اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساختن لامپ خلاء

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوال لامپ خلاء

اگر هم فشار مکشتون کمه
    من که نه ولی موتور آره کمه . :biggrin:
    دمت گرم . دقیقا زدی تو خال . میخواستم بعدا همینو بگم که آیا میتونم یه منبع خلا رو بهش وصل کنم که مکش چند برابر بشه

دیدگاه

یه سوال
      واس این لامپ اشعه کاتدی ، تا چه اندازه باید خلا ایجاد کنم تا الکترونها شتاب بگیرند و از اند بگذره و به فسفر بخوره و نور بده .
      یه جا خوندم انگار نوشته بود اگر فشار خیلی کم بشه دیگه پلاسما تشکیل نمیشه و در عوض الکترونها شتاب میگیرن و دیده نمیشن .
      گفتم حتما پس باید بیشتر خلا ایجاد کنم چون سریع یه لامپ دیگه ساختم و درونش رو با سولفید روی پوشوندم و بعد به پمپ وصل کردم ولی الکترونها به جلوی لامپ نمیرسیدن و نمیخوردن تا نور تولید بشه /
      حالا موندم خلا کم بوده یا ماده ای که واس فلوئورسانس استفاده کردم به درد این کار نمیخورده ؟
      از مهتابی این ماده رو تراشیدم / فکر میکنم سولفید روی باشه . درسته ؟
      کسی میتونه لطفا کمک کنه ؟

دیدگاه

ماده داخل مهتابی لومینانس شما فسفرسانس نیازداری ماده داخل مهتابی پس از برخورد اشعه ماورای بنفش روشن میشه.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

با تاباندن نور ماوراء بنفش هم روشن نشد . ولی صفحه تلویزیون با نور ماوراء بنفش از بیرون ؛ هم روشن میشه و تا یه مدت میمونه .
          اگه لامپی این ماده رو داره معرفی کنید تا مجبور نباشم لامپ تلویزیون روبشکنم
          ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HI VOLTAGE
            با تاباندن نور ماوراء بنفش هم روشن نشد . ولی صفحه تلویزیون با نور ماوراء بنفش از بیرون ؛ هم روشن میشه و تا یه مدت میمونه .
            اگه لامپی این ماده رو داره معرفی کنید تا مجبور نباشم لامپ تلویزیون روبشکنم
            ممنون
            مگه شکستن لامپ تصویر مشکلی داره؟؟؟؟؟؟داخلش ماده مضری برای سلامتی داره؟؟؟؟؟؟؟؟چون من چندتا دارم می خوام با گوشت کوب برم سراغش
            کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
            ولتر

دیدگاه

نه .. چون مجبورم لامپ سالم در واقع تلویزیون سالمو بشکنم / از طرفی تلویزیون سیاه سفید هم ندارم / با رنگی زیاد حال نمیکنم (پیکسل های 3 رنگ ) شاید اگه قاطی بشن نور سفید بده / هرچند درصدشون برای نور سفید تو تلویزیون رنگی فرق میکنه

اقا من اول از پاسخ دادن تو این انجمن شروع کردم تا یه همچین جایی جواب هام رو بگیرم / ولی ظاهرا نمیتونم زیاد رو این انجمن حساب کنم :cry:
              اقا اگه این ماده رو جور کنم قدرت موتور یخچال برای ایجاد خلا کافیه ؟؟

دیدگاه

اقا اگه این ماده رو جور کنم قدرت موتور یخچال برای ایجاد خلا کافیه ؟؟
                بستگی به موتورت داره باید کافی باشه اگر سالم باشه

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

داداش من خراب این ازمایشات خفنتم
                  میگم این وسیله تزئینی هارو دیدین لوازم خونگی ها دارن که به حباب شیشه ایه و وسطش یه میله هست و روشنش که میکنی رشته رشته های صورتی دورش بوجود میاد؟؟ این قضیش چیه؟؟ همون پلاسماست؟ خیلی خوشگلن
                  های ولتاژ جون میخوای مثل این درست کنی؟ تونستی تا حالا درست کنی او نور رو؟راستی این لوله هارو چیجوری به شکل های مختلف در میاری؟؟ میدونم با حرارته جزئیاتش چیجوریه؟ های ولتاژ رو چیکار کردی؟ خودت ساختی؟ چند ولته؟
                  شرمنده سوالا زیاده!

