اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل افت ولتاژ هفت دهم ولت 1N4007

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل افت ولتاژ هفت دهم ولت 1N4007

سلام به همه اساتید ، من میخواستم یه ولتاژ ۳.۳ ولت رو از یک دیود عبور بدم، چون در جایی از مدار یک ولتاژ دیگه هم دارم و نمیخوام این ولتاژ به رگولاتورم برگرده از یک دیود 1N4007 استفاده کردم ولی مشکلی که دارم اینه که ولتاژ وقتی از دیود رد میشه افت میکنه و مشکل ساز میشه ، میخواستم ببینم روش دیگه ای یا دیود بهتری هست که بتونم باهاش چنین کاری کنم و ولتاژم افت نکنه؟
    ممنون

نوشته اصلی توسط mzselec نمایش پست ها
    سلام به همه اساتید ، من میخواستم یه ولتاژ ۳.۳ ولت رو از یک دیود عبور بدم، چون در جایی از مدار یک ولتاژ دیگه هم دارم و نمیخوام این ولتاژ به رگولاتورم برگرده از یک دیود 1N4007 استفاده کردم ولی مشکلی که دارم اینه که ولتاژ وقتی از دیود رد میشه افت میکنه و مشکل ساز میشه ، میخواستم ببینم روش دیگه ای یا دیود بهتری هست که بتونم باهاش چنین کاری کنم و ولتاژم افت نکنه؟
    ممنون
    سلام.
    دیود های زنر دربایاس مستقیم 0.4 ولت افت ولتاژ دارند
    یا دیود 1n4148
    هر قطعه دیکه ای بگذارید افت ولتاژ دارد
    جدیدترین ویرایش توسط P.maddah39; ۲۲:۵۸ ۱۴۰۲/۰۶/۲۳.
    دوستان عزیز همه ما بدون هیچ توقعی توی این انجمن دانسته هامون رو با هم به اشتراک میگذاریم. کمترین توقع یک لایک می باشد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط P.maddah39 نمایش پست ها

سلام.
      دیود های زنر دربایاس مستقیم 0.4 ولت افت ولتاژ دارند
      یا دیود 1n4148
      ممنون از راهنماییتون ، دیودی نیست که کمتر از ۰.۴ ولت باشه؟

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون ، دیودی نیست که کمتر از ۰.۴ ولت باشه؟
        نه نیست. .
        دوستان عزیز همه ما بدون هیچ توقعی توی این انجمن دانسته هامون رو با هم به اشتراک میگذاریم. کمترین توقع یک لایک می باشد.

دیدگاه

@mzselec
          چرا بر اساس کاربردتان و شرایط مدار دیود شاتکی رو بررسی نمیکنید ؟!
          SS0520​
          SCS0520P​
          MBR0520LT1G​

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ufo173 نمایش پست ها
            @mzselec
            SS0520​
            SCS0520P​
            MBR0520LT1G​
            دیود شاتکی جه ولتاژی مصرف میکنه؟

دیدگاه

@mzselec
              SS0520​
              SCS0520P​
              MBR0520LT1G​
              سلام ، ممنون ، چندتا از دیودهای شاتکی رو بررسی کردم ، افت ولتاژ بهتری دارند و در بعضی جریان های مختلف بعضی ها 0.2 ولت افت ولتاژ دارند ، ممنون از راهنماییتون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط P.maddah39 نمایش پست ها

دیود شاتکی جه ولتاژی مصرف میکنه؟
                ولتاژ مصرفی هاشون متفاوته ، باید دیتاشیت هر کدوم رو بررسی کرد
                دیود SS12 رو که خود ECA هم داره بررسی کردم ، مثل اینکه Vf کمی داره

دیدگاه

درود
                  از دیود های ژرمانیومی استفاده کنید افت ولتاژ دو سر آنها 0.3 ولت است البته دیود های ژرمانیوم گران و در جریانهای کم ساخته میشوند.

دیدگاه

سلام ، ممنون ، چندتا از دیودهای شاتکی رو بررسی کردم ، افت ولتاژ بهتری دارند و در بعضی جریان های مختلف بعضی ها 0.2 ولت افت ولتاژ دارند ، ممنون از راهنماییتون
                    نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
                    درود
                    از دیود های ژرمانیومی استفاده کنید افت ولتاژ دو سر آنها 0.3 ولت است البته دیود های ژرمانیوم گران و در جریانهای کم ساخته میشوند.
                    دیود ژرمانیوم تو رادیوهای قدیمی هم هست.
                    واسه یه دونه استفاده شاید اندازه یه آی‌سی معمولی پول بدید.

دیود شاتکی رو نوشته : در دیودهای سیلیکونی معمولی مقدار افت ولتاژ حدود ۰٫۶ تا ۰٫۷ ولت است در حالی که در دیود شاتکی افت ولتاژ حدود ۰٫۱۵ الی ۰٫۴۵ ولت است و کاربردش رو در سوئیچینگ سریع نشون میده و البته به صورت معمول ولتاژ قابل تحمل در حد 50V دارند و با توجه به همه اینا تو رنج 3.3V شما به نظر میرسه که مناسب باشه.

دیدگاه

سلام ، حتماً از دیودهای شاتکی استفاده کنید . غالباً 0.2 ولت افت ولتاژ ایجاد می‌کنند

دیدگاه

دیود ژرمانیوم تو رادیوهای قدیمی هم هست.
                        واسه یه دونه استفاده شاید اندازه یه آی‌سی معمولی پول بدید.

دیود شاتکی رو نوشته : در دیودهای سیلیکونی معمولی مقدار افت ولتاژ حدود ۰٫۶ تا ۰٫۷ ولت است در حالی که در دیود شاتکی افت ولتاژ حدود ۰٫۱۵ الی ۰٫۴۵ ولت است و کاربردش رو در سوئیچینگ سریع نشون میده و البته به صورت معمول ولتاژ قابل تحمل در حد 50V دارند و با توجه به همه اینا تو رنج 3.3V شما به نظر میرسه که مناسب باشه.

درود،
                        طی آزمایشاتی که مدتها قبل روی دیود های ژرمانیومی انجام دادم ، مشخص شد که دیود های ژرمانیومی صرفا برای جریان های نهایتا چند صد میکروآمپر مناسب هستند و در جریان بالاتر ناگهان افت ولتاژ آنها افزایش میابد تا جایی که بسوزد.
                        مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                        https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X