اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین بورد کامپیوتر از نظر مهندسین الکترونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بهترین بورد کامپیوتر از نظر مهندسین الکترونیک

سلام
    همیشه بین دوستان و علاقه مندان کامپیوتر بحث هست و همین طور بین انجمن های کامپیوتری ولی هیچ جا جواب درستی بهش داده نشده .
    به همین خاطر گفتم چه بهتر که نظر تخصصی بگیرم از دوستان عزیز الکترونیکی در این انجمن تخصصی .

سوال این هست که بین دو بوردی که تصویر هاشون را براتون قرار دادم . کدوم یکی به لحاظ اصول الکترونیکی ( که در تخصص من نیست ! ) بهتر هست .
    حالا نمیدونم چیدمان قطعات و یا طراحی بورد و . .. . . . . .

یک نکته : هر دو بورد قیمت های برابر دارند و ابعاد یکسان و در کل بین کامپیوتر بازها در یک رده قرار میگیرند .
    اما هر کدام از یک برند متفاوت هستند .

در کل کاری به این ها نداریم فقط دنبالاین هستیم که بهترین بین این دو کدامست . . .

پاسخ : بهترین بورد کامپیوتر از نظر مهندسین الکترونیک

نوشته اصلی توسط ARTANIC
    سلام
    همیشه بین دوستان و علاقه مندان کامپیوتر بحث هست و همین طور بین انجمن های کامپیوتری ولی هیچ جا جواب درستی بهش داده نشده .
    به همین خاطر گفتم چه بهتر که نظر تخصصی بگیرم از دوستان عزیز الکترونیکی در این انجمن تخصصی .

سوال این هست که بین دو بوردی که تصویر هاشون را براتون قرار دادم . کدوم یکی به لحاظ اصول الکترونیکی ( که در تخصص من نیست ! ) بهتر هست .
    حالا نمیدونم چیدمان قطعات و یا طراحی بورد و . .. . . . . .

یک نکته : هر دو بورد قیمت های برابر دارند و ابعاد یکسان و در کل بین کامپیوتر بازها در یک رده قرار میگیرند .
    اما هر کدام از یک برند متفاوت هستند .

در کل کاری به این ها نداریم فقط دنبالاین هستیم که بهترین بین این دو کدامست . . .

هردو از نظر قطعات و طراحی بهترین هستند
    شما کاری ب قطعات نداشته باش ، فقط یه چیزی بخر که به دردت بخوره و بتونی باهاش کار کنی.
    1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
    من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
    !Electronic On! Programming On
    هوشمندانه سوال بپرسیم!
    http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

دوست عزیز ASUS و GIGABYTE از برندهای قدیمی و شناخته شده صنعت کامپیوتر و سخت افزار در دنیا هستند و میلیون ها دلار پول و سرمایه پشت این برنده ها خوابیده است
      این برندها چه در بخش طراحی و R&D ، چه در بخش تولید و چه در بخش کنترل کیفی از بهترین ، ماهرترین ، با سواد ترین و به روز ترین مهندسین و طراحان الکترونیک دنیا استفاده می کنند
      تا در ارائه یک محصول تجاری با تیراژ میلیونی در سطح جهان با کمترین میزان خرابی و مرجوعی و عدم کارکردن صحیح روبرو باشند
      مسلماً از حیطه سواد من و شما و دیگر کاربران این انجمن خارج است که در مورد اصول طراحی و تولید بردهای الکترونیکی در این سطح از تکنولوژی اضهار نظر کنیم
      فقط می توانیم با تست های کاربردی و بررسی های فنی از نظر مثلاً میزان تولید حرارت یا میزان مصرف انرژی یا قدرت پردازشی در شرایط یکسان بفهمیم کدام برد عملکرد و راندمان بهتری دارد
      منظور از شرایط یکسان یعنی با قطعات سخت افزاری و نرم افزاری یکسان در هر دو برد مانند نوع پردازنده یا میزان حافظه یا سیستم عامل نصب شده و برنامه کاربردی مورد تست

دیدگاه

ممنون از دوستان عزیز

قصد من خرید این کالاها نیست . دوست عزیزم .

چیزی که برای من توی این دو برند یکسان ، مورد توجه بود در بورد اولی گیگا اگه ملاحضه کنین . قطعات الکترونیکی کمتری بکار رفته و در بورد دوم بیشتر . آیا همین خلوت بودن روی بورد ( منظور اسلات های گرافیک و رم نیست ) باعث تولید گرما کمتری و یا عوامل دیگری نمیشه ؟؟

یعنی به لحاظ ظاهری نمیشه تا حدی به کیفیت بورد و . . .پی برد ؟
        ( کلا با برند خاصی کاری ندارم ) در بورد اول گیگا پورت های صوتی روکش طلا دارن - اونچه که در وب سایتشون قید شده - و اون یکی پلاستیک هست .

یا در برد دوم ایسوس اسلات رم ها کمی به نسبت فاصله دار تر هستند که رم های دارای هیتسینک حجیم تر به راحتی و بدون مشکل کنارهم روی بورد سوار میشن .

..........
        منتظر نظرات دوستان عزیز و دیگران دوستان هستم .
        با تشکر .
        و ممنون از توجهتون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X