اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار نکردن مدار خیلی ساده افزاینده ولتاژ 1.5 به 12 در نرم افزار پروتئوس...چرا؟؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار نکردن مدار خیلی ساده افزاینده ولتاژ 1.5 به 12 در نرم افزار پروتئوس...چرا؟؟؟؟

مدار ساده ای که از سایت ایمیک اجرا کردم خواستم فایل شو شبیه سازی کنم تا بعداً به طور دلخواه رویش تغییرات انجام بدم رو فایل شبیه ساز پروتئوس کار نمیکنه
    8.16 ورژن

ویدیوی تست مدار در نرم افزار
    Rec 0001.mp4 - یو آپلود - آپلود عکس، فایل، آهنگ و فیلم رایگان و با لینک مستقیم و ماندگاری دائمی و سرعت بالا در آپلودسنتر عکس و فایل یوآپلود

با سلام و احترام
    با نگاه اول مشخصه که سلف هیچ اتصالی به دیود و در نتیجه به خروجی نداره. پس منطقا این مدار نمیتونه کاری که مورد نظر شماست رو انجام بده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط evergreen نمایش پست ها
      با سلام و احترام
      با نگاه اول مشخصه که سلف هیچ اتصالی به دیود و در نتیجه به خروجی نداره. پس منطقا این مدار نمیتونه کاری که مورد نظر شماست رو انجام بده.
      سلام و همچنین ...وقت عالی بخیر
      مهندس شماتیک سلف رو به دیود اتصال دادم باز هم همونه وضعیت...
      ویدیوی تست مدار ویرایش شده
      Rec 0002.mp4 - یو آپلود - آپلود عکس، فایل، آهنگ و فیلم رایگان و با لینک مستقیم و ماندگاری دائمی و سرعت بالا در آپلودسنتر عکس و فایل یوآپلود

فایل شماتیک مدار
      1.5V-to-12V-Converter-Circuit-emic1.rar - یو آپلود - آپلود عکس، فایل، آهنگ و فیلم رایگان و با لینک مستقیم و ماندگاری دائمی و سرعت بالا در آپلودسنتر عکس و فایل یوآپلود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electronium نمایش پست ها
        مدار ساده ای که از سایت ایمیک اجرا کردم خواستم فایل شو شبیه سازی کنم تا بعداً به طور دلخواه رویش تغییرات انجام بدم رو فایل شبیه ساز پروتئوس کار نمیکنه
        8.16 ورژن

ویدیوی تست مدار در نرم افزار
        https://uupload.ir/view/rec_0001_rdpz.mp4/
        سلام و درود ،
        نرم افزار پروتئوس نمیتونه مدارات سویچینگ رو به درستی شبیه سازی کنه.
        چون بسیاری از مقادیر و شرایط ( مثل نویز محیطی ) رو در نظر نمیگیره یا ایده آل در نظر میگیره و بیشتر مدارات دیجیتال و میکروکنترلر ها رو میتونه خوب شبیه سازی کنه.
        نرم افزار Multisim در شبیه سازی اینچنین مدارات نسبتا بهتر عمل میکنه.
        ضمنا مدار مورد نظر عملی هست و در حد 50 میلی آمپر میتونه جریان دهی داشته باشه.
        مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
        https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها

سلام و درود ،
          چون بسیاری از مقادیر و شرایط ( مثل نویز محیطی ) رو در نظر نمیگیره یا ایده آل در نظر میگیره و بیشتر مدارات دیجیتال و میکروکنترلر ها رو میتونه خوب شبیه سازی کنه.
          سلام و همچنین...
          عجبا هر دفعه ورژن آپدیت میده برای چیه؟ دقیقا شبیه ساز سوئیچنیگ رو لازم دارم منابع تغذیه
          این مدار ساده ایه اینو تنونست شبیه سازی کنه وای به حال مدارات پیچیده
          یا تنظیم چیز خاصی در نرم افزار وجود داره غیرفعاله ما بی اطلاعیم
          جدیدترین ویرایش توسط electronium; ۱۳:۵۳ ۱۴۰۳/۰۱/۲۸.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها

