اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روش های کاهش نویز در طراحی PCB

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : روش های کاهش نویز در طراحی PCB

نوشته اصلی توسط amir2640 نمایش پست ها
    سلام بر مهندسین گرامی

خدمتتون که عرض کنم من یک مدار ir receiver طراحی کردم که دو لایه هست و دو طرف بورد بورد هم قطعات لحیم شده و قبلا هم شماتیک اون رو تست کرده بودم ولی حالا که پی سی بی اومده و بورد رو اسمبل کردم خیلی عجیب کار میکنه به طوری که در حالت عادی بورد درست کار نمیکنه اما وقتی که انگشت شصتم رو رو پایه های سنسور ir میگذارم بورد درست کار میکنه و دلیلش رو نمیدونم دقیقا ولی ایا این امکان وجود داره که داره زمین میشه به وسیله ی انگشت من و یا این که من فقط لایه ی زیرین بردم رو درش از روش پلیگان یا همون زمین گسترده استفاده کردم و برای لایه ی بالا از این روش استفاده نکردم و فقط سنسور ir رو هم در زیر بورد قرار دادم و بقیه ی اجزای بورد بر در روی بورد وصل به نظرتون ایا ممکنه که این دلیل کار نکردن بورد من باشه و یا این که چطور ممکنه وقتی که انگشتم پا پایه های سنسور که زیر بورد نصب شده تماس برقرار میکنه بورد درست کار میکنه ؟

ممنون از راهنمایی و وقتتون
    پایه هایی که امپدانس بالایی داشتن رو PULLDOWN کردی تو خود برد؟
    رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil نمایش پست ها
      پایه هایی که امپدانس بالایی داشتن رو PULLDOWN کردی تو خود برد؟
      سلام جناب مهندس ممنون از پاسختون

خیر جناب مهندس چک نکردم. به نظرتون امکان داره که این مساله دلیل این مشکل باشه ؟
      ببخشید من تازه وارد هستم میشه اگر امکانش هست یکم توضیح بدید که از کجا میشه فهمید که یک پایه امپدانس بالایی داره و با استفاده از چه روشی میتونم این مشکل رو حل کنم ؟

ممنون از راهنماییتون

دیدگاه

بهترین راه برای تشخیص امپدانس ها دیتاشیت قطعات هست، اما بصورت کلی اکثر ورودی های مدار رو با امپدانس بالا طراحی میکنن تا کمترین اثر رو روی خروجی بقیه قطعات بذاره، اما در مورد کار شما دو تا احتمال هست، یکی اینکه سنسور شما به درستی درایو نشده، یعنی اون جریان و ولتاژی که نقطه ی کارش هست بهش نمیرسه، دوم اینکه مشکل تطبیق امپدانس دارید حالا یا کوپلاژ مشکل داره و... دو مورد رو بررسی کنید ببینید مشکلی نداره؟

دیدگاه

بهترین راه برای تشخیص امپدانس ها دیتاشیت قطعات هست، اما بصورت کلی اکثر ورودی های مدار رو با امپدانس بالا طراحی میکنن تا کمترین اثر رو روی خروجی بقیه قطعات بذاره، اما در مورد کار شما دو تا احتمال هست، یکی اینکه سنسور شما به درستی درایو نشده، یعنی اون جریان و ولتاژی که نقطه ی کارش هست بهش نمیرسه، دوم اینکه مشکل تطبیق امپدانس دارید حالا یا کوپلاژ مشکل داره و... دو مورد رو بررسی کنید ببینید مشکلی نداره؟
          سلام اقای مهندس

خیلی ممنون از پاسختون.
          در مورد احتمال اول که فرموده بودید خدمتتون که عرض کنم فکر نمیکنم که ایراد داشته باشه اما در مورد احتمال دوم متاسفانه به دلیل تازه وارد بودن نمیدونم که چگونه میشه این قسمت رو روی پی سی بی چک کنم ؟

