اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پلیگان در دوطرف برد خوبه یا نه ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پلیگان در دوطرف برد خوبه یا نه ؟

سلام دوستان.
    2 تا سوال داشتم ازتون. انجمن رو هم نگاه کردم، نتونستم مطلب به نتیجه رسیده ای پیدا کنم.
    1. پلیگان به صورت مشبک خوبه یا سالید ؟ (فرکانس کاری 50 کیلو هرتز.) مدار سیگنال آنالوگ با دامنه کم.
    2. پلیگان رو من به زمین مدارم وصل می کنم. به نظرتون فقط زیر مدار و پلیگان کنم یا روی برد رو هم ؟ چرا ؟
    ---------
    .
    .
    ...........

پاسخ : پلیگان در دوطرف برد خوبه یا نه ؟

نوشته اصلی توسط ajapyy
    سلام دوستان.
    2 تا سوال داشتم ازتون. انجمن رو هم نگاه کردم، نتونستم مطلب به نتیجه رسیده ای پیدا کنم.
    1. پلیگان به صورت مشبک خوبه یا سالید ؟ (فرکانس کاری 50 کیلو هرتز.) مدار سیگنال آنالوگ با دامنه کم.
    2. پلیگان رو من به زمین مدارم وصل می کنم. به نظرتون فقط زیر مدار و پلیگان کنم یا روی برد رو هم ؟ چرا ؟
    سلام
    سوال اولتون رو نمیدونم ولی دومی بله حتما باید به زمین وصل باشه وگرنه تاثیری نداره حتی تاثیر بد هم داره چون مثل آنتن هرچی امواج هست رو به خودش جذب میکنه و چون با همه ترک ها کوپل هست رو همشون تاثیر میزاره ولی اگه به زمین وصل باشه برمیگرده به زمین
    اگر براتون مقدور هست دوطرف برد
    مثل یک خازن با ESR کم رفتار میکنه و اگه تو اپلیکشن نوت ها ببینید بسیار توصیه اکید شده بهش

head<=
    ...تشکر خدا...
    [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

با سلام

2. همه مسیرهای سیگنال تا حد امکان از روی برد و پلیگانی که به زمین وصل شده است در زیر برد. (دلیل استفاده از پلیگان در یک طرف برد: عدم تشیکل حلقه بسته در مسیر زمین به خاطر جریانهای گردابی، حتی توی خیلی از برگه های کاربردی شرکت های سازنده قطعات آنالوگ مثل Analog Devices شدیداً توصیه شده که وصل کردن دو پین زمین ار روی برد به هم و اتصال این مسیر با via به پلیگان زیرین کاری اشتباه است بلکه این دو پین باید به صورت جداگانه توسط دو via به پلیگان زیر وصل شوند.)

با استفاده از قطعات SMD (همه قطعات حتی کانکتورها) و رعایت موارد فوق، کارایی به شدت افزایش می یابد.

1. در مدارات آنالوگ با دامنه کم، استفاده از پلیگان به صورت مشبک با خانه های ریز توصیه می شود.

موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط َAFS
        با سلام

2. همه مسیرهای سیگنال تا حد امکان از روی برد و پلیگانی که به زمین وصل شده است در زیر برد. (دلیل استفاده از پلیگان در یک طرف برد: عدم تشیکل حلقه بسته در مسیر زمین به خاطر جریانهای گردابی، حتی توی خیلی از برگه های کاربردی شرکت های سازنده قطعات آنالوگ مثل Analog Devices شدیداً توصیه شده که وصل کردن دو پین زمین ار روی برد به هم و اتصال این مسیر با via به پلیگان زیر کاری اشتباه است بلکه این دو پین باید به صورت جداگانه توسط دو via به پلیگان زیر وصل شوند.)

با استفاده از قطعات SMD (همه قطعات حتی کانکتورها) و رعایت موارد فوق، کارایی به شدت افزایش می یابد.

1. در مدارات آنالوگ با دامنه کم، استفاده از پلیگان به صورت مشبک با خانه های ریز توصیه می شود.

موفق باشید.
        مرسی، این پلیگان های مشبک اندازشون چقدر باشه، خونه هاش پر بشن یا نه ؟
        ---------
        .
        .
        ...........

دیدگاه

با سلام.

در مدارات آنالوگ با دامنه کم هنگامیکه پلیگان را بر بر روی حالت مشبک یا همان Hatched قرار میدهید، در تنظیمات پلیگان بهتر است Hatch Mode را بر روی حالت Horizontal تنظیم کنید تا پلیگان به صورت خطوط راه راه شکل بگیرد. این خطوط راه راه هر چه نازکتر باشند بهتر است (البته باید محدودیت های ساخت را در نظر بگیرید).

موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X