اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت مینی دریل ستونی و دستی و سوراخکاری برد

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اموزش سوراخ کاری برد

سلام خسته نباشید اون ریل ها رو از کجا میشه تهیه کرد
    مواظب اعمالمان باشیم

کسی نمیداند

آخرین خداحافظی اش چه وقتیه ؟

دیدگاه

سلام دوستان :mrgreen:
      از کجا میتوانیم سه نظام بخریم :eek:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن مهدی
        سلام خسته نباشید اون ریل ها رو از کجا میشه تهیه کرد
        از کارگاه های mdf سازی که فک کنم گرون بدن
        از ابزار فروش ها هم میتونی بگیری
        بگو ریل mdf میخوام

نوشته اصلی توسط مهدی زمانی1381
        سلام دوستان :mrgreen:
        از کجا میتوانیم سه نظام بخریم :eek:
        از نیو کیت
        از پاساژ امجد
        http://newkiteshop.com/

دیدگاه

سلام دوستان
          بهتر یه پایه دریل بخریم قیمت 70تومن
          البته با دریلش حدود 300تومنی میشه
          مواظب اعمالمان باشیم

کسی نمیداند

دیدگاه

سلام دوستان
            بهتر یه پایه دریل بخریم قیمت 70تومن
            البته با دریلش حدود 300تومنی میشه
            شما اگه برای سوراخکاری برد میخوای 300 خرج کنی میتونی از این استفاده کنی اماده
            http://www.newkiteshop.com/product_info.php/products_id/508/pname/%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D9%84-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%B1

فک نمیکنم پایه دریل رو 70 تومن بدن
            اقا وقتی میتونی خودت با سلیقه خودت یه چیز قشنگ بسازی چرا خرید
            البته خوب وقتی چیزی رو میخری بدون دردسر استفاده میکنی
            ولی من شخصا اون چیزی که خودم درست میکنم میدونم چی به چیه خیلی کار کردن باهاش لذت بخشه تا اینکه بخری

دیدگاه

سلام
              خوب دوست عزیز میشه یه کار کرد البته یکم هزینه بره بدی با تفلون برات ریل بسازن شبیه دریل های ستونی ولی دیگه از سر خردن مته و.... خبری نیست
              یه تیکه تفلون مستطیلی باشه با دوتا سوراخ و دوتا میله و یه پایه مشکل حله
              مواظب اعمالمان باشیم

کسی نمیداند

دیدگاه

سلام
                خوب دوست عزیز میشه یه کار کرد البته یکم هزینه بره بدی با تفلون برات ریل بسازن شبیه دریل های ستونی ولی دیگه از سر خردن مته و.... خبری نیست
                یه تیکه تفلون مستطیلی باشه با دوتا سوراخ و دوتا میله و یه پایه مشکل حله
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=105745.0
                برو تو لینک pdf رو دانلود کمم بخونش و عکساشو ببین
                به اون راحتی میتونی یه چیزی بسازی

دیدگاه

سلام مطالعه کردم ولی بازمملشه گفت لغزش داره و یکمم بی ریخته ولی هزینه این که من گفتم 15/20تومن بیشتر نیست!!!!!
                  و دقتش خیلی بیشتر از pdfشماست
                  مواظب اعمالمان باشیم

کسی نمیداند

دیدگاه

سلام مطالعه کردم ولی بازمملشه گفت لغزش داره و یکمم بی ریخته ولی هزینه این که من گفتم 15/20تومن بیشتر نیست!!!!!
                    و دقتش خیلی بیشتر از pdfشماست
                    این رو من نساختم که :rolleyes:
                    نگفتم هم که اینو بسازید تو این شکل و شمایل
                    منظورم اینه خیلی راحت میتونی با سلیقه خودت درستش کنی :nerd:

دیدگاه

سلام به همگی
                      برای سوراخ کاری پین ها و هدر ها از همون روش شابلون استفاده کنید.
                      البته هر روشی بدرد کار خاص خودش میخوره.مثلا با پایه و دریل میتونید چندتا برد رو رو هم بزارید و در زمان کوتاهی سوراخ کاری کنید.

