اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چه عاملی باعث محدودیت در ضخامت ترک ها میشود؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چه عاملی باعث محدودیت در ضخامت ترک ها میشود؟

سلام.
    چه عاملی باعث میشه تا در چاپ PCB برای ضخامت ترک ها محدودیت به وجود بیاد؟ :rolleyes:

پاسخ : چه عاملی باعث محدودیت در ضخامت ترک ها میشود؟

سلام
    منظورتون رو دقیقا متوجه نمیشم.منظورتون برای در زمان طراحی برده؟
    اگه اینجور باشه بسته به اینکه تراک مربوط به چه قسمتیه ضخامتش تغییر میکنه.
    مثلا اگه تراک مربوط به پروتکل های ارتباطی هست دیگه ضخامتش حداکثر از .5 بیشتر نشه بهتره ، یا اصلا روی تراک FILL به کار نبرید بهتره.
    ولی برای قسمت هایی اصلی تغذیه هر چقدر ضخیم تر بهتر و تا جایی که امکان هست برای گوشه های تراک ها از چند ضلعی استفاده کنید.

دیدگاه

سلام.
      نه منظورم موقع تولیدشه :rolleyes:

دیدگاه

موقع تولید محدودیت چاپ ضخامت فکر نکنم داشته باشند!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط plasma
          سلام.
          نه منظورم موقع تولیدشه :rolleyes:
          عدم توانایی فنی مجموعه های تولید PCB در مرحله انتقال طرح های ریز به روی فیبر خام !

دیدگاه

آهان شرمنده حواسم نبود اشتباه متوجه منظورتون شدم! :redface:
            ---
            این بستگی به روشی که شرکت انجام میده داره ، مثلا برای لامینت دیگه زیر .254 رو خیلی خوب نمیتونن در بیارن.چون داخل فیلمی که چاپ میکنند هم به زور میافته و میشه با چشم تشخیص داد که اینجا هم خطی رد شده! بعد در مرحله ی اسید کاریشون هم دقیقا همونطور که داخل فیلم هست اسیدکاری نمیشه! همیشه یا خط نازک تره یا کلفت تر! که نتیجش اتصالی هست یا قطعی!
            روش سیلک هم که کلا اوضاعش از لامینت خراب تره.
            روش های دیگه رو هم ازشون خبر ندارم

دیدگاه

یک روشی که بنده در جلسه ای در مورد آن بحث می شد شنیده بودم این بود که به وسیله رنگ های UV و متمرکز کردن خیلی دقیق یک پرتو UV می توانند طرح های خیلی ریز و دقیق را براحتی بر روی فیبر انتقال دهند

دیدگاه

به جز محدودیتهائی که در روشهای رایج تولید فیبر مدار چاپی وجود دارد، در فرآیند طراحی PCB ملاحظات و الزاماتی وجود دارند که بایستی مد نظر قرار گیرند. مثلا در طراحی مدارات مخابراتی فرکانسهای بالا، افزایش طول، زوایای گردش و پهنای تراک می تواند در کیفیت انتقال سیگنال تاثیر بگذارد (مثلا تراک به عنوان آنتن عمل کند و بخش از انرژی رادیوئی را در فرستنده و یا گیرنده میرا کند). گاهی حتی مجبور می شوید به جای استفاده از قطعات ایستاده، از نسخه خوابیده آنها استفاده کنید. همچنین در فیبرهائی که محتوی ولتاژ اصلی برق شهر هستند، بر حسب بیشینه ولتاژ و جریان عبوری مد نظر، رعایت فواصل تراکها و ضخامت مس و بحث آبکاری تراکها هم مهم می شود. در این زمینه جداول استانداردی تنظیم شده که از طریق اینترنت قابل دستیابی است.

