اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی لامپ 15 وات با moc3021

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی لامپ 15 وات با moc3021

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من می خوام با استفاده از میکروی AVR و صفر و یک کردن یکی از پین ها یک لامپ 15 وات 220 ولت (از این لامپهای یخچال) اونو خاموش و روشن کنم.
    خوب من پایه 2 این اپتوکوپلر را زمین کردم و پایه 1 رو با یک مقاومت 470 اهم به پین مربوطه AVR وصل کردم. و پایه 4 رو به 220 ولت و پایه 6 رو هم دادم به لامپ و یه سر لامپ رو هم به نول دادم.
    مشکلی که هست این که این لامپ همیشه روشنه و چه LED اپتوکوپلر تحریک بشه و چه نشه همیشه روشنه. :angry:
    ممنون میشم که راهنمایی کنید
    با تشکر
    آموزش گام به گام برنامه نویسی AVR به زبان C در کامپایلر Atmel Studio (www.picpars.com/372/)
    آموزش گام به گام برنامه نویسی AVR به زبان C در محیط کدویژن (www.picpars.com/351/)

پاسخ : راه اندازی لامپ 15 وات با moc3021

کسی نیست کمک کنه؟؟؟ :cry2: :cry2:
    آموزش گام به گام برنامه نویسی AVR به زبان C در کامپایلر Atmel Studio (www.picpars.com/372/)
    آموزش گام به گام برنامه نویسی AVR به زبان C در محیط کدویژن (www.picpars.com/351/)

دیدگاه

بهتره اپتو ترایاک رو توسط یک ترانزیستور درایو کنید . معمولا مستقیم به میکرو
      متصل نمیشه . چون جریان کشیده شده یه چیزی حدود 20 میلی آمپره یا بالاتر .
      مدار زیر مناسب تره :

http://www.8051projects.net/e107_files/public/1252470521_15992_FT25630_moc3021_.gif
      توانا بود هر كه دارا بود ز ثروت دل پير برنا بود

دیدگاه

این هم یک شماتیک دیگه :

http://www.electro-tech-online.com/attachments/electronic-projects-design-ideas-reviews/41453d1270946792-light-control-pwm-moc3021-.jpg

دیدگاه

دوست عزیز من نمی خوام از اون ترایاک توی مدارم استفاده کنم. یعنی مدار وفقط شامل moc3021 باشه و اگه لازم بشه تعدادی مقاومت و خازن.
          آخه مشکل اینجاست که من باید 128 تا از این لامپ ها رو با 128 تا moc3021 راه اندازی کنم.

دیدگاه

خروجی این اپتو ترایاک در حدود میلی آمپره و فقط برای راه اندازی ترایاک اصلی
            طراحی شده . امکان نداره به تنهایی لامپی رو روشن کنه .

میتونی از قطعات جدیدتر مثل SSR ها استفاده کنی .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X