اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل درpcb

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل درpcb

سلام دوستان .تازه یه پرینتر گرفتم ازهمان hp1102وخواستیم یه مدار دربیاریم.چند مشکل پیش امد ک دوستان با تجربه امیدوارم راهنمایی کنند.اول اینکه بعد اتو کردن یه مقدارجوهر پخش میشه ونقاط نزدیک هم بهم میچسبه وانگار جوهر اسپری شده باشه رومدار.دوم اینکه زمان مس زدایی خیلی طولانی میشه شاید یه ساعت وگاه بیشتر مقداراسیدواب رادو ب یک مخلوط کردم .وسوم اینکه مس مدار تغییر رنگ میده وقرمز رنگ میشه وکیفیت خودشو ازدست میده ببخشید زیاده گویی کردم.باتشکر

پاسخ : مشکل درpcb

سلام
    هنگام اتو کشیدن کاغذ باید ثابت باشه و حرکت نکنه.شاید اندازه فاصله خطوط رو خیلی نزدیک به هم گرفتید.سری به لینک زیر بزنید:
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=66824.0
    شما باید مخلوط اب و اسید رو گرم کنید. اب اسید روی فیبر باید حرکت کنه(ظرف رو تکون بدید...).زمان معمولش اگه غلظت اسید خوب باشه نباید بیشتر از 10 دقیقه طول بکشه.قرمزشدن مس زمانی که داخل اسید قرار میگیره طبیعییه.
    قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط زمانی
      سلام دوستان .تازه یه پرینتر گرفتم ازهمان hp1102وخواستیم یه مدار دربیاریم.چند مشکل پیش امد ک دوستان با تجربه امیدوارم راهنمایی کنند.اول اینکه بعد اتو کردن یه مقدارجوهر پخش میشه ونقاط نزدیک هم بهم میچسبه وانگار جوهر اسپری شده باشه رومدار.دوم اینکه زمان مس زدایی خیلی طولانی میشه شاید یه ساعت وگاه بیشتر مقداراسیدواب رادو ب یک مخلوط کردم .وسوم اینکه مس مدار تغییر رنگ میده وقرمز رنگ میشه وکیفیت خودشو ازدست میده ببخشید زیاده گویی کردم.باتشکر
      سلام
      پرینتری که باهش مدارت رو پرینت میگیری حتما باید لیزی باشه دلیل اینکه جوهرش پخش میشه شاید از یه پرینتر دیگه پرینت گرفتین یا اتو رو خیلی گرم میکنی و حرکت نمی دی همچنین اگه بعد از اسید کاری طرف مسی قرمز شده و کیفیت خود را ازدست میده یعنی اینکه فیبر بیش از حد تو اسید بوده و اسید تونسته تاثیراتی نیز در قسمت نقشه کشی بذاره بنابراین شما نباید زمان اسید کاریتون بیشتر از 15 دقیقه طول بکشه که می تونین با دستتون ظرف اسید و پی سی بی رو به طور مداوم حرکت دهید تا اسید کاری زودتر انجام گیرد
      برد جوجه کشی:
      مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
      این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
      برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

سلام وتشکرازراهنمایی شما.پرینترم لیزریه ونوخریدام.امروزعصر مدارامپ 100وات ماسفت رابعداز اتو انداختم تواسید وبعدبیش از یه ساعت تازه از لبه ها شروع شدب مس زدایی وبعد نیم ساعت متاسفا نه جوهرای مداریه مقدارش کنده شد ورواب ماند .ومدارودراوردم ودورانداختم فیبرفایبرگلاس بود .دوباره مداردراوردم وروفیبر استخوانی انداختم ایندفعه کمی زودتر مس زدایی شد ولی بازهم کیفیت نداره ومدارانگاررگه رگه است ویه دست نیست .ایامخلوط اب واسید باید داغ بمونه چون مال بنده کامل سردشده بود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط زمانی
          .ایامخلوط اب واسید باید داغ بمونه چون مال بنده کامل سردشده بود.
          دوست عزیز کاغذای اضافی رو باید توسط یه مسواک نرم از بین ببری بعدش بله باید از آب جوشیده آستفاده کنی که کاملا داغ باشه فقط مواظب باش که هنگام مخلوط اسید با آب دهن و بینیتو بگیری من چندین بار با این روش در آوردم هم فایبر گلاس هم اسخوانی کمتر از 15 دقیقه کامل شده در ضمن مقدار اسید هم باید به مقدار کافی بریزی
          برد جوجه کشی:
          مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
          این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
          برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X