سلام و درود ،
            نوشته اصلی توسط electronium نمایش پست ها

سلام و همچنین...
            عجبا هر دفعه ورژن آپدیت میده برای چیه؟ دقیقا شبیه ساز سوئیچنیگ رو لازم دارم منابع تغذیه
            این مدار ساده ایه اینو تنونست شبیه سازی کنه وای به حال مدارات پیچیده
            یا تنظیم چیز خاصی در نرم افزار وجود داره غیرفعاله ما بی اطلاعیم

با سلام خدمت دوستان
            موردی که در شبیه سازی مداراتی مانند مدار فوق باید در نظر بگیرید این است که وقتی شما از Vin بصورت ولتاژ DC استفاده میکنید هنگام شبیه سازی از ابتدا ولتاژ بصورت 1.5 ولت درنظر گرفته میشود و در مداراتی مشابه این مدار که باید بصورت اسیلاتور عمل کند مهم است که جریان سلف در ابتدا از صفر شروع شود بنابراین همانطور که در شکل های زیر میبینید در صورتیکه از ولتاژ پالس استفاده نمایید و ولتاژ شروع را صفر در نظر بگیرید شبیه سازی بدرستی انجام خواهد شد. (خازن مدار بجای 220 میکروفاراد به یک میکروفاراد تغییر داده شده تا در شبیه سازی با سرعت بیشتری به ولتاژ 12 ولت در خروجی برسیم). البته توصیه من برای شبیه سازی مدارات آنالوگ این چنینی استفاده از نرم افزار LTspice میباشد چون در آنجا بررسی ولتاژ، جریان و حتی توان بسیار قابلیت انعطاف بیشتری دارد. نرم افزار Free میباشد و نیاز به کرک ندارد و همانطور که در تصویر میبینید میتوانید در تنظیمات شبیه سازی ولتاژ را از صفر در نظر بگیرید.

موفق باشید.

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان
              موردی که در شبیه سازی مداراتی مانند مدار فوق باید در نظر بگیرید این است که وقتی شما از Vin بصورت ولتاژ DC استفاده میکنید هنگام شبیه سازی از ابتدا ولتاژ بصورت 1.5 ولت درنظر گرفته میشود و در مداراتی مشابه این مدار که باید بصورت اسیلاتور عمل کند مهم است که جریان سلف در ابتدا از صفر شروع شود بنابراین همانطور که در شکل های زیر میبینید در صورتیکه از ولتاژ پالس استفاده نمایید و ولتاژ شروع را صفر در نظر بگیرید شبیه سازی بدرستی انجام خواهد شد. (خازن مدار بجای 220 میکروفاراد به یک میکروفاراد تغییر داده شده تا در شبیه سازی با سرعت بیشتری به ولتاژ 12 ولت در خروجی برسیم). البته توصیه من برای شبیه سازی مدارات آنالوگ این چنینی استفاده از نرم افزار LTspice میباشد چون در آنجا بررسی ولتاژ، جریان و حتی توان بسیار قابلیت انعطاف بیشتری دارد. نرم افزار Free میباشد و نیاز به کرک ندارد و همانطور که در تصویر میبینید میتوانید در تنظیمات شبیه سازی ولتاژ را از صفر در نظر بگیرید.

موفق باشید.

اول از همه باید به ساحت علم و تجربه و اطمینان شما و ارزش که برای پاسخگویی چالش بنده قائل شُدید خالصانه قدر دانی کنم پس قدرانم زبان بنده قاصر هست ...
              مورد دوم بنده از دوره دانشگاه با این نرم افزار پروتئوس کار کردم و هنوز هم هنوزه به علت پیچیدگی و باگ هایی که داراست رو نتونستم بهره لازم رو از این نرم افزار داشته باشم اگر تنظیمات خاصی برای قسمت شبیه ساز نرم افزار مدارات فرکانس بالای سوئیچینگ وجود دارد رو بیان کنید تا در سری مدارات بعدی دچار اینجور مشکلات نباشیم

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

موفق باشید.

درسته.
                قراز دادن کلید در مسیر تغذیه برای وصل کردن جریان بعد از اجرای شبیه سازی ، در مواردی باعث شبیه سازی صحیح و البته جلوگیری از هنگ نرم افزار و توقف ناخواسته شبیه سازی میشه.
                مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X