اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دزدگیر لیزری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : دزدگیر لیزری

شما که همه کاراشو کردی....الان دقیقا مشکلت با رله چیه...؟؟؟ :surprised:

دیدگاه

یه رله می خوام که وقتی برق بهش وصل میشه ثابت بمونه و بعدش برای قطع کردنش مثلا یه کلید داشته باشه !

برای موقعی می خوام که نور لیزر قطع و وصل میشه اما رله ثابت بمونه تا مدار آزیر کار کنه تا وقتی که نگهبان یه کلید بزنه و آزیر قطع بشه !

به نوعی رله هم احتیاج دارم که برعکس رله معمولی کار کنه و وقتی که برق به رله وصل کنتاکت باز باشه و وقتی برق قطع شد کنتاکت بسته بشه !

با تشکر
      ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کیان
        یه رله می خوام که وقتی برق بهش وصل میشه ثابت بمونه و بعدش برای قطع کردنش مثلا یه کلید داشته باشه !

برای موقعی می خوام که نور لیزر قطع و وصل میشه اما رله ثابت بمونه تا مدار آزیر کار کنه تا وقتی که نگهبان یه کلید بزنه و آزیر قطع بشه !

به نوعی رله هم احتیاج دارم که برعکس رله معمولی کار کنه و وقتی که برق به رله وصل کنتاکت باز باشه و وقتی برق قطع شد کنتاکت بسته بشه !
        خوب توی میکرو می تونی تنظیم کنی که تا زمانی که مثلا کلید غیرفعال زده نشده اگه مدار فعلا شد غیرفعال نشه

ولی اگه بدون میکرو خواستی فکر کنم با وصل کردن یک خازن به یکی از پایه های رله و توسط یک ترانزیستور پایه مربوطه رو تحریک کنی ( خودم هم نفهمیدم چی گفتم ولی اون چیزی که تجسم می کنم به نظرم جواب بده )
        ندن ساقی صفا اهلی ، غم دنیادن آیریلماز ** گتیر دولدور گینه جامی ، بالیخ دریادن آیریلماز
        غنیمتدیر بو دم ساقی ، گتیر دولدور گنه جامی ** جهاندا رسمدور عاشق ، می و مینادن آیریلماز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کیان
          ه نوعی رله هم احتیاج دارم که برعکس رله معمولی کار کنه و وقتی که برق به رله وصل کنتاکت باز باشه و وقتی برق قطع شد کنتاکت بسته بشه !
          منظورت اینه : اگه ولتاژ وصل شد = قطع پایه
          !!!این قابلیت تمام رله هاست!!!
          اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پدرام شمس آبادی
            منظورت اینه : اگه ولتاژ وصل شد = قطع پایه
            oo: این قابلیت تمام رله هاست oo:
            چطوری ؟؟

معمولا وقتی برق وصل بشه رله هم وصل میشه ! اما اینک من می گم بر عکس !

دیدگاه

سلام

در هنگام شروع کار مدار اژیر وصل میباشد که با فشرن stop قطع میشود
              با قطع لحظه ای یا دائمی پرتو لیزر اژیر وصل میشود که با فشردن stop قطع میشود
              در صورت قطع شدن گیرنده از مدار اژیر وصل میشود همچنین در صورت قطع شدن تغذیه مدار در صورتی که تغذیه اژیر برقرار باشد اژیر وصل خواهد شد
              اگر پرتو لیزر به طور دائمی قطع شود اژیر با کلید stop قطع نمیشود و باید برای قطع کردن ان کلید OFF باز شود
              با سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کیان
                چطوری ؟؟

معمولا وقتی برق وصل بشه رله هم وصل میشه ! اما اینک من می گم بر عکس !
                دوست عزیز یه سری از رله ها هستن که 5 تا پایه دارن که در یک طرف سه تا پایه دارن و در طرف دیگه دوتا پایه

در قسمتی که دوتا پایه دارن یکیش همیشه جریان توش برقراره و در دیگری به محض روشن شدن رله جریان پیدا می کنه و پایه قبلی جریانش قطع می شه

در طرفی هم که سه تا پایه داره پایه وسطی مربوط به جریان اصلی ( همونی که می خواهی قطع و وصلش کنی ) و دوتا پایه کناری هم اگه به جریان وصل کنی رله روشن می شه

چیزی که از خواسته تو برداشت کردم اینه که می خواهی مدار در حالت عادی که کار می کنه به محض این که مدار عمل کرد (قسمت لیزر قطع و وصل شد ) رله ی مربوطه روشن بشه و تا زمانی که کلیدی توسط نگهبان زده نشده رله همچنان وصل باشه خوب برای این کار مداری که علی آقا گذاشتن به کارت می آد اگر هم خواستی که از میکرو استفاده کنی خیلی راحت تر از این ها می تونی مدارت رو پیاده سازی کنی
                ندن ساقی صفا اهلی ، غم دنیادن آیریلماز ** گتیر دولدور گینه جامی ، بالیخ دریادن آیریلماز
                غنیمتدیر بو دم ساقی ، گتیر دولدور گنه جامی ** جهاندا رسمدور عاشق ، می و مینادن آیریلماز

دیدگاه

اقا واقعا واقعا تشکر
                  با تشکر از همه ی دوستان مخصوصا علی آقا !

من برم یخورده مدار رو تجزیه و تحلیل کنم و پی سی بی رو طراحی کنم !

فقط :

1- از این مدار چیزی به فرستنده هم وصل میشه ؟؟؟

من برم نحوه کار مدار رو به کسی که طرح رو ازم خواسته بدم تا ببینم چی میگه !

با تشکر

موفق باشید !

دیدگاه

سلام
                    نه ربطی به فرستنده نداره ...
                    باسپاس

دیدگاه

دوست عزیز:برای این موارد چشم های خطی معروف به بیم دتکتور در بازار موجود میباشد.درمتراژهای30-60-100مترکه مادون قرمز میباشندو مجهزبه لنزوnc/noاست.برای عملکرد بهتر پروژه پیشنهادمیگردد از دستگاه سانترال دزدگیر که مجهز به باطری و ریموت کنترل میباشد استفاده گردد.

دیدگاه

با سلام
                        دوستی عزیز من یه همچین چیزی ساختم. با وسایل زیر:
                        لیزر 2000 تومنی
                        یه تیکه آینه واسه هدایت نور لیزر
                        ic opamp 358
                        فتوسل
                        پتانسیومتر
                        مقاومت 10k
                        تغذیه این مدار هم از5 ولت تا 18 ولت هم میتونه باشه.بستگی به opamp داره
                        :biggrin:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X