اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند تا سوال در مورد چند تا اصطلاح و حداقل ها ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند تا سوال در مورد چند تا اصطلاح و حداقل ها ؟

سلام به دوستان.
    وقتی که می خواهیم بردی رو شرکت هایی که PCB میزنن بفرستیم، یک سری گزینه ها دارند که من یکی سر در نمیارم. ممنون میشم دوستان کمک کنن.
    1. پوشش نهایی ( هات ایر، قلع و سرب و ...)
    2. برش نهایی ( برش CNC نسبت به برش دستی خیلی فرق داره ؟ )

یک سوالی هم داشتم از عزیزانی که زیاد برد زدند (قصد مقایسه بین شرکتا ندارم).
    حداقل ضخامت ترک ها و حداقل قطر ویا (خودش و گوشت دورش هر کدوم جدا) تو تهران چقدره ؟

و اینکه برای مهران مدار باید سفارش رو ایمیل کنیم ؟ چون مثل بقیه قسمت مخصوص نداره.
    ممنون.
    ---------
    .
    .
    ...........

پاسخ : چند تا سوال در مورد چند تا اصطلاح و حداقل ها ؟

سلام
    نوشته اصلی توسط ajapyy
    1. پوشش نهایی ( هات ایر، قلع و سرب و ...)
    2. برش نهایی ( برش CNC نسبت به برش دستی خیلی فرق داره ؟ )

یک سوالی هم داشتم از عزیزانی که زیاد برد زدند (قصد مقایسه بین شرکتا ندارم).
    حداقل ضخامت ترک ها و حداقل قطر ویا (خودش و گوشت دورش هر کدوم جدا) تو تهران چقدره ؟

و اینکه برای مهران مدار باید سفارش رو ایمیل کنیم ؟ چون مثل بقیه قسمت مخصوص نداره.
    ممنون.
    1. دوستمون در پایین توضیح دادن
    2. برش CNC بیشتر برای کارهایی استفاده میشه که ابعاد برد دقیق باشه یا کار تمیز بخواهید و یا شکل برش دایره باشه و یا خاص باشه و یا در وسط برد باشه. آلفا مدار برای CNC کردن 25000 تومن میگیره.
    من آلفا رو میدونم ولی بچه ها توی تاپیک "جایگزینی برای آلفا مدار" گفتن کوثر مدار هم مثل آلفا میزنه ولی با قیمت پایین. آلفا حداقل فاصله ترک و ضخامت ترک 7mil یا 0.2mm و حداقل سوراخ وایا 0.5mm و حدااقل پد وایا 0.9mm میزنه.
    برای مهران مدار هم فایل رو ایمیل کن و بعد تماس بگیر و هماهنگ کن فقط زیاد معطل میشی. من چند باری کار به مهران دادم که اشتباه زده البته آلفا هم اشتباه زده تا حالا.

موفق باشی
    شبنم از سعی به سرچشمه خورشید رسید صائب تبریزی

دیدگاه

پاسخ : چند تا سوال در مورد چند تا اصطلاح و حدا&#160

منطور از پوشش هات ایر پوشش قلع و سرب هموار شده با هوای داغ است.
      پوشش قلع و سرب هم هموار نشده.
      برش CNC بله بهتر است.

آقای طاهری چاپ سبز یه چیز جداست .

مهران مدار سیستمش اینجوریه که اول فایل PCBDOC رو براشون همواه با نوع چاپ ( دو رو یا تک رو ، متالیزه یا غیر متالیزه ، با چاپ راهنما یا بی چاپ راهنما ، با چاپ سبز یا بی چاپ سبز ) و اسم و آدرس و تلفن همراه و کد پستی میفرستین.

بعد از نیم ساعت بهشون زنگ بزنین و بگین برای شماره فاکتور زنگ زدم و مشخصات بدین تا ایملتون رو پیدا کنن( اگه ایراد داشته باشه بهتون میگن تا اصلاح کنین).

بعد شماره فاکتور رو همراه با قیمت اولیه یادتون نگه دارین.

بعد پول رو به حساب بفرستین و دوباره زنگ بزنین و بگین که پول فلان شماره فاکتور رو ریختم به حساب بعد ازشون بپرسین که کی حاظر میشه.

وقتی که اون زمانی که بهتون گفتن رسید، بهشون زنگ بزنید و بگین فلان شماره فاکتور رو به این طریق ( پست، تیپاکس و ... ) برام بفرستین.

و پول پست رو هم ازشون بپرسین و به حسابشون بفرستین. بعد زنگ بزنید و بگین که همه چی حله و اون ها هم می فرستن دم خونتون.

این رو هم بگم برای کار های حساس و ظریف کار رو به جاهای بهتر بدین .
      [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
      درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

مهران مدار کیفیتش از الفا بهتر هست ، یکی از دوستانم با الفا کار میکنه و من با مهران ، تو مقایسه بوردهامون با گرفتن هات ایر روی بورد ، دیدم بورد مهران مدار چاپ سبزش و مسش دیتر آسیب دید و مقاومتر بود
        اما گرون تر میگیره دیگه :agree:

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان .با توجه به اینکه مشکل من هم شبیه همین دوستمون بود .یکسری سوال هم من داشتم:
          -برد متالیزه با اون قلع و سرب فرق داره؟
          -برای رسانایی بیشتر متالیزه میکنند برد رو درسته؟چه موقع واقعا لازمه که برد رو متالیزه سفارش بدیم؟
          -قلع و سرب هموار شده با غیر هموارش چه فرقی داره؟! oo:یا بعبارتی کاربردش چیه که هموارش میکنن؟
          -تو یکی از این سایت های سفارش پی سی بی زده بود ضخامت مدار چاپی ،از لحاظ قیمت چه تفاوتی میکنند و کلا این ضخامت کی واسمون مهمه؟
          شرمنده خیلی پرسیدم ممنون میشم جواب بدید. :wow:
          ای خدا ، من باید از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر میآ‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم.
          شهید دکتر مصطفی چمران

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X