اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطور باید مدار خودم رو طراحی کنم؟(راهنمایی اصولی و کاربردی)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چطور باید مدار خودم رو طراحی کنم؟(راهنمایی اصولی و کاربردی)

دوست عزیز شما برای طراحی میبایست مبانی الکترونیک رو بلد باشید در غیر اینصورت شما اگه کپی پیست هم کنی باز متوجه نمیشی، اما طراحی فقط به دونستن مبانی الکترونیک محدود نمیشه ممکنه نحوه بایاس ترانزیستور رو یاد بگیری اما در عمل فقط دونستن نحوه بایاس ترانزیستور به درد نمیخوره بلکه این مهمه که بدونی کجا ازش استفاده کنی که این مورد با تجربه بدست میاد اگر هم تجربه ای نداری میتونی از تجربه دیگران استفاده کنی . این تجربیات به وفور در اینترنت موجوده و با یه سرچ ساده به موضوعی که دنبالشی میرسی، به این کار میگن تحقیقات پیرامون پروژه که مهم ترین مرحله انجام یک پروژه ست .
    مطالعه data sheet هایی که شرکت های سازنده قطعات در اختیار میزارن هم مهمه چون data sheet ها رفرنس اصلی نحوه کار با اون قطعه رو در اختیار کاربران قرار میدن

دیدگاه

تحصیلات دانشگاهی که لازمه اش هست(حداقل کاردانی)
      بقیه اش دیگه زمان تمرین و ممارست و تجربه هست که این قابلیت طراحی رو به شما میده، به عنوان مثال شما وقتی کتاب های 300 مدار رو می بینید یه سری ایده به سرتون میخوره که میشه خودتون بهش چیزهای کوچکی اضافه کنید و کم کم اصول طراحی کار دستتون بیاد.
      در حالت کلی طراحی ها بصورت ماژولار هست یعنی کسی نمیاد یه برد رو از صفر طراحی کنه، مثلا میاد تغذیه رو از یه جا بر میداره ، بخش مخابراتی رو از یه جا ، کنترلی رو یه جا ، شاید این وسطم یه خلاقیت به خرج بده و چیزی طراحی کنه.
      رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

دوست عزیز شما در قدم اول باید مساله را طرح کنید و متناسب با مساله ورودی ها و خروجی هارو انتخاب کنید،
        بعداز انتخاب مراجعه به دیتاشیت یا یوزمنوال قطعه یا وسیله انتخابی هست (یا سرچ کردن )که اطلاعاتی درمورد نحوه کارکرد قطعه و یکسری مدارات پیشنهادی دارد.
        قدم بعدی انتخاب میکرو متناسب با شرایط مساله ومقرون بصرفه بودن است.
        بعد ازاینکه المان ها رو انتخاب کردی داخل یک نرم افزار شبیه سازی عملکرد مساله رو بررسی میکنید،
        بعد راه اندازی به صورت آزمایشی وبعد هم پی سی بی نهایی پروژه،
        این توضیح مختصری بود
        درتمام این مراحل تجربه خیلی دخیل هست
        قدم بعدی

دیدگاه

من صحبت های دوستان رو خوندم برای جمع بندی چند تا نکته رو می گم
          اول اینکه به طور مستقیم اینا رو ممکنه تو کتاب های دانشگاهی پیدا نکنید
          دوم اینکه به طراحی ماژولار اشاره شده که این خودش موضوع مهمی هست اش

یک مثال عرض می کنم ساده ترین بخش هرچیز و پایه ای ترین اش بحث منبع تغذیه است خود همین موضوع ساده بعضی مواقع دچار مشکلاتی می شه که حل اش نیازمند دانش و تجربه است از این موضوع بگیرید تا برسید به بخش های دیگه پس لازمه طراحی داشتن اطلاعات کلی و پایه حتما هست و در موارد خاص اطلاعات خاص در مورد موضوع رو باید جمع اوری کنید موضوع دیگه که تا دوستان فرموده بودن بحث تکرار اه شما خیلی از برد ها رو که می بینید اپدیت می شه چون هم پیشرفت می کنه هم مشکلات قبلی توش از بین می ره (انشالا که این طور باشه !) پس انتظار خودتون در ابتدا کم کنید و کارتون رو به بلوک های مختلف بشکنید و روشون کار کنید. این موضوع ها خیلی هاشون کلی اه و مربوط به طراحی یک مدار نمی شه و تو طراحی هر چیزی باید رعایت بشه
          التماس دعا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X