اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژر باتری های Ni-MH چیه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژر باتری های Ni-MH چیه؟

من 2 تا باتری شارژی سونی Ni-MH خریدم، کلی هم پول بالاش دادم 2800میلی آمپر ساعته
    به شارژر که میزنم شارژ نمیشه، شارژرم هم سالمه و باتری های شارژی معمولی را خوب شارژ میکنه.
    مشکل از باتری هم نیست چون از نمایندگی گرفتم.
    چرا؟

پاسخ : شارژر باتری های Ni-MH چیه؟

نوشته اصلی توسط شازده
    من 2 تا باتری شارژی سونی Ni-MH خریدم، کلی هم پول بالاش دادم 2800میلی آمپر ساعته
    به شارژر که میزنم شارژ نمیشه، شارژرم هم سالمه و باتری های شارژی معمولی را خوب شارژ میکنه.
    مشکل از باتری هم نیست چون از نمایندگی گرفتم.
    چرا؟
    شاید جریان شارژر شما برای شارژ این باتری کافی نباشه برای شارژ یه جریان حداقلی لازمه مثلا یک دهم ظرفیت باتری در حدود 12 الی 14 ساعت

جریان شارژ کمتر از یک بیستم ظرفیت باتری یه باتری دشارژ رو معمولا شارژ نمیکنه

یه مساله دیگه هم هست اگه ولتاژ باتری شما صفر شده دیگه شارژر های آهسته شارژش نمی کنند شاید با شوک دادن بشه دوباره زندش کرد

با یه منبع تغذیه بهش یه جریان بالاتر مثلا یه آمپر بدین تا ولتاژ باتری بالا بیاد اونوقت اونو به شارژر وصل کنین

دیدگاه

سلام
      من هم تایید میکنم شوک دادن رو .

اگر ولتاژ باتری ها 2 ولت بود شما باید 6 ولت به مدت 20 ثانیه بهش ولتاژ بدی .جریانه منبع تغذیه هم باید بالا باشه که کم نیاره .این تجربه خودمه و ازش خوب جواب گرفتم .اگه دوستان روش یا ولتاژ و زمان تایید شده ای سراغ دارن بکن تا استفاده کنیم
      نينيم به دنيا اومد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط گلاره نیاورانی
        اگر ولتاژ باتری ها 2 ولت بود شما باید 6 ولت به مدت 20 ثانیه بهش ولتاژ بدی .جریانه
        منبع تغذیه هم باید بالا باشه که کم نیاره .این تجربه خودمه و ازش خوب جواب گرفتم .
        فکر کنم تجربتون به انفجار باتری ختم شده .
        در این موارد ولتاژ باید بالا باشه و جریان پایین . ما برای باتری های12 ولت ژله ای که مردن
        100 ولت میدیم با جریان 100 میلی آمپر . بعد دو ساعت که زنده میشن بحدی جریان
        میکشند که منبع لیمیت میشه .

برای باتری های قلمی هم 24 ولت میدم با جریان 20 میلی آمپر و بمحض اینکه باتری
        راه افتاد ولتاژ ها باید کاهش پیدا کنه .
        توانا بود هر كه دارا بود ز ثروت دل پير برنا بود

دیدگاه

سلام
          آره شایدم میترکید اگه 20 ثانیه رو مدام نگه میداشم اما من پالس 1 ثانیه میدادم به خدا... :cry:
          نينيم به دنيا اومد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Alpha+
            فکر کنم تجربتون به انفجار باتری ختم شده .
            در این موارد ولتاژ باید بالا باشه و جریان پایین . ما برای باتری های12 ولت ژله ای که مردن
            100 ولت میدیم با جریان 100 میلی آمپر . بعد دو ساعت که زنده میشن بحدی جریان
            میکشند که منبع لیمیت میشه .

برای باتری های قلمی هم 24 ولت میدم با جریان 20 میلی آمپر و بمحض اینکه باتری
            راه افتاد ولتاژ ها باید کاهش پیدا کنه .

اگه با روش شما باتری ژله ای رو بشه زنده کرد کلی دعاتون می کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
              اگه با روش شما باتری ژله ای رو بشه زنده کرد کلی دعاتون می کنم
              پس از همین الان شروع کن به دعا کردن ^^ چون من بالای 250 عدد رو زنده کردم .
              فقط اینکه نباید عمر باتری بیشتر از 5 سال باشه . که در اونصورت امکانش نیست .
              توانا بود هر كه دارا بود ز ثروت دل پير برنا بود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X