دیدگاه

بله ما یک عدد برد زدیم، تغذیه خازنی داشت.
                  ب غیر از خازن تقریبن باقی قطعات SMD بودند،
                  خروجی یک شکل موج خیلی تمیز 50هرتز با Vpp حدود 100 میلی روی خطوط DC وجود داشت.
                  ما هم برد را منهدم ساختیم تا نتواند دیگر ریپل های سینوسی تولید کند :mrgreen:

دیدگاه

سلام.
                    ببخشید یه سوال دیگه،
                    برای برد هایی که میکروی qfp دارن فاصله ترک ها یکم کمتر از 10 میل هست.(مخصوصا تو قسمت قرار گیری قطعه که فاصله کمه)
                    آیا این مشکل ایجاد میکنه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MReza.p
                      بله ما یک عدد برد زدیم، تغذیه خازنی داشت.
                      ب غیر از خازن تقریبن باقی قطعات SMD بودند،
                      خروجی یک شکل موج خیلی تمیز 50هرتز با Vpp حدود 100 میلی روی خطوط DC وجود داشت.
                      ما هم برد را منهدم ساختیم تا نتواند دیگر ریپل های سینوسی تولید کند :mrgreen:
                      قبل از انهدام برد ، دلیل اینکه چرا سینوسی 50 هرتز (سیگنال برق شهر) رو داشتید رو فهمیدید ؟
                      ---------
                      .
                      .
                      ...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajapyy
                        قبل از انهدام برد ، دلیل اینکه چرا سینوسی 50 هرتز (سیگنال برق شهر) رو داشتید رو فهمیدید ؟
                        ریپل سینوسی داشت، خود برق شهری که نبود!
                        گفتم که: اگر زیر سویچینگ ها رو دیده باشید، بخش هایی که بایستی ایزوله کار کنند، حتی برد رو برش مبزنن.
                        اما برد من فاصله ی ترک های حامل 220 AC با باقی ترک ها و حتی خروجی خیلی کم بود و قطعات هم غیر اصولی و قاطی بسته بودم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MReza.p
                          ریپل سینوسی داشت، خود برق شهری که نبود!
                          میدونم آقا رضا این مساله رو :biggrin: منظور بنده هم همون نویزی بو که به خاطر برق شهر روی مدارتون افتاده بود. (البته خودم درست نگفتم منظورمو )
                          اما برد من فاصله ی ترک های حامل 220 AC با باقی ترک ها و حتی خروجی خیلی کم بود و قطعات هم غیر اصولی و قاطی بسته بودم!
                          جالبه که من یک مداری رو بستم و برق شهر از بیرون (یعنی از طریق سیم های برق و لامپ مهتابی و ...) روی مدارم القا میشد. به نظرتون اینجور وقتا یک شیلد بزارم واسه مدار و اونو زمین کنم ، جواب میده ؟ یعنی اینکه یک جعبه براش بگیرم و بعد اینکه مدارو گزاشتم توی جعبه، جعبه رو زمین کنم ؟
                          ---------
                          .
                          .
                          ...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajapyy
                            میدونم آقا رضا این مساله رو :biggrin: منظور بنده هم همون نویزی بو که به خاطر برق شهر روی مدارتون افتاده بود. (البته خودم درست نگفتم منظورمو )جالبه که من یک مداری رو بستم و برق شهر از بیرون (یعنی از طریق سیم های برق و لامپ مهتابی و ...) روی مدارم القا میشد. به نظرتون اینجور وقتا یک شیلد بزارم واسه مدار و اونو زمین کنم ، جواب میده ؟ یعنی اینکه یک جعبه براش بگیرم و بعد اینکه مدارو گزاشتم توی جعبه، جعبه رو زمین کنم ؟
                            مدارو بذارید داخل قابلمه و قابلمه رو با کابل ضخیم زمین کنید. :biggrin:
                            اگه جوابگو بود، جعبه و این داستانا رو پیاده کنید...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajapyy
                              جالبه که من یک مداری رو بستم و برق شهر از بیرون (یعنی از طریق سیم های برق و لامپ مهتابی و ...) روی مدارم القا میشد. به نظرتون اینجور وقتا یک شیلد بزارم واسه مدار و اونو زمین کنم ، جواب میده ؟ یعنی اینکه یک جعبه براش بگیرم و بعد اینکه مدارو گزاشتم توی جعبه، جعبه رو زمین کنم ؟
                              روشن شدن مهتابی مخصوصا اگر تعدادش زیاد باشه برق رو خیلی کثیف میکنه و از طریق آداپتور به دستگاه منتقل میشه
                              اگر یک فیلتر پایین گذر توپ با یک خازن صافی بعد از آداپتور بذارید به احتمال 80 درصد مشکلتون حل میشه
                              Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X