اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار تبدیل AC به DC - فوری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مدار تبدیل AC به DC - فوری

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
    دم دست ترین راه اینه که یک پل دیود درست کنی . پل دبود چهار تا دیود داره شما به جای هر دیود 10 تا 1N4007 را سری کن و در بریج قرار بده. در واقع اینجا میشه 40 تا دیود.
    خارن هم همینطوره اگر دو تا خازن همتراز را با هم سری کنی ظرفیت انها نصف میشه و ولتاژ اونها دو برابر . پس مثلا اگر خارن هزار ولت هم ظرفیت داری باید حداقل 10 تاشو با هم موازی کنی که ولتاژ ده هزار برسی.
    همه اینها رو بهت گفتم ولی کمی ترس دارم چون های ولتاژ خیلی خظرناکه مخصوصا وقتی یکسو باشه. اگر با های ولتاژ تا حالا تجربه نداشتی خیلی حواستو جمع کن
    سلام کامی چطوری . میگما این دیودهای تی وی اس هم اگه با هم سری بشن ولتاژه شکستشون میره بالا ؟ دیروز رفتم بازار برای داستان اون ماژول سینوسیه دیود بخرم گفتم 350 ولتشو بده گفت نداریم.ولی 200 با 150 شو داشت. گفتم اگه اینارو باهم سری کنیم ولتاژش میشه 350 . گفت نمیدونیم نکردیم. خلاصه 400 شو خریدم . یه دونه 150 و 200 هم ازش گرفتم تا امتحان کنم ببینم چی میشه .گفت خبرشو به ما هم بده تا درجریان باشیم. خلاصه هیچی اومدم خونه باهم سری کردمشون البته با برق 310 ولت دی سی و یه لامپ 100 وات .لامپه روشن نشد . بعدش دونه دونه با لامپه سری کردم . اولش لامپه کم نور روشن شد ولی بعد یهو پر نور شد . فکر کنم دیودا یه سره شدن چون داغ شده بودن . بعدش دوباره دیودارو با هم سری کردم ولی لامپه این دفعه روشن شد پر نورم روشن شد .به نظرت دیودها سوختن؟ البته وقتی با مولتی متر چکشون میکنم بوق نمیزه ولی دیگه مثل دفعه اولشون نیستن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_smps نمایش پست ها
      سلام کامی چطوری . میگما این دیودهای تی وی اس هم اگه با هم سری بشن ولتاژه شکستشون میره بالا
      سلام
      حالا چرا با لامپ 100 وات؟ یک کم رحم داشته باش
      در مورد سری کردن این لینک رو برات میزارم
      http://www.mouser.com/pdfdocs/Vishay_AN88451.pdf
      اگر دانلود نشد بگو .
      ولی وقتی با هم سری میکنی به نظرت پاسخ زمانیش با زمانی که یکدونه میزاری فرقی نمیکنه؟
      جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۲۰:۰۷ ۱۳۹۶/۰۶/۱۷.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
        سلام
        حالا چرا با لامپ 100 وات؟ یک کم رحم داشته باش
        در مورد سری کردن این لینک رو برات میزارم
        http://www.mouser.com/pdfdocs/Vishay_AN88451.pdf
        اگر دانلود نشد بگو .
        ولی وقتی با هم سری میکنی به نظرت پاسخ زمانیش با زمانی که یکدونه میزاری فرقی نمیکنه؟
        حالا وقتی عکس تلفاتی که این ماژول سینوسیه تا حالا داشته رو برات بزارم اونوقت میفهمی که چقدر بی رحمم پی دی افه دانلود شد . OK

دیدگاه

سلام خسته نباشید من یک ترانس 10 کیلو ولتی نئون دارم به نظر شما از نظر کیفیت چه نوع ترانسی است راهنمایی کنید

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ضمنا ماکزیمم جریان ، هایولتاژهای تلویزیون چه مقدار می باشه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X