اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اینورتر چی بخرم؟ سینوسی یا شبه سینوسی؟ چه کشوری؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اینورتر چی بخرم؟ سینوسی یا شبه سینوسی؟ چه کشوری؟

چند وقت پیش در همین تاپیک یا تاپیک ساخت اینورتر سینوسی نوشته بودم که
    کوتک تایوان حق امتیاز تولید یک برند آمریکایی اینورتر را برای تولید در آسیا
    خریداری کرده و با نام کوتک تکنولوژی این برند آمریکایی را تولید میکند...
    این موضوع را خیلی قبل تر در یک مقاله خوانده بودم ... ولی نام برند را یادم نبود
    اتفاقی امروز برند آمریکایی Nova را در سرچی پیدا کردم و گفتم بد نیست که در این
    تاپیک لینک و نام برند نوا را معرفی کنم (البته در ایران که وجود ندارد...فقط جنبه اطلاع رسانی)...
    اگر به مدلهای نوا توجه کنید... دقیقا بیشتر مدلهای ساده و آماتور آن ... همانند مدلهای کوتک است....
    حتی با یک شکل باکس و .... که فقط هم مدلهای ساده آن را انگار کوتک اجازه تولید دارد...
    این هم لینکش :
    https://novaelectric.com/products/pure-sinewave-dc-ac-inverters/

آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
    مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
    _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

سلام
      این هم یک برند کانادایی که در ایران موجود نیست....

سایت :

مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
      _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

آقا سینای گل ما چطوره؟. فک نکنم هیچکس به اندازه شما توی دنیا اینورتر دوست داشته باشه. تا حالا باید یه کلکسیون کامل از انواع اقسام اینورتر ها جمع کرده باشی. نه؟؟
        جدیدترین ویرایش توسط ali_smps; ۱۹:۰۹ ۱۳۹۶/۱۱/۱۰.

دیدگاه

سلام سینا جان. چطوری ؟ من از تو بیشتر عاشق اینورترم. رفتم یک نگاهی به سایت نوا الکتریک انداختم. یه شرکت آمریکاییه که یو پی اس های ناوهای جنگی آمریکایی رو تولید میکنه. از اون شرکتهای پدر سوخته است که نصف بیشتر تولیداتش توی صنایع نظامی و جنگی استفاده میشه... البته درسته که محصولاتش مرغوب و با کیفیته. ولی به نظر من بهتره نامی از این شرکتها حتی در حد یک معرفی ساده هم برده نشه. اینها یه مشت آدمکشن! اینورتر کارسپا رو رفتم دیدم. به نظرم خوب باشه. ابعاد و اندازه های بزرگی داره. احتمالا از هیت سینکهای بزرگ و فن قوی استفاده کرده باشن. به احتمال قوی مشخصات فنی محصولاتش مثل بقیه چینی ها، تقلبی و خالی بندی نیست.

دیدگاه

سلام علی ؛ سینا؛ خوبین؟
            خیلی دنبال اینورتور هستین توش نونه ؟ اگر هست یه ندا بدین تو کدامش نون هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
              سلام علی ؛ سینا؛ خوبین؟
              خیلی دنبال اینورتور هستین توش نونه ؟ اگر هست یه ندا بدین تو کدامش نون هست
              سلام کامی چطوری چه خبرا؟. الان که چینی ها کل بازار اینورتر جوش و اینورتر برق شهری رو گرفتن. دلارم که همونطور که قبلا پیش بینی کرده بودم شده 5000 تومن!!! فعلا که نون توی این جور چیزهاست. نمیدونم باید تاسف خورد. گریه کرد. خندید.بی تفاوت بود . اصلا موندم چه خاکی باید توی سر اقتصاد این مملکت کرد .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_smps نمایش پست ها
                سلام کامی چطوری چه خبرا؟. الان که چینی ها کل بازار اینورتر جوش و اینورتر برق شهری رو گرفتن. دلارم که همونطور که قبلا پیش بینی کرده بودم شده 5000 تومن!!! فعلا که نون توی این جور چیزهاست. نمیدونم باید تاسف خورد. گریه کرد. خندید.بی تفاوت بود . اصلا موندم چه خاکی باید توی سر اقتصاد این مملکت کرد .
                سلام مخلصم
                اوضاع که داغونه. یه کوچلو امید واهی داشتیم که اب پاکی رو ریختن کف دستمون حالا نه میشه گریه کرد نه مبشه خندید فقط میشه سماق مکید.
                دیدم دارید با اشتیاق در مورد اینورتر حرف میزنید گفتم شاید یه راه فرار پیدا کردین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
                  سلام مخلصم
                  اوضاع که داغونه. یه کوچلو امید واهی داشتیم که اب پاکی رو ریختن کف دستمون حالا نه میشه گریه کرد نه مبشه خندید فقط میشه سماق مکید.
                  دیدم دارید با اشتیاق در مورد اینورتر حرف میزنید گفتم شاید یه راه فرار پیدا کردین.
                  از قدیم گفتن در ناامیدی بسی امید است. به خاطر اینکه راه دیگه ای وجود نداره. اگه امید از زندگی آدمی بگیری که دیگه هیچی نمیمونه. من همیشه به آینده امیدوارم...

دیدگاه

آقا سینای گل ما چطوره؟. فک نکنم هیچکس به اندازه شما توی دنیا اینورتر دوست داشته باشه. تا حالا باید یه کلکسیون کامل از انواع اقسام اینورتر ها جمع کرده باشی. نه؟؟
                    سلام دوست عزیز تقریبا به همین صورت است و بر میگرده به دوران بچگی و خاموشی های جدول هفتگی برق گرفته ... تا علاقه به انرژی خورشیدی که باز هم به دوران بچگی بر میگرده...

