اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار ups

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار ups

دوستان مداری لازم دارم تا وقتی برق قطع شد بدون وقفه باطری 12 ولت را وارد مدار کند در صورت امکان ساده و کوچک

نوشته اصلی توسط mehdihai نمایش پست ها
    دوستان مداری لازم دارم تا وقتی برق قطع شد بدون وقفه باطری 12 ولت را وارد مدار کند در صورت امکان ساده و کوچک
    سلام من قبلاً برای این کار از یک رله با کیفیت خوب و با ولتاژ بوبین 220vac استفاده کردم همیشه توی برق 220v شهری بود و متصل بود از تیغه NC اون هم 12V dc رو رد کرده بودم که با قطع و وصل برق شهر عمل می کرد
    قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

با سلام
      ساده ترین راه استفاده از یک دیود است.

دیدگاه

[QUOTE=evergreen;n1148859]

با سلام
        ساده ترین راه استفاده از یک دیود است.[/QUOT
        میشه بیشتر توضیح بدید در صورت امکان یه نقشه شماتیک باشه عالیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط evergreen نمایش پست ها

با سلام
          ساده ترین راه استفاده از یک دیود است.

دیدگاه

با سلام مجدد
            فرض کنید مدار شما در حالتی که برق وصل است با یک آداپتور در حال کار است و خروجی آداپتور با یک دیود به محل ورودی تغذیه مثیت مدار وصل است. حال شما باتری 12 ولت را هم با یک دیود به همان نقطه وصل کنید. اگر ولتاژ آداپتور را بصورتی تنظیم کنید که به اندازه کمی بیشتر از ولتاژ بایاس دیود، بزرگتر از ولتاژ باتری باشد دیگر تا زمان قطع برق از باتری استفاده نخواهد شد.(البته در زمان استفاده از باتری یا آداپتور افت ولتاژ روی دیود خواهید داشت. در صورتیکه جریان مصرفی مدار کم باشد تلفات زیادی نخواهید داشت ولی برای مدارات پر مصرف با جریان کشی بالا این روش بهینه نمیباشد.)
            موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط evergreen نمایش پست ها

با سلام مجدد
              فرض کنید مدار شما در حالتی که برق وصل است با یک آداپتور در حال کار است و خروجی آداپتور با یک دیود به محل ورودی تغذیه مثیت مدار وصل است. حال شما باتری 12 ولت را هم با یک دیود به همان نقطه وصل کنید. اگر ولتاژ آداپتور را بصورتی تنظیم کنید که به اندازه کمی بیشتر از ولتاژ بایاس دیود، بزرگتر از ولتاژ باتری باشد دیگر تا زمان قطع برق از باتری استفاده نخواهد شد.(البته در زمان استفاده از باتری یا آداپتور افت ولتاژ روی دیود خواهید داشت. در صورتیکه جریان مصرفی مدار کم باشد تلفات زیادی نخواهید داشت ولی برای مدارات پر مصرف با جریان کشی بالا این روش بهینه نمیباشد.)
              موفق باشید
              ممنون، متاسفانه دیود ها باعث افت ولتاژ تا حدود یک ولت میشن. ایا از دیود خاصی باید استفاده کرد؟

دیدگاه

ممنون، متاسفانه دیود ها باعث افت ولتاژ تا حدود یک ولت میشن. ایا از دیود خاصی باید استفاده کرد؟
                درود، میتونید از دیود شاتکی های توان بالا مثل MBR20100 استفاده کنید که افت ولتاژ کمتری در جریان های پایین دارن.
                یا از دیود های Active استفاده کنید که افت ولتاژ نزدیک 0 دارن.
                مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X