دیدگاه

ساخت مینی دریل سوراخ کاری PCB

[b][color=purple][size=12pt]سلام :wow:
                        این جا فیلم اموزش ساخت این مینی دریل رو میزارم:

همه چی هم توضیح داده
                        اندازه های اون چوبه و مواد لازم دیگه رو هم با خط کش نشون میده
                        خیلی خوبه

خواستید بگید اموزشش هم عکس به عکس بذارم

مواد لازم:

ریل کشو، موتور الکتریکی، فنر ، سیم ، هویه ، یه میله و ....

مزایا:
                        **وقتی که دستشو بکشی پایین دریل روشن میشه ====> صرفه جویی در انرژی
                        ****دارای محافظ برای اینکه بیش از تندازه دریل پایین نیاد و پایه رو سوراخ کنه
                        ******کارایی اسان
                        ********دقت بالا
                        **********و در یک کلام : زیبا جادار (!!!!!) مطمئن

دانلود فیلم ساختش :

http://hw7.asset.aparat.com/aparat-v...60p__67927.mp4

زبان: مجهول :eek:
                        حجم : 48.02000121 مگابایت
                        با کیفیت خوب

وسایلی هم که برای درست کردنش نیاز دارید کاملا" در دسترس هست

:job:

[center]یه شب خواب دیدم اون دنیا خدا ازم پرسید:وقتی همسایه ات گرسنه بود کجابودی؟
                        منم گفتم: خدا جون خودت کجا بودی؟
                        خیلی حال داد
                        ولی بعدش رو یادم نیست ، فکر کنم سرب داغ رو با قیف ریختن تو حلقم

دیدگاه

سلام دوستان
                          یک سری سه نظام هایی هستن عین سه نظام دریل ولی کوچولو و سبک و دقیق چار خور هم هستن
                          می خواستم بدونم کسی میدونه از کجا میشه گیرش آورد؟
                          دقت کنید از این سه نظام های عادی منظورم نیست ها
                          اگه ابزار کار طلاسازهارو ببینید فکر کنم متوجه من بشین
                          چند ماه پیش یه جا تو شهر ما آورده بود 25 تومن میفروخت خداییش می ارزید هر چند میدونم طرف گرون فروشه!!!!!!!!!!!!
                          حالا در مورد وصل کردنش به آرمیچر میتونید یه سری به لینک زیر بزنید
                          در مورد کسانیکه میخوان با دریل سوراخکاری کنن باید بگم اولا هر مته ای به دریل وصل نمیشه شانس داشته باشین سه نظام روهم (ROHM)روش باشه 1/5 به بالا ثانیا دریل دقت نداره اکثر دریل ها از همون اول سه نظامشون تاب داره ، باور کنین ، دریل مال کار دیگه ای ساخته شده مثلا همین چند وقت پیش یه دریل شارژی آخرین مدل(تقریباآخرین)ماکیتا خریدم 650 تومن :eek: :eek: oo: oo:!!!!!! ولی سرش تاب داشت البته برای مته 1/5 به بالا خوبه ولی همون یه ذره تابش باعث شده به درد مدار سوراخ کردن نخوره
                          البته من برای این کار نخریده بودمش ها

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=105650.0
                          ................Fx7SAM................

