اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار محافظ یخچال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مدار محافظ یخچال

سلام،من خودم تولید کننده محافظ هستم،میتونی با SMD کار کنی ؟با نمایش ولتاژ دقیق TRUE RMS ،تایمر تاخیر رندوم برای هر بار روشن شدن،درخشندگی و عدم لرزش سگمنت ها.
    در ضمن دوستانی که گفتن محافظ با تغذیه خازنی بدرد نمیخوره ،حرفشون کاملا اشتباهه.شما این مدار رو امتحان کن اگه یک ثانیه برقش رو قطع کنی میره دوباره رو تایمر.البته تو این مدار در ابتدای راه اندازی عبارت Ebnc67 نشون داده میشه باین علت هست که این پروژه که من اینجا میذارم فقط جهت استفاده شخصیه نه تولید انبوه.این هم تصویر برد ها هست ،اگه خواستی بگو تا برات هگز و PCB رو بفرستم:در ضمن این PCB برای باکس معروف 4 پریز طراحی شده.

جدیدترین ویرایش توسط M16A2; ۱۹:۳۳ ۱۳۹۶/۰۲/۱۰.

دیدگاه

سلام خوبید ؟ می تونم در خواست pcb و لیست قطعات رو بکنم . شخصی استفاده میکنم /
      جدیدترین ویرایش توسط atisa.elektronik; ۱۹:۱۱ ۱۳۹۶/۰۶/۱۹.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط atisa.elektronik نمایش پست ها
        سلام خوبید ؟ می تونم در خواست pcb و لیست قطعات رو بکنم . شخصی استفاده میکنم /
        سلام،این هگز + PCB و شماتیک برای شبیه سازی هست.غیر از این که یک ایمیل در ابتدا نشون داده میشه که دلیلش هم مشخصه، هیچ محدودیت دیگه ای نداره.
        دقت کنید که بخاطر صرفه جویی در مصرف کارتریج ،باید بعدا فضاهایی که اگه دقت کنید مشخص هست رو با ماژیک پر کنید،بعد داخل اسید بذارید.یا میتونید قبل از پرینت گرفتن داخل فایل پروتئوس این فضاها رو پر کنید. طبیعتا وقتی ولت متر ترو آر اِم اِس هست،یعنی ولتاژ رو با انتگرال گیری از سطح زیر نیم سیکل مثبت بدست میاره،نه فقط با استفاده از ضرب کردن مقدار پیک در یک ضریب.
        رزولوشن بالا هست و حدود 50 نمونه در طی 10 میلی(50HZ) ثانیه گرفته میشه.
        فرکانس هم از 45 تا 55 هرتز.

برنامه با کمی تغییرات به روز شد.
        (فقط برای استفاده ی شخصی و یا سرگرمی،تولید انبوه از روی این برنامه ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!!!)
        جدیدترین ویرایش توسط M16A2; ۱۵:۴۴ ۱۳۹۶/۱۱/۱۳.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط karami.y75 نمایش پست ها
          دوست عزیز این کار خودمه خیلی عالیه ولتاژ قطع بالا 243 و ولتاژ قطع پایین 187 ولت است .
          http://s6.picofile.com/file/82031558...ca_ir.rar.html
          با سلام من این مدار رو درست کردم ولی مقاومت R9 سمت راست بالای مدار شروع به سوختن میکنه مشکل از کجا هست. موقعی که مقاومت داره میسوزه مدار روشن میشه
          لطفا راهنمایی کنید خیلی گیرش هستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armanzxcv نمایش پست ها
            با سلام من این مدار رو درست کردم ولی مقاومت R9 سمت راست بالای مدار شروع به سوختن میکنه مشکل از کجا هست. موقعی که مقاومت داره میسوزه مدار روشن میشه
            لطفا راهنمایی کنید خیلی گیرش هستم
            خازن پلی استر 680nF در ورودی معادل 40ma dc جریان خواهد داد. با توجه به اینکه رله 12 ولتی معادل 30ma dc در زمان فعال بودن می کشد پس حدود 10ma برای مصرف مدار می ماند که منطقی است. سوال اینجاست زمانی که رله فعال نیست چه اتفاقی بر سر 30ma می آید؟ خازن باید این جریان را بدهد تا منطق مدار پابرجا بماند بنابراین چاره ای نمی ماند جز اینکه ولتاژ بعد از پل یکسوساز بالا برود. آنقدر بالا که عدم کشیدن جریان کافی توسط مدار خنثی گردد (البته قسمتی از این جریان توسط زنر 4.7 کشیده می شود) و اضافه بار بر روی مقاومت R9 و ال ای دی زرد تحمیل می گردد. نتیجه گرم شدن مقاومت مزبور به دلیل عبور جریان بالاست. به محض وصل شدن رله ، این اضافه جریان از روی این مقاومت و دیود زنر برداشته شده و به رله تحویل می گردد و چون بار کامل می شود ، ولتاژ خروجی پل یکسوساز تا حدود ولتاژ رله پائین خواهد آمد.

ساده ترین راه حل استفاده از مقاومت با توان بالاست.

