اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست کمک از دوستان اسیلوسکوپ دار .

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : درخواست کمک از دوستان اسیلوسکوپ دار .

این شکل موج ها / رنگ سیم هم مشخص شده . فرکانس 120 - 130 هرتز

دیدگاه

درود به همه بخصوص کاربر فعالی به نامHI VOLTAGE
      من تو بخش تعمیرات یه تاپیکی زدم در مورد تعمیر همین تیپ فن ها ولی مثل اینکه به اونجا کسی سر نمیزنه
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=67241.0
      دیدم اینجاداره در مورد اینا صحبت میشه گفتیم همون تاپیکو بیارم اینجا
      البته از های ولتاژممنونم ولی مداری که گذاشته سنسور اثر هالش 3 پایه هست در صورتی که واسه من 4 پایه هست و یکی دوتا نمونه هم دیدم که آی سی داشت کلا
      خلاصه کمک کنید دیگه :NO: :NO: :NO:
      -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      #
      خوب من یه فن دارم که یه چیزیش مثل آی سی SMD هست که بهش ولتاژ زیاد دادم دود شد رفت هوا که متوجه شدم یه قطعه الکترونیکی هست که تو خودش سنسور اثرهال رو داره البته یه نمه مدار توش مثل اینکه فرق داره چون 4 پایه هست

خلاصه کسی مدار برد فن رو اگه داره بی زحمت بذاره و همچین مدار این آی سی رو
      اگه شماره هاش پاک نشده بود تونت دنبال دیتا شیتش میرفتم اما ولی .....البته فقط 2رقم اول و2رقم آخر هست اینجوریه
      AH 7A
      627D59
      پیشاپیش و پسوپیش سپاس

دیدگاه

لبته از های ولتاژممنونم ولی مداری که گذاشته سنسور اثر هالش 3 پایه هست در صورتی که واسه من 4 پایه هست و یکی دوتا نمونه هم دیدم که آی سی داشت کلا
        اون یه دیاگرام کلی است که تو اکثرشون صدق میکنه و اینکه سنسور هاشون مختلف هستن . مثلا نوعی که سنسور و سوئیچ (ماسفت) رو اماده تو IC گذاشتن
        شما باید دو پایه اش رو با مقاومت به مثبت و منفی وصل کنی و دو پایه دیگه رو به opamp بدی و از خروجیش استفاده کنی
        در ضمن سنسور ها از داخل مثل پل مقاومتی هستن و منفی و مثبت مشخصی نداره ولی 2 تا 2 تا سری باید استفاده کنی
        اینجوری ببند و به خروجی opamp دیود led وصل کن و پایه های سنسور رو جابجا کن تا پایه هاشو پیدا کنی

در ضمن اینی که عکسشو گذاشتی پک کامل با سوئیچ هست (واس فن های مدل پایین ) که تو بعضی فن ها با همین 2 ترانزیستور کمکی هم گذاشتن

دیدگاه

ممنون
          من کلا میخام اینو حذف کنم یعنی از پایه شمارشگر نمیخام استفاده کنم راهی داره این 4 تا سوراخ روی برد رو به هم اتصال بدم موتور فقط راه بیفته من فقط خود فن رو میخام نه شمارش دورش

دیدگاه

ببخشید طوری میشه این فن های 2 پین رو دورشونو کنترول کرد؟ غیر از کاهش ولتاژ یا جریان. من با Duty Cycle سعی کردم ولی خیلی نتیجه خوبی نداد فقط توی یه بازه کوچیک کار میکنه و بعد از اون وایمیسه یا تا آخر سرعتش میچرخه :cry:

دیدگاه

من کلا میخام اینو حذف کنم یعنی از پایه شمارشگر نمیخام استفاده کنم راهی داره این 4 تا سوراخ روی برد رو به هم اتصال بدم موتور فقط راه بیفته من فقط خود فن رو میخام نه شمارش دورش
              اون شمارشگر یا هر کاربرد دیگه معمولا با مقاومت به بیس سوییچ ها (ترانزیستور) وصل شده و چیز خاصی نیست . اگه مدارت سوخته دیگه این کارا معنی نداره . یا باید همون قطعات سوخته رو تعویض کنی یا یه مدل دیگه سنسور پیدا کنی و خودت بخورونی . بهتره یه سنسور 3 پایه رو برداری و جایگزین کنی چون خودش opamp داره و 2 پایه اش منفی و مثبت و سومی خروجیه که
              1- خروجی رو به بیس ترانزیستور وصل کن (اگر فن کوچیکه (4 سانت)ترجیحا smd که جا بشه و اگر بزرگه 8050 بذار) و بیس رو با مقاومت 1 تا 3 کیلو به مثبت وصل کن . امیتر به منفی و کلکتور به یک سر سیم پیچ
              2-ترانزیستور دوم هم کلکتورش به سر دوم وصل میشه . فقط بیسش رو با مقاومت به کلکتور ترانزیستور اولی وصل کن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X