اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین روش برای جدا کردن لامینت بعد از اسید کاری؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بهترین روش برای جدا کردن لامینت بعد از اسید کاری؟

نوشته اصلی توسط sotedelan0261
    شما بعد از چسبوندن لمینت با چه لامپی نور میدید؟؟؟ من با لامپ 200 نور میدم اما وقتی میندازم تو جوش شیرین وایتکس بعضی از جاهای لمینتم پاک میشه اگر میشه واسم کامل توزیح بدید ممنون
    لامپ 100 پانزده دقیقه

دیدگاه

اقااااااااا توروخدا. جون هرررکی دوس دارین کمکم کنییین دیگه مخم رد داده :angry: :angry: :angry:
      من وقتی میخوام مرحله ظهور رو شروع کنم تو نیم لیتر اب 2تا قاشق جوش شیرین میریزم 2.3تا قاشقم وایتکس
      بعد فیبرو میندازم توش شروع میکنم با دست اروم روی طرحم دست میکشم بعد از 2دقیقه در میارم میشورم میبینم بیشتر جاهاش ظهور شده یه جاهاییش مثلا یه نقطه یا یه خط باریکش هنوز ظهور نشده ~x( ~x( ~x( ~x( حالا میام درست کنمش چند ثانیه دوباره میندازم تو ماده ظهور اونجاها که نرفته رو اروم دس میکشم میارم بیرون میبینم رفته اما جاهای دیگه لمینتمم خورده یا ور اورده دیگه مخم نمیکشه ایرادش چیه کمککککککککککککککک کنیییید دعاتون میکنم >:/ >:/ >:/

دیدگاه

اقااااااااا توروخدا. جون هرررکی دوس دارین کمکم کنییین دیگه مخم رد داده :angry: :angry: :angry:
        من وقتی میخوام مرحله ظهور رو شروع کنم تو نیم لیتر اب 2تا قاشق جوش شیرین میریزم 2.3تا قاشقم وایتکس
        بعد فیبرو میندازم توش شروع میکنم با دست اروم روی طرحم دست میکشم بعد از 2دقیقه در میارم میشورم میبینم بیشتر جاهاش ظهور شده یه جاهاییش مثلا یه نقطه یا یه خط باریکش هنوز ظهور نشده ~x( ~x( ~x( ~x( حالا میام درست کنمش چند ثانیه دوباره میندازم تو ماده ظهور اونجاها که نرفته رو اروم دس میکشم میارم بیرون میبینم رفته اما جاهای دیگه لمینتمم خورده یا ور اورده دیگه مخم نمیکشه ایرادش چیه کمککککککککککککککک کنیییید دعاتون میکنم >:/ >:/ >:/
        باید صبر کمی زمان نور دهی تم میتونی زیاد کنی. در ضمن وایتکس زیاد نزن.

دیدگاه

جوش شیرین یا بیآ‌کربنات سدیم با فرمول NaHCO۳ و همچنین وایتکس خیلی مناسب اینکار نیست.بهترین محلول و چیزی که تو صنعت داره از اون استفاده میشه کربنات سدیمNa2CO3 و یا کربنات پتاسیم میباشد.برای ساخت محلول هم شما باید بسته به خلوص موادی که دارید استفاده میکنید ی10 تا 15 گرم از پودر کربنات رو با یک لیتر آب مخلوط کنید.یادتون باشه بهترین دمای کار برای این محلول 30 درجه سانتی گراد با 5 درجه تلرانسه.همچنین پیشنهاد میکنم از دست کشیدن روی فیبر در هنگام ظهور خود داری کنید و اگر میتونید محلول رو روی فیبر اسپری کنید (بهترین حالت) و اگر هم نه حتما در زمان غوطه وری در محلول ظهور باید فیبر یا محلول در حرکت باشند.این رو هم فراموش نکنید : کربنات پتاسیم برای خطوط زیر 10 میل بهتر عمل میکنه.
          زکات علم،نشر و پخش آن است.
          {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

برای ظهور که همونطور که جناب karapcb عزیز گفتن میتونید از کربنات استفاده کنید (من شنیدم بهتره ولی شخصا تست نکردم)
            من از همون جوش شیرین استفاده میکنم(بدون وایتکس)
            به مقدار 50 گرم در 1 لیتر آب
            با ترازو اندازه میگیرم , داخل یک شیشه درست میکنم و میذارم کنار
            زمان استفاده فقط کافیه یکمی تکونش بدید که ته نشین شده ها دوباره حل بشن
            حدود 2 دقیقه طول میکشه تا ظاهر بشه
            و اما برای پاک کردن بعد از اسیدکاری !
            این تجربه ی شخصیمه !! :mrgreen:
            مایع ظهور رو بعد از ظهور دور نریزید و داخل یک ظرف نگهدارید
            بعد از اسیدکاری PCB رو داخل مایع ظهور بندازید (اینجا اگر چند قاشق وایتکس اضافه کنید بد نیست)
            بعد از حدود 15 دقیقه یا یکمی بیشتر لامینت پاک میشه
            تست هم کردم خودم و توی آب موندن به PCB هیچ آسیبی نمیزنه :agree:
            موفق باشید
            مفید بود ؟ بجای اسپم میتونید از دکمه ی تشکر استفاده کنید.
            [img width=405 height=100]http://eros8631.persiangig.com/image/pp.png[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X