اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چاپ فیبر مدار چاپی با لامینت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چاپ فیبر مدار چاپی با لامینت

پاساژ توکل ، زیر زمین . یه خورده برو جلو ، سمت راست یه مغازه هست که کارش فروش اینجور لوازم هست .
    فتو بلاگ من
    کاردستی ها :
    روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
    فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
    کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

دیدگاه

با سلام
      یه تجربهآ‌ای که خودم انجام دادم، با یه نوع اسپری به نام Positive 20 است که اول سطح مسی فیبر را با سمباده نرم تمیز کرده و در محیطی نسبتاً تاریک اقدام به پاشیدن رنگ این اسپری که معمولا قرمز رنگ هست میآ‌نماییم.
      در همان محیط تاریک حدود نیم ساعت گذاشته تا مواد خشک شود.
      طرح مدار را روی فیلم رادیولوژی و یا کاغذ کالک به صورت آینهآ‌ای (وارونه) کپی کرده و روی قسمت رنگ شده قرار میآ‌دهیم و یک شیشه ساده برای اینکه کاغذ و طرح ما به سطح فیبر تماس کامل پیدا کند و فاصله نداشته باشد گذاشته و در معرض نور آفتاب یا یک عدد لامپ گازی مدادی قوی در مدت حدود 15 تا 20 ثانیه قرار میآ‌دهیم
      پس از آن در محیط نسبتاً تاریک فیبر را در لگنی که محلول سود سوزآور (ماده لوله بازکن خشک مانند نمک) قرار داده تا قسمتآ‌هایی که نور دیده در محلول حل شده و قسمتآ‌هایی که طرح داشته رنگ آن باقی میآ‌ماند.
      بعد از آن فیبر را از محلول خارج کرده و با آب خالص شستشو داده و در اسید پرکلردوفر (همان اسید زرد رنگ) قرار داده و مرتب ظرف را تکان داده تا مواد از روی طرح مانند موج عبور کند و سریعتر مس زائد حل شود و فیبر ما درست شود.
      بعد از اینکه تمام مس زاید حل شد، فیبر را از اسید خارج کرده و شسته و اقدام به سوراخ کاری با مته شماره 0.5 میآ‌نماییم.

موفق باشید

دیدگاه

کاغذ کالک و طلق تراسپرنت را از کجا میشه تهیه کرد

دیدگاه

سلام دوستان
          آیا لمینت ماده ای ژله ای هستش؟؟؟ من رفتم گفتم لمینت بده به فروشنده گفت بفرما حالا وقتی تو خونه بازش کردم دیدم رنگش سفیده و عین 2 تا تلق میمونه که از یک طرف به هم وصل شدن،پشتش هم نوشته laminating pouch film البته پشت جعبش منظورمه،100 تا هم خریدم :sad:حالا موندم توش،هر کاری هم میکنم حتی با نور یو وی هم نور دهی میکنم طرح نمیوفته
          همچون دیود ی ام که با ورق معکوس روزگار شکسته شده ام

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad daraie
            سلام دوستان
            آیا لمینت ماده ای ژله ای هستش؟؟؟ من رفتم گفتم لمینت بده به فروشنده گفت بفرما حالا وقتی تو خونه بازش کردم دیدم رنگش سفیده و عین 2 تا تلق میمونه که از یک طرف به هم وصل شدن،پشتش هم نوشته laminating pouch film البته پشت جعبش منظورمه،100 تا هم خریدم :sad:حالا موندم توش،هر کاری هم میکنم حتی با نور یو وی هم نور دهی میکنم طرح نمیوفته

سلام دوست عزیز
            شما رفتین لمینیتی که واسه محافظت کارت ملی و ... استفاده میکنن خریدین
            لمینیتی که واسه مدار چاچی مورد نیازه تو جاهایی که لوازم چاپ سیلک میفروشن میشه تهیه کرد .
            خودشم سبز رنگ هستش وبه شدت به نور حساس!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sajkh

سلام دوست عزیز
              شما رفتین لمینیتی که واسه محافظت کارت ملی و ... استفاده میکنن خریدین
              لمینیتی که واسه مدار چاچی مورد نیازه تو جاهایی که لوازم چاپ سیلک میفروشن میشه تهیه کرد .
              خودشم سبز رنگ هستش وبه شدت به نور حساس!!!!
              مرسی بابت پاسختون منم تعجب کردم اخه طبق فرموده ی شما و اون چیزهایی که در اینترنت خوندم این ماده ژلاتینی هستش و معمولا آبی رنگ هستش یا سبز رنگ، من به فروشنده گفتم برای چه کاری میخوام اونم اینو داد

دیدگاه

مرسی بابت پاسختون منم تعجب کردم اخه طبق فرموده ی شما و اون چیزهایی که در اینترنت خوندم این ماده ژلاتینی هستش و معمولا آبی رنگ هستش یا سبز رنگ، من به فروشنده گفتم برای چه کاری میخوام اونم اینو داد
                این عکس لامینت : این لمینت برای چاپ مدار چاپی هست:
                از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
                --------------------------------------------------------
                تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
                اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moghani1376
                  این عکس لامینت : این لمینت برای چاپ مدار چاپی هست:
                  ما که خریدم به این خوشکلی نبود :icon_razz:،لای یه روز نامه پیچیده بوذن

دیدگاه

ما که خریدم به این خوشکلی نبود :icon_razz:،لای یه روز نامه پیچیده بوذن
                    معلومه که به این خوشگلی نیست این عکس رو از فروشگاه های اونوزر آب تقریبا 14000 کیلومتری(از مرز شمالغرب) برداشتم
                    از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
                    تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
                    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

سلام دوستان
                      اون واسه کارت ملی و اسناد برای پرس هست
                      شما برو با طرف یه جوری حرف بزن که اونارو پس بگیره ( انصافا 100 تا زیاده)
                      هر چقدر دیر تر بری به ضررته سریع به گاز برو
                      امیدوارم پس بگیره

دیدگاه

این نشونی سایتی که می تونید ازش لمینت pcb تهیه کنید.

لامینت 30cm*30cm+پودر پاک کننده لامینت 300 گرمی+پودر ظهور لامینت 300 گرمی+پودر اسید فریک کلراید مدار چاپی 500 گرمی
                        http://www.roboeq.ir/products/detail...%B1%D9%87%206/
                        اینم عکس پیوست :

در مورد اسپری positiv 20 یک تحقیقی بکنید..(توجه تاریخ مصرف محصول بسیار مهم است)
                        روش جالبی :
                        عکس پیوست زیر

یک ویدئو جالب در سایت پارات:
                        http://www.aparat.com/v/pjF85

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X