اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در auto rout التیوم 9

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکل در auto rout التیوم 9

من نمی دونم چرا هر وقت صحبت از auto route می شه همه جبهه می گیرند و می گویند دستی بکش :sad:
    هر کی با روش خودش بیشتر حال می کنه و چون این روش را چندین بار تکرار کرده از بقیه روش ها سرعتر و بهتر انجامش می دهد
    به هر حال ظاهر مشکل برطرف شده است
    آقا سیاوش دقیقا متوجه شدی مشکلت از کجا بود؟

دیدگاه

همه چیز بر میگرده به رول ها و جای قطعات
      بعضی وقتا با جابجایی فقط یک مقاومت کار اتوروت از 20 دقیقه میشه 2 دقیقه.
      قوانین هم اگه درست تعریف نشن علاوه بر وقت گیر شدن یک سری اشکال هم درست میکنه. من تازه متوجه شدم که اگه قوانین درست تعریف بشن و از همه قوانین مخصوصا قسمت fanout درست استفاده کنیم برد ما فوق العاده قشنگ میشه. البته من منکر اصلاحات نهایی با دست نیستم. ولی فقط اصلاحات نه از اول بشینیم دستی بکشیم.
      در زیر این نقاب چیزی بیشتر از گوشت هست. در زیر این نقاب یک ایده هست و ایده ها ضدگلوله هستند.

1-به اندازه ی باورهای هر کسی ؛ با او حرف بزن …. بیشتر که بگویی ، تو را احمق فرض خواهد کرد …!!!
      2-تنها دو گروه نمى توانند افکار خود را عوض کنند: دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان.
      3-آدم ها مثل عکس ها هستند: زیاد بزرگشون کنی ، کیفیتشون میاد پایین!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط siyavash2k
        همه چیز بر میگرده به رول ها و جای قطعات
        بعضی وقتا با جابجایی فقط یک مقاومت کار اتوروت از 20 دقیقه میشه 2 دقیقه.
        قوانین هم اگه درست تعریف نشن علاوه بر وقت گیر شدن یک سری اشکال هم درست میکنه. من تازه متوجه شدم که اگه قوانین درست تعریف بشن و از همه قوانین مخصوصا قسمت fanout درست استفاده کنیم برد ما فوق العاده قشنگ میشه. البته من منکر اصلاحات نهایی با دست نیستم. ولی فقط اصلاحات نه از اول بشینیم دستی بکشیم.
        درود بر سیاوش خان
        حرفتون کاملا درسته :nice: :nice: :applause:
        میشه یه لطفی کنی و بهمون دقیقا بگی چه قسمتی رو باید تغییر بدیم اگه میشه با عکس...
        ممنون :applause: :applause: :applause: @};- @};- @};- @};-

دیدگاه

1- اول از همه و مهمتر از همه و قبل از از هر چیز و پیشاپیش (تاکید بسیار) باید قطعات را جوی بچینین که کمترین برخورد بین اون خطوط سفید رنگ که اتصالات را به شکل مجازی نشون می دن داشته باشین. برای اینکار از چرخوندن قطعات در زوایای مختلف مثل 90 یا 180 یا 270 قافل نشین. حالا بعضی ها آی سی های بزرگ را 45 درجه (لوزی شکل) هم میزارن.
          قطعاتی که مربوط به قسمت خاص هستند را کنار همدیگه و نزدیک به هم بچینین.

با انجام این مرحله چند اتفاق مبارک و میمون می افته. اول اینکه اتروت خیلی سریع انجام میشه. دوم برد شکل بهتری پیدا میکنه. سوم طول مسیر ها کوتاهتر میشه و چهارم تعداد ویا ها کاهش چشمگیر می افته و در آخر احتمال سیم کشی موفق در اتو روت به شکل بسیار چشمگیری کاهش پیدا میکنه.