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام سینا جان. چطوری ؟ من از تو بیشتر عاشق اینورترم. رفتم یک نگاهی به سایت نوا الکتریک انداختم. یه شرکت آمریکاییه که یو پی اس های ناوهای جنگی آمریکایی رو تولید میکنه. از اون شرکتهای پدر سوخته است که نصف بیشتر تولیداتش توی صنایع نظامی و جنگی استفاده میشه... البته درسته که محصولاتش مرغوب و با کیفیته. ولی به نظر من بهتره نامی از این شرکتها حتی در حد یک معرفی ساده هم برده نشه. اینها یه مشت آدمکشن! اینورتر کارسپا رو رفتم دیدم. به نظرم خوب باشه. ابعاد و اندازه های بزرگی داره. احتمالا از هیت سینکهای بزرگ و فن قوی استفاده کرده باشن. به احتمال قوی مشخصات فنی محصولاتش مثل بقیه چینی ها، تقلبی و خالی بندی نیست.
                    اگر به این صورته که دیگه حرفی از اون کمپانی نزنیم.... اما من اگر مطرح کردم ... چند وقت پیش انگار در همین تاپیک عرض کرده بودم که کوتک به دلیل این که
                    اینورتر های اماتور یک کمپانی امریکایی را خردیده و تولید میکنه و اون شرکت دیگه رفته تو کار صنعتی و این مدلهای ساده را به کوتک فروخته و اسمش را یادم
                    نبود و بعد از مدتها در سرچ پیدایش کردم .... گفتم در این تاپیک قرار دهم تا دوستان اطلاع داشته باشند...
                    پ.ن: ببینید دوست عزیز ... کارسپا را من دو مدل دستم رسید و تست کردم و خودم هم یک مدل 1000 واتش را بعد از تست آن دو مدل آریه ای و جواب مثبت گرفتن ...
                    خریداری کردم.... تو بازار دو مدل کوتک و مینول تایوانی خوب است و همه جا تعریفش را شنیدم... و در مورد چینی ها ای پی اور یا همان ای پی سولار قدیم و کارسپا خوب جواب دادن
                    و هر دوشون شرکتهای بزرگ با تولیدات متنوع هستند و مانند مدلهای تقلبی چینی ... کارگاهی نیستن... بله کاملا محکم و سنگین است و موج خروجی در تمام بارها تست شده و جواب داده...
                    کیفیت خوبی هم داره و استاندارد اروپا و آمریکا را داره...

دیدگاه

با درود

دوستان فرضا دو تا دینام ماشین را با یک موتور ، موتور سیکلت می چرخانیم
                      ایا می شه خروجیشون را با هم سری هست که 28 ولت بگیریم ، برای اتصال به اینورتر 24 ولت

ممنون

دیدگاه

میتونی با یک دیود پل خروجی دینام هارا به dcتبدیل کنی.در این حالت میشه.با این شرط که:
                        برای هر دینام یک عدد پل دیود مجزا بذاری و بعد از پل دیود خازن تپل یادت نره بعد خازن هم یه رگولاتور 12 ولت بذار که مطمین باشی ولتاژ مدارت از 12 ولت بیشتر نشه.
                        جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۱۱:۳۴ ۱۳۹۹/۰۵/۱۶.
                        eshop-hodhod.ir

دیدگاه

دوستان برند carspa معتبره؟
                          میخوام یدونه شبه سینوسی از این برند بخرم کسی تجربه ای داره ممنون میشم به اشتراک بزاره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdy111 نمایش پست ها
                            با درود

دوستان فرضا دو تا دینام ماشین را با یک موتور ، موتور سیکلت می چرخانیم
                            ایا می شه خروجیشون را با هم سری هست که 28 ولت بگیریم ، برای اتصال به اینورتر 24 ولت

ممنون
                            میشه ولی یه لازمه یه پل دیود و خازن قوی بزارین تو خروجی.
                            در ضمن یه نکته آمپر دینامتون چنده؟

نوشته اصلی توسط yoosefheidari نمایش پست ها
                            دوستان برند carspa معتبره؟
                            میخوام یدونه شبه سینوسی از این برند بخرم کسی تجربه ای داره ممنون میشم به اشتراک بزاره
                            سلام
                            باید یه نکته رو به یاد داشته باشین اونم اینکه اینورتر شبه سینوسی برا وسایل موتور
                            دار خوب نیست.
                            در ضمن یه نکته اگه میخوایین بدونین با کیفیته یا نه از بدنه میتوان فهمید.
                            هرچه بدنه بزرگ تر باشه بهتره.
                            مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                            https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
                              میشه ولی یه لازمه یه پل دیود و خازن قوی بزارین تو خروجی.
                              در ضمن یه نکته آمپر دینامتون چنده؟

سلام
                              باید یه نکته رو به یاد داشته باشین اونم اینکه اینورتر شبه سینوسی برا وسایل موتور
                              دار خوب نیست.
                              در ضمن یه نکته اگه میخوایین بدونین با کیفیته یا نه از بدنه میتوان فهمید.
                              هرچه بدنه بزرگ تر باشه بهتره.
                              بله واسه موتور دار ها نمیخوام استفاده کنم.
                              شارژر و لامپ و ...
                              قیمتشون یک سوم سینوسی خالص هست که اختلاف فاحشی دارن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yoosefheidari نمایش پست ها
                                بله واسه موتور دار ها نمیخوام استفاده کنم.
                                شارژر و لامپ و ...
                                قیمتشون یک سوم سینوسی خالص هست که اختلاف فاحشی دارن
                                پس هیچ مشکلی نداره.
                                مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                                https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X