اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد رگولاتور ۷۸۰۵

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راهنمایی در مورد رگولاتور ۷۸۰۵

نوشته اصلی توسط itman.jam
    با سلام.
    اقاى علیپور مدار اول هم خروجى 27 ولت داره . مشکل از مقاومتهاىیه که گرفتم؟
    سلام
    بله ممکنه ...
    معمولا مقاومت های مسیر فیدبک رو از نوع دقیق میگیرن ولی اگه نوع دقیق در دسترس نداری همون روشی که گفتم هم جواب میده(سری کردن چند مقاومت و رسیدن به مقدار مطلوب)
    با سپاس

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی در مورد رگولاتور 7805

سلام مجدد.
      من مدار را با اضافه کردن مقاومت 3.3k و 0.5 k اصلاح کردم. یعنى سرى بستم و خروجى دقیقا 5 ولت شد.
      زىر بار 5 اهم هم گذاشتم که تقریبا 3 دهم ولت کمتر شد که فکر نکنم خیلى مهم باشه. فقط مشکل اینه که خىلى سریع ترانزیستور داغ شد البته خیلى داغ. ایا زىر شارژ باطرى مشکلى پیش نمیاد
      دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ

ای هیچ تر از هیچ تو بر هیچ مپیچ!

دیدگاه

سلام مجدد.
        من مدار را با اضافه کردن مقاومت 3.3k و 0.5 k اصلاح کردم. یعنى سرى بستم و خروجى دقیقا 5 ولت شد.
        زىر بار 5 اهم هم گذاشتم که تقریبا 3 دهم ولت کمتر شد که فکر نکنم خیلى مهم باشه. فقط مشکل اینه که خىلى سریع ترانزیستور داغ شد البته خیلى داغ. ایا زىر شارژ باطرى مشکلى پیش نمیاد
        سلام
        واسش هیت سینک گذاشتی؟ (میتونی از tip147 هم استفاده کنی که دوبرابر اولی توانش هست)
        مقدار نهایی خازن تایمینگ رو چند گذاشتی؟ ممکنه داغ کردن ترانزیستور به علت فرکانس بالا باشه ...
        با سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
          سلام
          واسش هیت سینک گذاشتی؟ (میتونی از tip147 هم استفاده کنی که دوبرابر اولی توانش هست)
          مقدار نهایی خازن تایمینگ رو چند گذاشتی؟ ممکنه داغ کردن ترانزیستور به علت فرکانس بالا باشه ...
          با سپاس
          نه هیتسینگ نزاشتم. اما خرىدم. خازن هم با ىک نانو عوض کردم و خازن خروجى هم که یکى دیگه با قبلى موازى کردم. میشه یه ترانزیسور دیگه با همین موازى کنم? خرىدن 147 زمانبره .

اضافه شده در تاریخ :
          میشه بگید خروجى اىن مدار چند امپره? من مدار را مستقیم به باطرى 12 ولت 2.3 امپر وصل کردم.

دیدگاه

نه هیتسینگ نزاشتم. اما خرىدم. خازن هم با ىک نانو عوض کردم و خازن خروجى هم که یکى دیگه با قبلى موازى کردم. میشه یه ترانزیسور دیگه با همین موازى کنم? خرىدن 147 زمانبره .

اضافه شده در تاریخ :
            میشه بگید خروجى اىن مدار چند امپره? من مدار را مستقیم به باطرى 12 ولت 2.3 امپر وصل کردم.
            سلام
            خروجی این مدار 1.5 امپر هست
            هیت سینک رو بزار خیلی تاثیر داره و اگه دیدی باز دماش بالا هست میتونی دو تا رو موازی کنی و تو امیتر هر کدوم یه مقاومت 0.5 اهم 1 وات بزاری ...
            با سپاس

دیدگاه

سلام مجدد.
              2 نکته
              من مدار را به باطرى 12 ولت وصل کردم و خروجى را به موبایل. ولتاژ 3.9 را به من نشون داد!! البته ولتاژ باطرى گوشى 3.7 هست. تا اینجا حدود 1.2 ولت افت ولتاژ را نشون داد.
              اما بعد از 3 یا 4 دقیقه باطرى 17 درصد شارژ شد!!!! oo:
              دلیل شارژ شدن چیه؟ چون آمپر خروجى مدار 1.5 هست شارژ شده؟
              مشخصات باطرى موبایل:3.7ولت 2.5 آمپر هست.
              اگر دلیل شارژ امپر بالاى خروجى باشه فکر کنم باطرى صدمه بینه. براى اینکه خروجى را به 1 آمپر برسونیم چکار باید کرد؟
              ولتاژ هنگام شارژ چطور? اون هم روى 5 ولت نمیمونه.

دیدگاه

سلام مجدد.
                2 نکته
                من مدار را به باطرى 12 ولت وصل کردم و خروجى را به موبایل. ولتاژ 3.9 را به من نشون داد!! البته ولتاژ باطرى گوشى 3.7 هست. تا اینجا حدود 1.2 ولت افت ولتاژ را نشون داد.
                اما بعد از 3 یا 4 دقیقه باطرى 17 درصد شارژ شد!!!! oo:
                دلیل شارژ شدن چیه؟ چون آمپر خروجى مدار 1.5 هست شارژ شده؟
                مشخصات باطرى موبایل:3.7ولت 2.5 آمپر هست.
                اگر دلیل شارژ امپر بالاى خروجى باشه فکر کنم باطرى صدمه بینه. براى اینکه خروجى را به 1 آمپر برسونیم چکار باید کرد؟
                ولتاژ هنگام شارژ چطور? اون هم روى 5 ولت نمیمونه.
                سلام
                تا اونجایی که من میدونم موبایل خودش مدار شارژ داخلی داره و نمیزاره باتری اسیب ببینه
                ولتاژ هم به نظرم طبیعیه
                جریان خروجی رو هم میتونی با R1 محدود کنی واسه 1 امپر باید 0.15 اهم بزاری
                با سپاس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X