2- باید قوانین را به گونه که نیاز هست تعریف کنین. از ایجاد قوانین زیادی و سخت گیرانه پرهیز کنین. وقتی اتو روت را میزنین ممکنه اون بالا داخل پنجره اتو روت یکسری یغام شامل خطا یا هشدار یا راهنمایی بده. اونا را کامل بخونین و طوری رول ها را اصلاح کنین که هیچ پیغامی در بالا دیده نشه. این قسمت نیاز به کمی دستکاری و بازی با رول ها داره تا کامل دستتون بیاد.

3- این قسمت خیلی مهمه :: باید از اغلب قوانین استفاده کنین تا بردتون شکل زیباتری بگیره. مخصوصا قسمت fanout.
          این تجربیاتی بود که من ظرف این یک هفته ای که با آلتیوم آشنا شدم پیدا کردم.
          در زیر این نقاب چیزی بیشتر از گوشت هست. در زیر این نقاب یک ایده هست و ایده ها ضدگلوله هستند.

1-به اندازه ی باورهای هر کسی ؛ با او حرف بزن …. بیشتر که بگویی ، تو را احمق فرض خواهد کرد …!!!
          2-تنها دو گروه نمى توانند افکار خود را عوض کنند: دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان.

دیدگاه

متاسفانه تنظیم کردن auto route برای یک مدار بسیار دقیق مثلا یک ADC نیاز به تنظیمات پیچیده ای برای هر نت داره که کشیدن دستی راحت تر از اونه
            شما اگر اپلیکشن نوت ها رو برای یک مدار دقیق بخونید متوجه میشید که اتو روت واقعا برای مدار هایی که روی برد برد خیلی خوب جواب میدن کافیه! ولی تنظیم 100 تا رول که تازه معلوم نیست نرمافزار بتونه روت کنه یا خیر ارزش نداره وگرنه کی میمود 30.000 صفحه اپلیکیشن نوت برای PCB زدن انواع آی سی های دقیق بخونه ؟
            اگر شما بتونید قطعات رو خوب بچینید و همه چیز رو رعایت کنید دیگه سوالی بین انتخاب دستی و اتوماتیک نمیمونه
            به قول یه دوستی گذاشتن قطعات کنار هم 90% کاره 10 %ش هم نقاشیه
            مثلا یه جایی شما لازم دارید زمین آنالوگ و دیجیتال رو جدا کنید و هیچ سیگنال فرکانس بالایی نزدیک سیم های آنالوگتون نباشه خب باید 3-4 تا روم تعریف کنید برای سیگنال های رفت و برگشت بعد زمین ها رو ستاره ای از سرو تهه مدار بیارید حالا بگردید نت ها رو انتخاب کیند خب این اول کاره بعد باید نت هایی که از کنار هم باید رد بشن رو جدا کنید نت های آنالوگ رو ضخامتشون رو تنظیم کنید و رول براشون بزارید
            سیگنال های حساس مثل کلاک رو بدون ویا تظنیم کنید VCC ها رو ستاره ای رول بزارید خازن های بایپس رو طبق قوانین بای پس کردن، قوانین سیگنالاشون رو ست کنید
            و و و ...

خب این چه فرقی با زمان گزاشتن برای دستی کشدین داره؟تازه اگر شما پروژه های عادی رو دستی روت کنید دیگه در پروژههای حساس تر دستتون راه میوفته و یه کاری که الان 20 ساعت وقتتون رو میگیره رو با 1 ساعت وقت گزاشتن تموم کیند
            کسی جبهه نمیگیره برای دستی روت کردن ولی خب واقع نگر باشیم! اگر حال نداریم فعلا دستی روت کنیم فکر روزی باشیم که برای هر نت 3-4 تا رول باید ست شه تا درست کارشو انجام بده

head<=
            ...تشکر خدا...
            [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

آره تعریف قوانین سخت هست ولی اگر دنبال روش درست هستیم بهتره 20 ساعت وقت بزاریم و رول تعریف کنیم نه 20 دقیقه ای دستی روت کنیم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X