اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد پیزو /ساختن بخور سرد (Atomizer)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوال در مورد پیزو /ساختن بخور سرد (Atomizer)

عصبانی نشدم . من خودم هنوز قابشو ندیدم .با چسب زدم وعالی کار کرد /اما چون به اهن ربا چسبونده بودم ،ازش (فلز) کنده شد /ولی چسب از لاستیک دیگه کنده نمیشه
    حق هم با تو بود خودش کنده شده بود بعضی جاهاش!
    حالا اگه کنده نمیشد / بازم ..... مشکل اینجاس که اگه خود کریستال پیزو چسبی بشه ،نمیلرزه و کار نمیکنه .

دیدگاه

باتشکر از وقتی که گذاشتید
      الان منظورتون دقیقا در مورد
      مبارک باشه /به هر حال زیاد لازم میشه
      چیه ؟ یعنی منبع رو نمی تونم به این مدار وصل کنم :cry:
      یعنی فریت لوله ای نداری؟ تا فکر کنم ،که چیکار کنی!
      چرا دیگه؛ عکسشو گذاشتم مگه اون هسته فریت نیست؟(سمت چپ اولیه )
      مردی که کوه را از میان برداشت کسی بود که شروع به برداشتن سنگ ریزه ها کرد

دیدگاه

چیه ؟ یعنی منبع رو نمی تونم به این مدار وصل کنم :cry:
        چرا نمیتونی ؟!!! تو هم یه چیزیت میشه ها :smile:
        چرا انقدر الکی نکته سنجی میکنی ؟ خریدی ...مبارک باشه >
        بلاخره باید اول و اخر میخریدید .زیاد لازم میشه .اصلا بدون تغذیه ادم فلجه .
        خوب من هم کار دیگه ای جز تشویق نمیتونم تو این انجمن انجام بدم . به هر حال هر کس یه دینی پیش خودش داره .
        من به خاطر نزول کردن شدید حافظه ام ؛ نمیتونم بعضی از سوال هارو جواب بدم .گفتم در عوض میتونم مدار هایی که چندین سال پیش ساختم و چند تا مدار جدید وجالب هم طراحی کنم بذارم .اگه از شما تشویق خواستم ,واس اینه که هیجان و جذابیت ایجاد بشه که این جوری انگیزه ای واس کسانی که تا حالا شروع نکردن باشه . و هم قبل از اینکه کلا فراموش کنم اطلاعات و تجربه ای که بدست اوردم به بقیه بدم تا از بین نره ./موفق باشید
        هسته قطرش چقدر؟ تو پره ؟یا توش خالیه ؟ که حتمآ خالیه !!

دیدگاه

بله شما راست میگید بنده یکم آدم عجول وگیری هستم باز متشکر که وقت میذارید
          بله هسته توخالیه
          من به فروشنده گفتم 0.6mm میخام اینو بهم داد :biggrin:

دیدگاه

من به فروشنده گفتم 0.6mm میخام اینو بهم داد :biggrin:
            رو همون بپیچ .2 دقیقه کار نداره کار نکرد عوضش کن .بگو تا بگم چه کنی / میخوای من بپیچم ؟

شاید ترسو باشم ولی از برق ترسیدن خیلی هم خوبه! یه جا خوندم برق خادمی خطر ناک است بنظرم بی ربط نیومد.
            معنی 1000 ولت مرگ نیست / عاملی که باعث مرگ میشه ،عبور جریان از بدنه .برای مردن (ایست قلب) باید حدود 750 میلی امپر جریان از بدن عبور کند . ولتاژ بالا کمک میکند به عبور بهتر جریان ، از مقاومت بالای بدن .
            اما اگر جریان پایین باشه ، مثلا با توجه به ثابت بودن توان تغذیه ومدارمون /اگر ولتاژ 40 وجریان مصرفی 1 امپر باشه = توان 40 وات
            40w تقسیم بر 1000 = 0.04 امپر یا همون 40 میلی امپر (تازه بدون تلفات) اووووو .... کو تا 750 میلی امپر /خیالت راحت /

فیلم مدارو هم گذاشتم .

دیدگاه

فیلمو دیدم خیلی بخار خوبی میده! ولی دمت بازم گرم که این مدارو برامون گذاشتی

راستی اون وزنه رو خوب اومدی! و یه چیزی چرا هیت سینک رو اون جوری وصل کردی؟ ترانزیستورت نسوزه؟ باید 180 درجه بچرخونیش .

دیدگاه

شد! شد! :wow: اشکال از همون اتصالی آب بود :wow: دمت گرم بخدا شادم کردی! 4 ماه دارم این پیزو رو نگاه میکنم ...