من عکس شماتیک و پی دی اف اون رو به همراه اون قسمت از بوردم رو اینجا میذارم و ممنون میشم اگر بفرمایید که کدوم قسمت از مدار رو باید با امپدانس بالا طراحی کنم ؟

خیلی ممنون از وقتتون

جدیدترین ویرایش توسط amir2640; ۱۱:۰۳ ۱۳۹۷/۰۸/۰۷.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir2640 نمایش پست ها
            سلام اقای مهندس

خیلی ممنون از پاسختون.
            در مورد احتمال اول که فرموده بودید خدمتتون که عرض کنم فکر نمیکنم که ایراد داشته باشه اما در مورد احتمال دوم متاسفانه به دلیل تازه وارد بودن نمیدونم که چگونه میشه این قسمت رو روی پی سی بی چک کنم ؟

من عکس شماتیک و پی دی اف اون رو به همراه اون قسمت از بوردم رو اینجا میذارم و ممنون میشم اگر بفرمایید که کدوم قسمت از مدار رو باید با امپدانس بالا طراحی کنم ؟

خیلی ممنون از وقتتون

https://www.dropbox.com/s/ws8drvq8tr...201.7.PDF?dl=0
            شماتیک رو نگاه کردم، مطمئن هستید روی برد بورد جواب گرفتید؟؟ بنظرم دیود های Ir شما اصلا روشن نمیشن نقشه های خیلی بهتری هم هست که اساس کارش کوپلاژ سیگنال از دیود هست، اگه کارتون فوری نیست از اونا استفاده کنید.
            شما وقتی انگشتتون رو میزنید عملا دارید دیود ها رو روشن میکنن، حقیقتا من نمی تونم بگم چی اضافه یا کم کنید تا درست شه چون مدار پر از تقویت کننده هست و باید از اول محاسبه بشه
            "اما بیایید یکاری بکنید، جهت یکی از دیود ها رو عوض کنید ببینید نتیجه چی میشه جای پایه هاش رو عوض کنید."

دیدگاه

شماتیک رو نگاه کردم، مطمئن هستید روی برد بورد جواب گرفتید؟؟ بنظرم دیود های Ir شما اصلا روشن نمیشن نقشه های خیلی بهتری هم هست که اساس کارش کوپلاژ سیگنال از دیود هست، اگه کارتون فوری نیست از اونا استفاده کنید.
              شما وقتی انگشتتون رو میزنید عملا دارید دیود ها رو روشن میکنن، حقیقتا من نمی تونم بگم چی اضافه یا کم کنید تا درست شه چون مدار پر از تقویت کننده هست و باید از اول محاسبه بشه
              "اما بیایید یکاری بکنید، جهت یکی از دیود ها رو عوض کنید ببینید نتیجه چی میشه جای پایه هاش رو عوض کنید."
              سلام اقای مهندس شبتون بخیر بشه.

ممنون از پاسختون. خدمتتون که عرض کنم این شماتیک مدار من از روی شماتیک ir receiver جرال الکتریک کشیده شده و ما الان خود بورد اصلیش رو هم داریم و داره کار میکنه اما بنا به دلایلی از جمله قدیمی بودن و کمیاب بودن بورد باید حتما بتونیم خودمون بسازیمش چون بهش نیاز داریم خیلی.

در مورد برعکس کردن دایود ها این کار رو انجام دادم و نشد که کار کنه متاسفنه.من شماتیک خود مدار جنرال الکتریک رو به همراه تصاویر خود بورد اصلی اینجا میگذارم لطفا اگر خیلی وقتتون رونمیگیره یک نگاهی بش بدازید و ببینید که ایا شماتیک و تصویر بورد اصلی جاییش ایرادی داره از نظرتون ؟

همچنین توی شماتیک اصلی جایی از مدار نوشته شده که virtual gnd فکر میکنید من باید این قسمت رو به سبک خاصی طراحی میکردم و میوتونه همین مشکل مدار ما ما باشه ؟

به علاوه برد اصلی 4 لایه طراحی شده ولی مال ما 2 لایه هست فکر میکنید این هم ایراد داره ؟

مجددا ممنون از وقتتون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X