اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد led های نورانی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پاسخ : کمک در مورد led های نورانی

نوشته اصلی توسط مهدی مشرقی
    دارم میآ‌بینم ... :eek:

حالا شد ...فهمیدم!

آسیب به سیم کدومه؟!!! :NO:

فرقی نمیکنه ، مثبت یا منفی باشه!

اول بگو ببینم فایلی که برای دانلود گذاشتم رو خوندی یا نه؟!

بعدشم ؛ شما یه اشتباهی داری و اونم اینه که ...
    سیم ها نسبت بهم ولتاژ دارن !!! دوتا ولتاژ نیست ؛ یکیه!

و دیگه اینکه ؛ بهتر نیست مدار تستر نسازی و با اهمتر سیم ها رو تست کنی؟! :mrgreen:

حالا با فرض منفی بودن جوابت ، ادامه میدیم ...

برای هر LED ، ده میلی آمپر جریان نیازه و در اصل هشت مدار جداگونه میخوایم که جمعاً این شکلی میشن...

خواهش میکنم!

سلام
    ممنون اقای مهدی مشرقی ممنون از جواتون

شما در این تصویر ولتاژ led ها رو چند ولت گرفتی ؟

مقاومت ها چند وات میباشد ؟

اگر در ورودی تغییرات ولتاژ داشته باشیم مقدار مقاومت ها نیازی به تغییر ندارد ؟

اگر جریان led ها تغییر بکند چه ؟

ایا میتوان از باطری با ولتاژ کمتر هم استفاده کرد ؟

اگر از سیم منفی برای اتصال 8 سیمی که با طول متغییر ( شاید کنتر از 0.5 متر و تا 108 متر ) به led ها میخورد استفاده کنیم در منبع ولتاژ ورودی باید تغییری ایجاد کنیم ؟

در این مدار به دلیل متغییر بودن 8 سیم ( طول شاید کمتر از 0.5 متر و تا 108 متر ) که برای 8 led میباشد و هر کدام از این سیم ها مربوط به یک led میباشد از سیم مثبت برای طولانی شدن استفاده کنیم به سیم ها صدمه ای وارد نمیشود ؟

طول سیم را تا چه مقدار میتوان بیشتر کرد که افت ولتاژ و جریان کشی زیاد در مدار به وجود نیایید ؟

ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HAMEDNM
      سلام
      ممنون اقای مهدی مشرقی ممنون از جواتون
      سلام ؛ قابل شما رو نداشت! :-B

شما در این تصویر ولتاژ led ها رو چند ولت گرفتی ؟
      1.8 ولت

مقاومت ها چند وات میباشد ؟
      دیگه این معلومه ؛ همون معمولی ها (یک چهارم وات)

اگر در ورودی تغییرات ولتاژ داشته باشیم مقدار مقاومت ها نیازی به تغییر ندارد ؟
      اگر جریان led ها تغییر بکند چه ؟
      بستگی داره که میزان تغییرات چقدر باشه؟!

ایا میتوان از باطری با ولتاژ کمتر هم استفاده کرد ؟
      چرا که نه؟ فقط باید مقدار مقاومت سری با هر led رو برای اون ولتاژ محاسبه کنیم!

اگر از سیم منفی برای اتصال 8 سیمی که با طول متغییر ( شاید کنتر از 0.5 متر و تا 108 متر ) به led ها میخورد استفاده کنیم در منبع ولتاژ ورودی باید تغییری ایجاد کنیم ؟
      نه فرقی نمیکنه این وری بزنی یا اون وری!!!

در این مدار به دلیل متغییر بودن 8 سیم ( طول شاید کمتر از 0.5 متر و تا 108 متر ) که برای 8 led میباشد و هر کدام از این سیم ها مربوط به یک led میباشد از سیم مثبت برای طولانی شدن استفاده کنیم به سیم ها صدمه ای وارد نمیشود ؟
      :-?
      طول سیم را تا چه مقدار میتوان بیشتر کرد که افت ولتاژ و جریان کشی زیاد در مدار به وجود نیایید ؟
      اصلا حواست بود قبلاً چی گفتم؟!!! :angry:

ممنون

دیدگاه

سلام ؛ قابل شما رو نداشت! :-B
        1.8 ولت
        دیگه این معلومه ؛ همون معمولی ها (یک چهارم وات)
        بستگی داره که میزان تغییرات چقدر باشه؟!
        چرا که نه؟ فقط باید مقدار مقاومت سری با هر led رو برای اون ولتاژ محاسبه کنیم!
        نه فرقی نمیکنه این وری بزنی یا اون وری!!!
        :-?
        اصلا حواست بود قبلاً چی گفتم؟!!! :angry:

سلام

با ولتاژ 1.8 ولت نور led خوب است

چون برای تغذیه میخواهم از باطری کتابی 9 ولت استفاده کنم به همین دلیل میخواهم بدانم در صورت تغییر در ولتاژ ورودی مدار نیاز به تغییر مقاومت ها نیست ؟

ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HAMEDNM

سلام

با ولتاژ 1.8 ولت نور led خوب است
          میگم حواست پرته ؛ میگی نه!!!

1.8 ولتاژیه که روی هر LED میفته ؛ اگه خوب به تصویر دقت کنی میآ‌بینی که ولتاژ تغذیه همون 9 ولته!!!

چون برای تغذیه میخواهم از باطری کتابی 9 ولت استفاده کنم به همین دلیل میخواهم بدانم در صورت تغییر در ولتاژ ورودی مدار نیاز به تغییر مقاومت ها نیست ؟
          به پستهای قبلی رجوع کن ؛ یه لینک گذاشتم تا یه فایل آموزشی رو دانلود کنی بگرد پیداش کن ؛ توی این فایل PDF ، آموزش راه اندازی صحیح LED رو گذاشتم!

یه چیز دیگه توی یادگیری ، اول ، دقت کن !!! :nerd:

دیدگاه

میگم حواست پرته ؛ میگی نه!!!

1.8 ولتاژیه که روی هر LED میفته ؛ اگه خوب به تصویر دقت کنی می‌بینی که ولتاژ تغذیه همون 9 ولته!!!

به پستهای قبلی رجوع کن ؛ یه لینک گذاشتم تا یه فایل آموزشی رو دانلود کنی بگرد پیداش کن ؛ توی این فایل PDF ، آموزش راه اندازی صحیح LED رو گذاشتم!

یه چیز دیگه توی یادگیری ، اول ، دقت کن !!! :nerd:

سلام اقای مشرقی

خسته نباشید :
            ببخشید من اصلا حواسم نبود بهتون بگم اگر ولتاژ ورودی افت کند بالاخره باطری است دیگه !
            انوقت با طولانی شدن سیم ها تا 108 متر و یا کم شدن طول انها حتی کمتر 0.5 متر چه میشود
            led ها خاموش میشود ؟
            باید چه کاری انجا دهم؟

ممنون

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : کمک در مورد led های نورانی

نوشته اصلی توسط HAMEDNM

سلام اقای مشرقی

خسته نباشید :
              ببخشید من اصلا حواسم نبود بهتون بگم اگر ولتاژ ورودی افت کند بالاخره باطری است دیگه !
              مگه مدار برای تست کابل شبکه نیست؟! باتری برای مدت زیادی توی مداره؟!!!

انوقت با طولانی شدن سیم ها تا 108 متر و یا کم شدن طول انها حتی کمتر 0.5 متر چه میشود
              led ها خاموش میشود ؟
              باید چه کاری انجا دهم؟
              چون جریان توی هر سیم ، کمه ( حدود 10 میلی آمپره ) مشکلی پیش نمیاد ؛ در صورتی که جریان توی سیم زیاد میآ‌بود ، اونوقت اهم سیم ، ضربدر جریان درونش ، میشد افت ولتاژی که سیم ایجاد میکنه و مشکل زا بود!

ممنون
              خواهش میکنم ؛ موفق باشید...

دیدگاه

کمک در مورد led های نورانی

به نام خدا

با عرض سلام و خسته نباشیدپ

ببخشید که اگر برخی اس سوالاتم ابتدائیی است

میخواستم بدونم که :

این مقدار ولتاژ و جریانی که فرموده اید برای تمامی مدل های led ها صادق است ؟

سیم نول جریان عبوری دارد ؟

ولتاژ باطری اگر افت کند تا چه مقداری برسد هنوز قادر به روشن شدن led ها به صورت نور خوب و روشن شدن تمامی led ها با هم در یک لحظه است ( به توجه به متغیر بودن طول سیم ها شاید کمتر از 0.5 متر و حداکثر 108 متر ) ؟

((((( ببخشید ایا میتوانم به جای استفاده از مقاومت از یک عدد رگولاتور برای تمامی led ها استفاده کنم - در صورت امکان مشکلی پیش نمی اید )))))

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X