منطقی ترین راه حل ایجاد تغذیه ای است که در هر حالت حدود ولتاژ نزدیک به رله را حفظ کند و اضافه بار در حالت عدم کارکرد رله را تحمل کند.
            پیشنهاد: استفاده از زنر 12v یک وات به همراه یک مقاومت سری مثلاً صد اهم نیم وات بعد از پل یکسوساز
            جدیدترین ویرایش توسط bim318525690; ۲۳:۵۷ ۱۳۹۶/۰۷/۲۹.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bim318525690 نمایش پست ها
              خازن پلی استر 680nF در ورودی معادل 40ma dc جریان خواهد داد. با توجه به اینکه رله 12 ولتی معادل 30ma dc در زمان فعال بودن می کشد پس حدود 10ma برای مصرف مدار می ماند که منطقی است. سوال اینجاست زمانی که رله فعال نیست چه اتفاقی بر سر 30ma می آید؟ خازن باید این جریان را بدهد تا منطق مدار پابرجا بماند بنابراین چاره ای نمی ماند جز اینکه ولتاژ بعد از پل یکسوساز بالا برود. آنقدر بالا که عدم کشیدن جریان کافی توسط مدار خنثی گردد (البته قسمتی از این جریان توسط زنر 4.7 کشیده می شود) و اضافه بار بر روی مقاومت R9 و ال ای دی زرد تحمیل می گردد. نتیجه گرم شدن مقاومت مزبور به دلیل عبور جریان بالاست. به محض وصل شدن رله ، این اضافه جریان از روی این مقاومت و دیود زنر برداشته شده و به رله تحویل می گردد و چون بار کامل می شود ، ولتاژ خروجی پل یکسوساز تا حدود ولتاژ رله پائین خواهد آمد.

ساده ترین راه حل استفاده از مقاومت با توان بالاست.

منطقی ترین راه حل ایجاد تغذیه ای است که در هر حالت حدود ولتاژ نزدیک به رله را حفظ کند و اضافه بار در حالت عدم کارکرد رله را تحمل کند.
              پیشنهاد: استفاده از زنر 12v یک وات به همراه یک مقاومت سری مثلاً صد اهم نیم وات بعد از پل یکسوساز
              دوست عزیز من همچنان به نتیجه نرسیدم هم زنر رو 12 ولت زدم هم وات مقاومت r9 رو افزایش دادم ولی باز نشد .
              لطفا اگه مدار دیگه ای دارید بذارید خیلی گیرش هستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bagheri davood نمایش پست ها
                من نتونستم سوال و درخواستمو ارسال کنم
                من ی مدار محافظ یخچال میخام
                با کمی توضیحاتش ب صورت دستی
                تا بعدا شبیه سازی کنمش و بسازمش
                لطفا کمکم کنید تا 6آبان 93بیشتر وقت ندارم
                جان من کمکم کنید
                محافظ دیجیتال میخوای بسازی یا با 324؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M16A2 نمایش پست ها
                  محافظ دیجیتال میخوای بسازی یا با 324؟
                  من هر دو رو میخوام بسازم ولی اول با 324 بعد دیجیتال
                  لطفا کمکم کنید خیلی گیرش هستم

دیدگاه

من هر دو رو میخوام بسازم ولی اول با 324 بعد دیجیتال
                    لطفا کمکم کنید خیلی گیرش هستم
                    این هم محافظ کامل با زمان تاخیر و تست شده با LM324هست.گرچه مدار زیاد پیچیده ای نیست ولی با این وجود تو اینترنت پیداش نمیکنی.برای تغییر ولتاژ بالا و پایین مقدار R5 و R16 و برای تغییر زمان تاخیر مقاومت 10 مگا اهم یا خازن C1 رو میتونی تغییر بدی.برای شبیه سازی هم همونطور که داخل مدار ذکر کردم باید وریستور رو قطع کنی.محافظ دیجیتال رو هم که چند تا پست قبل تر گذاشتم.هیچ مشکلی هم نداره.از محافظ های دیجیتال داخل بازار که 99 درصد نمایشگرشون فقط دکوری هست هم بهتره.
                    جدیدترین ویرایش توسط M16A2; ۱۳:۵۲ ۱۳۹۶/۰۹/۱۱.

دیدگاه

این هم محافظ کامل با زمان تاخیر و تست شده با LM324هست.گرچه مدار زیاد پیچیده ای نیست ولی با این وجود تو اینترنت پیداش نمیکنی.برای تغییر ولتاژ بالا و پایین مقدار R5 و R16 و برای تغییر زمان تاخیر مقاومت 10 مگا اهم یا خازن C1 رو میتونی تغییر بدی.برای شبیه سازی هم همونطور که داخل مدار ذکر کردم باید وریستور رو قطع کنی.محافظ دیجیتال رو هم که چند تا پست قبل تر گذاشتم.هیچ مشکلی هم نداره.از محافظ های دیجیتال داخل بازار که 99 درصد نمایشگرشون فقط دکوری هست هم بهتره.
                      لینک خرابه

دیدگاه

لینک خرابه
                        لینک تصحیح شد.

دیدگاه

لینک تصحیح شد.
                          سلام
                          متاسفانه لینک دوباره از کار افتاده و کار نمیکنه

دیدگاه

بله متاسفانه لینک کار نمیکنه
                            تیم کاوش در مسابقات بین المللی ایران اپن 2016.نمایشی.مین یاب.
                            علم را باید در آزمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه!

دیدگاه

شما لینک رو حذف کردید دوست عزیز خراب نیست کاملا حذف شده
                              اگه تصمیم بر حذف بود نمیزاشتید حداقل

دیدگاه

salam mohandes link khliye chizi nemishe danlod kard

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X