اینم فیلمش:

http://www.4shared.com/video/DZWIAKUW/MVI_6127.html

دیدگاه

ایول /آفرین ؟ کارت درسته .
                  شک نداشتم اولین نفری که میسازه خودتی . :applause:
                  چرا هیت سینک رو اون جوری وصل کردی؟ ترانزیستورت نسوزه؟ باید 180 درجه بچرخونیش
                  هیت سینگ زیاد پایین میومد و رو برد برد مزاحم بود . :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hi Voltage
                    ایول /آفرین ؟ کارت درسته .
                    شک نداشتم اولین نفری که میسازه خودتی . :applause:هیت سینگ زیاد پایین میومد و رو برد برد مزاحم بود . :smile:
                    قربونت ، ولی تا حالا 4 تومن ترانزیستور دود کردم :biggrin: ولی ارزششو داشت، من با هیتسینک و فن خنکش کردم باز راضی نبودم حالا تو یه کوچولو هینسینک بستی اونم اینطوری :icon_razz:

فقط یه چیزی فکرمو مشغول کرده ( نگی میترسیا! ) این فرکانس کاری با این توان تششعات رادیویی نداره؟

دیدگاه

سلام

منم بهت خسته نباشید میگم :nice:

arvinfx عزیز اگه ممکنه شما هم عکسی از سلفها و کلا برد مدارتون (همون روی برد برد ) بذارین

ممنون میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سون سگمنت
                        سلام

منم بهت خسته نباشید میگم :nice:

arvinfx عزیز اگه ممکنه شما هم عکسی از سلفها و کلا برد مدارتون (همون روی برد برد ) بذارین

ممنون میشم
                        متعصفانه امروز صبح با بوی سوختگی از خاب بیدار شدم و دیدم که بوی برد بردمه و علت رو هنوز کشف نکردم! ( من برای ساختن 40V منبع تغذیمو با یه ترانس 12V سری کردم و دادمش به مدار و وقتی هم که خواستم بخوابم فقط منبع تغذیه رو خاموش کردم ترانس توی برق بود که اینطوری شد چرا نمیدونم)

ولی ترانزیستور رو انداختم دور چون کاملا رنگش عوض شده بود الانم پیداش نکردم ولی شکل مدارم ایناس :

توی این عکس جای سوختگی ترانزیستور روی برد معلومه ولی شما فرض کنید هیتسینک روش ترانزیستوره.

بازده جریانکشی این مدار خیلی به سلف نیم میکرو هانری حساسه میتونید امتحان کنید من با دست با سلفه ور میرفتم جریان زیاد میشد بخار کم بعضی وقتام برعکس!

دیدگاه

فقط یه چیزی فکرمو مشغول کرده ( نگی میترسیا! ) این فرکانس کاری با این توان تششعات رادیویی نداره؟
                          خدا بگم چکارت نکنه . ای بابا گیر نده دیگه :icon_razz: :rolleyes:
                          بازده جریانکشی این مدار خیلی به سلف نیم میکرو هانری حساسه میتونید امتحان کنید من با دست با سلفه ور میرفتم جریان زیاد میشد بخار کم بعضی وقتام برعکس!
                          گفتم که / اگه میبینی زیاده ؛ کمش کن دورشو
                          فقط موندم چرا انقدر هیت سینگ میذارید / شاید واس من جرات داغ کردن نداره :biggrin:
                          ولی در کل خیلی خوب راش انداختی /عالی

دیدگاه

با سلام به تمامی دوستان وhi voltage عزیز بنده هم دیروز موفق به ساخت مدار شدم :wow: :wow: (که اصلآ باورم نمی شد )
                            ولی یه ترانزیستورم ازشدت گرما(چون بدون هیت سینگ بود)سوخت
                            ویه سوال این که آبو زیاد به سمت بالا پرت میکنه(چرا؟) ولی بخار میشه آخرش به آرزوم رسیدم
                            راستی من میخوام از این مدار تو 12ساعت یا کمتر استفاده کنم بنظرتون جواب میده (به علت گرمای بالای ترانزیستور (جوریه که بدون هیت سینک بهش دست میزنی یعنی دست خیس تیییییییس صدا میده :eek
                            مدار رو روی فیبر سوراخ دار لحیم کردم

دیدگاه

با سلام به تمامی دوستان وhi voltage عزیز بنده هم دیروز موفق به ساخت مدار شدم
                              بابا ............... دمت گرم ..... میبینم که دیگ بخار و راه انداختی عکس نمیذاری واسمون؟ :applause:
                              ولی یه ترانزیستورم سوخت
                              حالا... :rolleyes:
                              ویه سوال این که چرا آبو زیاد به سمت بالا پرت میکنه
                              والا نمیدونم ولی میتونی یه صفحه با یه ارتفاعی (مثلا10 سانت)بالاش نصب کنی
                              ببین عزیزم ، اکه از ترانزیستور وات بالا استفاده کنی دیگه داغ نمیشه /یه کم گرم میشه ودر ضمن ها چی نشه فراموش ؟! هیت سینگ نشه فراموش .
                              ---------------------------------
                              راستی واست تست کرده بودم که بهت بگم : جهنم سلفو روی پیچ اهنی بپیچ

دیدگاه

سلام

آقا من نمیتونم این پیزو رو گیر بیارم!!

فروشگاه اینترنتی براش نمیشناسین؟؟

eca خودش نمیاره؟؟

اگه در تبریز آدرسی بدین ممنون میشم ...

در ضمن لطفا بگین این پیزو شما قطرش چند میلیمتری هستش؟؟

مثلا من پیزو صوتی دارم یکیش 20 میلی متری و یکی هم 27 میلی متری هستش!!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X