دیدگاه

پاسخ : {اموزش ساخت} مینی دریل ایستاده ، بسیار کابرد&

طرح خیلی خوشگل و باحالیه وساختش هم خیلی حوصله میخواد اما فکر میکنم در دراز مدت خراب بشه چون اگه از یه موتور قویتر استفاده کنین اون میله ای که برای روشن شدن موتور استفاده شده مشکل بوجود بیاره چون اولا یکی دو ولت افت ولتاژ روش خواهیم داشت ثانیا قسمتیکه اتصال رو برقرار میکنه در اثر جرقه زدن سیاه میشه و مقاومتش میره بالا
                            فکر میکنم برای موتور های قویتر بد نباشه از یک رله در کنار همچین سیستمی استفاده بشه چون رله بصورت آنی اتصال رو برقرار میکنه . هر چند موتوری که من استفاده میکنم فقط کنتاکتور جوابشو میده چون فرسوده شده و گاهی بالای 10 آمپر میکشه
                            یه مشکل کوچیک دیگه هم هست اون هم اینه که امکان داره آرمیچر تو جاش بچرخه چون با پیچ سفت نشده
                            در کل فکر میکنم نسخه ی خارجی و با حوصله ی طرح زیر باشه

http://s4.picofile.com/file/81676060...DB%8C.pdf.html

دیدگاه

پاسخ : {اموزش ساخت} مینی دریل ایستاده ، بسیار &#170

نوشته اصلی توسط Nima200
                              طرح خیلی خوشگل و باحالیه وساختش هم خیلی حوصله میخواد اما فکر میکنم در دراز مدت خراب بشه چون اگه از یه موتور قویتر استفاده کنین اون میله ای که برای روشن شدن موتور استفاده شده مشکل بوجود بیاره چون اولا یکی دو ولت افت ولتاژ روش خواهیم داشت ثانیا قسمتیکه اتصال رو برقرار میکنه در اثر جرقه زدن سیاه میشه و مقاومتش میره بالا
                              خب این برای موتور های خیلی قوی نیست (نمیشه بهش موتور ماشین لباسشویی وصل کرد :biggrin { هرچند میشه با افزایش ضخامت اون چوبی که موتور رو نگه میداره و گذاشتن یه کلید شستی یا راکر به علاوه یه ریل قوی تر برای موتور بزرگ هم ازش استفاده کرد(خبری از جرقه هم نیست)}

نوشته اصلی توسط Nima200
                              یه مشکل کوچیک دیگه هم هست اون هم اینه که امکان داره آرمیچر تو جاش بچرخه چون با پیچ سفت نشده
                              با چسب اهن و یا چسب چوب یا همین 1 2 3 ها میشه موتور رو سر جاش چسبوند که دیگه جم نخوره

نوشته اصلی توسط Nima200
                              در کل فکر میکنم نسخه ی خارجی و با حوصله ی طرح زیر باشه
                              http://s4.picofile.com/file/81676060...DB%8C.pdf.html
                              فکر نمی کنم طرحی که گذاشتم خیلی هم سخت باشه
                              ولی خب صرفا" یک طرح بود که بوسیله اون بچه ها ایده بگیرن و یا با تغییر دادنش یه چیز خوب براشون در بیاد

شما با چی موتور رو میدید پایین تا برد رو سوراخ کنه؟
                              [center]یه شب خواب دیدم اون دنیا خدا ازم پرسید:وقتی همسایه ات گرسنه بود کجابودی؟
                              منم گفتم: خدا جون خودت کجا بودی؟
                              خیلی حال داد
                              ولی بعدش رو یادم نیست ، فکر کنم سرب داغ رو با قیف ریختن تو حلقم

دیدگاه

پاسخ : {اموزش ساخت} مینی دریل ایستاده ، بسیار کابرد&

منظور من هم موتور لباسشویی نبود در ضمن اکثر چسب ها در اثر ضربه و لرزش در طولانی مدت کنده می شوند
                                من موتور رو با دست بالا و پایین میکنم البته الان به اون پایه دریلی که در پی دی اف بالا دیدین یه فنر هم اضافه شده اما اضافه کردن یه دسته هم در ذهن داشتم که هنوز وقت نشده با وجود اینکه دسته نداره من با همون پایه دریل تا حالا کلی کتاب صحافی کردم وکلی مدار سوراخ کردم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X