اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در H_bridge

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در H_bridge

سلام به همه دوستان

من یه مدار H-Bridge ساده بستم با ترانزیستور های tip ولی کلا تا به تغذیه می وصله 2 ترانزیستور PNP به شدت داغ می کنن می خواستم بدونم ایراد کجاست

فایل پروتیوس هم ضمیمه شد
    http://www.4shared.com/file/ug1MxPvj/m2_online.html
    \A

پاسخ : مشکل در H_bridge

مشکل حل گشت
    :nice: :nice:
    \A

دیدگاه

با سلام
      ببخشید میدونم مشکلتون حل شده فقط گفتم اینو بگم شاید بدردتون خورد ، برای جریان های بالا برای بایاس کردن tip از یک ترانزیستور دیگه ویا از اپتوکوپلر استفاده کنید و هم چنین دیود هرزگرد رو هم فراموش نکنید حتما بزارید البته داخل tip هست ولی باز پیشنهاد میشه که استفاده بشه
      مثلا بیایید اینجوری ببندید

دیدگاه

خداحفظت کنه جوون
        \A

دیدگاه

سلام مجدد

آقا من همین مدار برای جریان بالاتر با Tip3055 , Tip2955 بستم در حالت بدون بار کاملا درست جواب میده ولی وقتی موتور رو وصل می کنم ترانزیستورها به شدت داغ می کنند من اومدم یه دیود بین کلکتور وبیس یکی از ترانزیستورها ی npn قرار دادم که باعث شد تو یک جهت مورد حل بشه ولی من نیاز به کنترل جهت دو طرفه دارم موندیم والا :cry2: :cry2:
          \A

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMOROUS
            مشکل حل گشت
            کاش توضیح میدادین اشکال مدار چی بود و چطور اونو حل کردین تا دوستان دیگه یه بهره ای از این تاپیک برده باشند!

دیدگاه

اون مدار اول که همزمان نباید ورودی های npn , pnp همزمان برابر باشن ولی مشکل من الان رو مدار دومی که دوستمون گذاشتن با ترکیب tip127,tip122 به خوبی جواب میده ولی با tip2955, Tip3055 هنگام بارگذاری جواب نمیده سوای مزیت های بالا 2955 و 3055 از لحاظ ساختار پایه ها دقیقا مثه همند ولی Tip127,122 یک دیود محافظم داخلی دارن :angry: حالا ما موندیم چه کنیم؟
              \A

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X