد مدار میتونه به قطعات اسیب هم بزنه .....
        ولی حامد جون من که متوجه نشدم این بحث ها چه ربطی به زاویه قائمه داره!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
          ولی با جمله اخرتون مخالفم ...خوب اینجا بحث طراحی فرکانس بالا و چند لایه میاد وسط ....
          باید ترک های سیگنال در لایه های درونی باشند و لایه های پاور لایه های بیرونی باشند ... اینجوری ترک ها شیلد میشن .... :redface:خوب استاد میگم همین کتاب یا
          درست
          ولی دو لایه رو میگفتم

دیدگاه

خوب در این حالت باید کل مدار رو با جعبه مناسب شیلد کرد ...

دیدگاه

خب اساتید.نتیجه ی بحث چی شد؟

دیدگاه

خوب در این حالت باید کل مدار رو با جعبه مناسب شیلد کرد ...
                با این کار هم میشه تاثیر نویز رو کم کرد......
                تو این PCB که طراحی کردم میتونید مشاهده کنید که یک ترک نسبتا بزرگ.....دور تا دور PCB رو کشیدم و به منفی اصلی مدار نیز متصل هست....
                یجور مثل یه دیوار محافظتی یک قلعه میمونه....و خازن های نویز گیر داخلش هم جاسازی کردم که آنها هم مثل برج های مراقبت داخل قلعه هستن.

برای بزرگ نمایی بر روی عکس کلیک کنید.
                موفق باشید........
                هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

خوب دوست عزیز موج فضای ما سه بعدی هست نه دو بعدی!
                  نویز که از کنار برد حمله نمیکنه!
                  polygan به خاطر این هست که بیشتر امواجی که میخوان روی ترک های دیتا تاثیر بذارن توسط زمین مدار جذب بشن و اثر نویز کم بشه ...
                  اینکه دور برد یه ترک بکشین و زمینش کنین که تاثیری نداره!

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ترک با زاویه ی قائم

خوب دوست عزیز موج فضای ما سه بعدی هست نه دو بعدی!
                    نویز که از کنار برد حمله نمیکنه!
                    polygan به خاطر این هست که بیشتر امواجی که میخوان روی ترک های دیتا تاثیر بذارن توسط زمین مدار جذب بشن و اثر نویز کم بشه ...
                    اینکه دور برد یه ترک بکشین و زمینش کنین که تاثیری نداره!
                    نمیدونم چرا توی خوندن مطالب عجله میکنی oo:

من که همان پاسخ گفتم :
                    برای داخلش از خازن های نویز گیر و سلف استفاده میشه
                    خازن الکترولیتی 10uf
                    خازن عدسی 100nf یا همون 104
                    سلف 10mH
                    اینها میشن همون برج های مراقبت داخل قلعه
                    [quote author=مهران چمنی link=topic=62957.msg356693#msg356693 date=1337257016]
                    تو این PCB که طراحی کردم میتونید مشاهده کنید که یک ترک نسبتا بزرگ.....دور تا دور PCB رو کشیدم و به منفی اصلی مدار نیز متصل هست....
                    یجور مثل یه دیوار محافظتی یک قلعه میمونه....و خازن های نویز گیر داخلش هم جاسازی کردم که آنها هم مثل برج های مراقبت داخل قلعه هستن.
                    [/quote

اوکی ؟
                    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

داداش من کی در مورد خازن حرف زدم!؟
                      گفتم این ترک دور مدار هیچ فایده ای نداره ....
                      الان در مورد همه چی داره بحث میشه جز ترک زاویه قائمه ...

دیدگاه

این مطلب از کتاب PCB Design Tutorial هست نوشته David L. Jones حالا معتبر هست یا نه جواب قطعی خودم رو بهتون میگم!

Tracks should only have angles of 45 degrees. Avoid the use of right angles, and under no
                        circumstances use an angle greater than 90 degrees. This is important to give a professional and neat
                        appearance to your board. PCB packages will have a mode to enforce 45 degree movements, make use
                        of it. There should never be a need to turn it off. Contrary to popular belief, sharp right angle corners on
                        tracks don’t produce measurable EMI or other problems. The reasons to avoid right angles are much
                        simpler - it just doesn’t look good, and it may have some manufacturing implications
                        .
                        It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز.دیدم بحث کشیدن پی سی بی مطرح است لازم دیدم چند نکته را یاد اوری کنم.طبق قانون فارادی وجود یک میدان مغناطیسی متغییر در اطراف یک مسیر بسته (فلزی)در ان مسیر ایجاد ولتاژ میکند که باعث عبور جریان میشود.از انجاییکه در اطراف ما همواره میدان مغناطیسی وجود دارد و علت انهم وجود سیم های حامل جریان در موتورها-قطع و وصل ناگهانی جریان در سیم ها ......و یا امواج الکترو مغناطیسی حاصل از فرستنده هاو....میباشد.لذا در طراحی پی سی بی باید از تشکیل مسیر های بسته با محیط بزرگ جدا جلو گیری شود.مخصوصادر طراحی گراندیعنی مسیری که از یک نقطه گرفته شده نباید به همان نقطه ختم شود.زیرا کوچکترین جریانی که از بیرون در ان القا شود باعث تغییرات ولتاژ ناخواسته در حد کمتر از دهم میلی ولت در ان شده و این ولتاژ به ورودیهای تقویت کنند های تفاضلی که در اکثر ای سی ها وجود دارد اعمال شده و عملکرد انها را مختل میکند.نکته بعدی علت استفاده از پلیگون در طراحی پی سی بی که به دو صورت توپر و شبکه ای استفاده میشود کم کردن اثر میدانهای مغناطیسی اطراف است که به کاهش نویز حاصل از انها کمک زیادی مینماید ولی کاربرد توپر و یا مشبک ان تنها بدلیل مسایل حرارتی -جریان و ردیابی راحتتر مسیر نقشه مدار میباشد و دلیل فرکانسی ندارد.استفاده از ترک 90 درجه یا 45 درجه بیشتر جنبه ظاهری دارد و اینکه ایا کشیدن پی سی بی را راحت مینماید یا خیراین مسائل مربوط به فرکانس پایین است در طراحی بردهای فرکانس بالا یعنی بالاتر از 30 مگاهرتزمسائل به کلی فرق کرده و داستان دیگری دارد .جهت مطالعه به لینک زیر مراجعه نمایید.k;http://wiki.altium.com/display/ADOH/...Copper+Regions
                          در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

از کتابprinted circuit assembly design انتشارات MacGrow Hill

Traces routed at right angles or using
                            T’s frequently will cause signal degradation, and the corners
                            will be electromagnetic radiators. Where possible, signal turn
                            angles should be 135 degrees or greater
                            .

دیدگاه

از کتاب printed circuit board نوشته khandpur انتشارات MacGrow Hill

A line that makes a right angle turn also begins
                              to look like, and have the characteristics of, an antenna. It is admittedly not a really good
                              antenna.Therefore, boards should never have signal lines that turn more than 45 degrees

الان با دو تا مطلب آخری که گذاشتم فکر کنم بتونید نتیجه گیری کنید!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهران چمنی

مثال جالبی بود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X