دیدگاه

اگر یادت باشه قبلا جواب شما رو داده بودم :biggrin:
                    اون موقع که گفتم بیا اینورا (مدارهای انالوگ )
                    اره اقا مهدی پلاسماست . ممکنه یه گاز کم فشار هم برای زیبایی رنگ هاش داشته باشه ولی با یه لامپ معمولی و هایولتاژ هم میشه (نور صورتی) و راه عملیشو مو به مو تو این تاپیک با عکس توضیح دادم . خوشحال میشم یه سر بزنی
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=61153.0
                    فقط حیف بعضی از عکس هاش پاک شده . باید دوباره بذارم . واقعا که ... :rolleyes:
                    های ولتاژ جون میخوای مثل این درست کنی؟تونستی تا حالا درست کنی او نور رو؟
                    نه - تقریبا
                    راستی این لوله هارو چیجوری به شکل های مختلف در میاری؟؟ میدونم با حرارته جزئیاتش چیجوریه؟
                    به راحتی / فیلماش تو یوتیوب هست .

دیدگاه

خوب حالا فسفر پیدا شد :biggrin:
                      صفحه لامپ تصویر تلویزیون رنگی با دو لایه پوشیده شده . لایه بالایی یه جنس رسانا است (جنسش یادم نیست ) اکسید ...
                      :rolleyes:
                      مهم نیست چون ما باهاش کار نداریم . :nice:

خوب اینجور که تو این عکس معلومه لایه زیرین فسفر میباشد . و ما حالا سوراخو پیدا کردیم
                      :biggrin:

در ادامه کاتد رو تکمیل و در لامپ قرار میدیم و با حرارت پرس میکنیم .

دیدگاه

پرس شیشه باید دقیق و کامل باشه وگرنه از کنار سیم هوا میکشه . اگر از سیم با جنس دیگر هم استفاده بشه باز هم جواب نمیده .
                        بعد از این مرحله باید یک تیکه لوله که برای مکیدن هوای تیوپ در نظر گرفتم در وسط لامپ جوش بدم و از سوراخ ان فسفر اضافه کنم .

اینجاست که این سوال پیش میاد که بالاخره کی رو باید کجا گذاشت! :rolleyes:
                        درون تنها سوراخ کوچکی که داره ، پس از ریختن مقداری پودر ماده فسفری چندین قطره از الکل ایزوپروپیل درون لامپ ریختم و محلول رو تکان دادم تا پخش بشه و یه کمی هم حرارت و بعد باید تمام رطوبت داخل لامپ رو با روشی خارج کنم .

و بلاخره لامپ ما آماده است :nerd:

فکر کنم دیگه این ازمایش همینجا به پایان میرسه . بعید به نظر میرسه که نتیجه اش واستون جالب باشه !

دیدگاه

بدون شرح :biggrin:

دیدگاه

اگر یادت باشه قبلا جواب شما رو داده بودم
                            اون موقع که گفتم بیا اینورا (مدارهای انالوگ )
                            کی؟ یادم نیست داداش :biggrin
                            تو این تاپیک با عکس توضیح دادم . خوشحال میشم یه سر بزنی
                            :
                            رفتم برادر رفتم
                            اره چند تا عکس هاش پاک شده (مثلا اون 60000 ولتیه oo راستی اون چرا منفجر شد اخه؟؟

دیدگاه

پاسخ : ساختن لامپ خلاء

سلام

های ولتاژ جان این فیلم هم کارهایی شبیه کار شما انجام میده:

http://www.aparat.com/v/OHual

دیدگاه

پاسخ : ساختن لامپ خلاء

منو هول نده سمت این ازمایشا :biggrin: ساختن اشعه X تو مخی میشه و حالا بیا تو این کمبود امکانات درستش کن
                                ویدئو هه که باز نشد فقط کاش به دست یه ایرانی بوده باشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X