اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لحیم کاری با هیتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : لحیم کاری با هیتر

پکیج فقط lqfp
    خدا رو شکر تو کار bga نیستم :mrgreen:
    یه vs1003 که لحیم کنین می فمین چی میگم

ولی من از وقتی هات ایر خریدم یه ای سی smd ام به پستم نخورده

اساتید یه سوال
    برا مالیدن خمیر قلع روی برد برا ایسیا از چی استفاده میکنین؟ یه شابلونایی دیدم که فک کنم فقط به درد bga میخوره که البته تا حالا باهاش کار نکردم... :rolleyes:
    اگه روش دیگه ای هم میدونین لطفا توضیح بدید
    ممنون
    پشت به کنکور ، رو به سربازی...

دیدگاه

اون شابلونها که در بازار موجوده برای پکیج bgaهست چون این پکیج پایه نداره باید به وسیله شابلون و خمیر براش پایه قلعی ساخته بشه ........تقریبا تنها خریدارش هم تعمیرکاران هستند..............

خمیر قلع هم اگر از بردتون شابلون تهیه کرده باشید(فقط برای تولید روی تعداد مدار)روش مناسبیه اما از همه بهتر همون قلع اندود کردن پدها و گذاشتن آی سی روی جاش و نهایت گرما دادنه حالا یا با هیتر یا سر هویه ...............البته می تونید خمیر قلع هم با یک کبریت یا چوب بستنی بمالید روی برد اما به نظر من کار مشکل تری هست
      کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
      ولتر

دیدگاه

میدونی قلع اندود کردن برا هات ایر خوب جواب نمیده :NO: من که حال نمیکنم . خیلی باید بردو حرارت بدی که قلع ذوب بشه اونم چون دیگه فلاکس نداره درست قطعه رو نمیگیره
        ولی خمیر قلع خیلی سریع با حرارت ذوب میشه تازه فلاکسشم با ذوب شدنش تبخیر میشه .
        اگه یه فلاکسی باشه که دمای تبخیرش بالا باشه فک کنم بشه با قلع اندود کردنم خوب جواب گرفت

با چوب کبریت و اینا که جالب نمیشه . حالا خازن مقاومتو میشه یه کاری کرد ولی آیسی و ... که نمیشه :cry:

تو فکر اینم پکیجایی که لازم دارمو بدم برام شابلون کنن . خیلی شیک و مجلسی

دیدگاه

با عرض شرمندگی شابلون چیه؟
          قم الکترونیک

دیدگاه

روی یه ورق استیل نازک میان جای پد ها (جاهایی که قراره پایه ی قطعات برد لحیم شه) رو در میارن( حالا با اسید یا لیزرو نمیدونم) . بعدش ما شابلونو میذاریم رو پد ها و خمیر قلعو میمالی روش . در نتیجه خیلی شیک و مجلسی فقط روی پدها قلع میشینه

دیدگاه

خوب بعد از قلع اندود کردن باید از خمیر فلاکس استفاده کنید تا راحت پایه را بگیره ...................سفارش دادن شابلون برای پکیج ها یک طرفه فیکس کردن شابلون در محلش هم بحث دیگه و کار وقت گیری است
              کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
              ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
                خوب بعد از قلع اندود کردن باید از خمیر فلاکس استفاده کنید تا راحت پایه را بگیره ...................سفارش دادن شابلون برای پکیج ها یک طرفه فیکس کردن شابلون در محلش هم بحث دیگه و کار وقت گیری است
                فک کنم بد گفتم حرفمو :rolleyes: ببین دقت کرده باشی وقتی هیترو میگیرو خمیر قلع همزمان که قلع ذوب میشه فلاکسشم تبخیر میشه
                ولی فلاکسای خمیری و مایع (حداقل اونایی که من دیدم) اینجوری نیستن. ینی اول فلاکس کلا بخار میشه کلی بعد ترش قلع شرو میکنه به ذوب شدن :NO: حالا فلاکسی میشناسی که اینجوری نباشه ؟

به فیکس کردنشم فک کردم 3 4 تا سوراخ دور فوت پیرینتا (و شابلون) در نظر میگیرم با همون فیکسش میکنم

دیدگاه

ببخشید شابلون چیه؟؟؟؟؟؟؟ :redface: :redface: :redface: :redface:
                  همون پد خودمون هست؟؟؟؟شاید هم این برد هایی که برای تبدیل smd به dip می زنند :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmh1
                    ببخشید شابلون چیه؟؟؟؟؟؟؟ :redface: :redface: :redface: :redface:
                    همون پد خودمون هست؟؟؟؟شاید هم این برد هایی که برای تبدیل smd به dip می زنند :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
                    نوشته اصلی توسط black-8
                    روی یه ورق استیل نازک میان جای پد ها (جاهایی که قراره پایه ی قطعات برد لحیم شه) رو در میارن( حالا با اسید یا لیزرو نمیدونم) . بعدش ما اینو(شابلونو) میذاریم رو پد ها و خمیر قلعو میمالی روش . در نتیجه خیلی شیک و مجلسی فقط روی پدها قلع میشینه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X