اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طریقه کپی زدن از برد یک رو dip

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : طریقه کپی زدن از برد یک رو dip

نوشته اصلی توسط mahank
    اسکن که گفتم واسه اینه که سایز واقعی باشه برا کپی نه شماتیک و مشخص شدن دقیق قطعات
    اگه میخوای تا برات معکوس کنم
    تا فردا بهت بدم و برات ایمیل کنم
    ممنون دوست عزیز:خیلی لطف می کنی اگر بتونی معکوس کنی برام(شماتیک): اشکال نداره هر وقت دادی: فردا خوبه: اگر امکان داره پ خ کن شماتیک را: البته ادرس ایمیل ام را برات پ خ می کنم: هر طوری مایل هستی بفرست.
    البته اگر بتونید به صورت اموزشی بگید خیلی عالی میشه تا دیگران هم یاد بگیرند البته باز خودتان هر طور صلاح می دانید!
    سپاس

دیدگاه

دوستان کسی اموزش مهندسی معکوس داره؟ منبع؟

دیدگاه

مدار LDR با پ امپ :

ولی برا تغذیه مداری نذاشتم. چون تغذیه خازنی کلا خوب نیست. (توان ظاهری بالا - ایزوله نبودن و . . . )

خواستی تو اینترنت بزن

transformerless 12V 50mA power supply circuit
        [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
        درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسین بیگدلی
          مدار LDR با پ امپ :

ولی برا تغذیه مداری نذاشتم. چون تغذیه خازنی کلا خوب نیست. (توان ظاهری بالا - ایزوله نبودن و . . . )

خواستی تو اینترنت بزن

transformerless 12V 50mA power supply circuit
          ممنون دوست عزیز: هدف یادگیری مهندسی معکوس و کپی زدن از برد هست وگرنه مدار که زیاد هست: البته روی کپی زدن با فوتوشاپ کار کردم !! نتیجه نهایی را میزارم: به نظر شما خوب در امد: به نظر من که خوبه! :mrgreen:
          در ابعاد 5 در6 هستpcb .

دیدگاه

یعنی فقط فوتوشاپ؟

من از PS photoshop فقط اون قسمتی که یه تیکه رو میبری میذاری یه جایه دیگه رو بلدم. :mrgreen:

شما شماتیک رو اصلا در نیاوردین؟

خوب اگه مهندسی معکوس بخواد بشه باید همه چیزش رو بفهمین. ولی کپی از PCB روش خوبی برای رفع رنج شماتیک در آوردنه!

اینجوری فقط قطعات رو میخرین و رو همون PCB لحیم میکنین.

فکر کنم بدونم چجوری فوتوشاپ کردین.
            احتمالا گفتین تو یه لایه فقط اون قسمت های مس دار (رنگ سبز تیره) رو بذاره. نه؟
            [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
            درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسین بیگدلی
              یعنی فقط فوتوشاپ؟

من از PS photoshop فقط اون قسمتی که یه تیکه رو میبری میذاری یه جایه دیگه رو بلدم. :mrgreen:

شما شماتیک رو اصلا در نیاوردین؟

خوب اگه مهندسی معکوس بخواد بشه باید همه چیزش رو بفهمین. ولی کپی از PCB روش خوبی برای رفع رنج شماتیک در آوردنه!

اینجوری فقط قطعات رو میخرین و رو همون PCB لحیم میکنین.

فکر کنم بدونم چجوری فوتوشاپ کردین.
              احتمالا گفتین تو یه لایه فقط اون قسمت های مس دار (رنگ سبز تیره) رو بذاره. نه؟
              بله فقط نیاز به فتوشاپ دارید و یک اسکنر معمولی!! برای به دست اوردن ابعاد دقیق برد.
              شماتیک یک از دوستان برام مهندسی معکوس کرد ولی یکم ابهام زیاد داره: کلا پیچیده هست مهندسی معکوس!!!
              هدف من این بود که از برد کپی بزنم ولی میخواستم مهندسی معکوس هم یاد بگیرم .
              ========
              در مورد فتوشاپ بگم که باید لایه مسی از لایه پلاستیکی جدا بشه که با ابزار های انتخاب فوتوشاپ لایه مسی را انتخاب می کنید بعداش یک لایه جدید درست می کنید و ان قسمت های انتخاب شده را در ان کپی می کنید و بعد رنگ سیاه می زنید و.........

دیدگاه

افرین خوب شده
                برا اینکه سریعتر بشه با فیلترهایی که لبه رو تشخیص میدن بهتر میشه کار کرد
                فتو شاپ ندارم وگرنه اسم فیلترا رو بهت میگفتم
                یه کم کار کنی خیلی سریع وتمیز میشه :applause:
                محک

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahank
                  افرین خوب شده
                  برا اینکه سریعتر بشه با فیلترهایی که لبه رو تشخیص میدن بهتر میشه کار کرد
                  فتو شاپ ندارم وگرنه اسم فیلترا رو بهت میگفتم
                  یه کم کار کنی خیلی سریع وتمیز میشه :applause:
                  ممنون دوست عزیز: والا کار با فیلتر ها را زیاد بلد نیستم شما اگر یادات امد اسم ان فیلتر را بگو !! ولی همینطوری هم کار من را راه می اندازد!! ولی زیاد تمیز نیست لبه هاش :mrgreen:

سپاس

دیدگاه

سلام
                    ببخشید تاپیک رو خراب میکنم ولی اگر میشه یک سوال دارم!

چرا برخی net ها باریکن، برخی پهن؟ کلا این شکل های عجیب و غریب پشت برد برای چیست؟! یعنی چرا مثل شماتیک خطوط نازک و یکدست بین قطعات وجود نداره و قطعات با این اشکال ناموزون به هم وصل شدن

شرمنده اگر سوالم خیلی مبتدیانه است!!

دیدگاه

من جواب بقیه دوستان رو نخوندم ؛ اما در مورد کپی کردن بله فوتوشاپ میشه و روش کار هم اینطور هست که شما باید یه عکس از روی برد و یه عکس هم از زیر برد(ترک ها) بگیرید بعد ترک ها رو اینورت کنید و هر دو عکس رو در یک لایه قرار بدهید، سپس Opacity هر لایه را 50 درصد کنید سپس دو لایه را رو به روی هم قرار دهید، در صورتی که سایز یک قطعه را میدانید می شود با ست کردن سایز بدون نیاز به کشیدن Pcb از روی همون عکس با(Gre) و سیاه سفید کردن عکس بطور Pcb رو در بیارید
                      رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

سلام لطفا از سایت mokhtari-elect.ir دیدن کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X