اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل پاور کامپیوتر به یک منبع تغذیه خوب ! با ولتاژهای +3.3 +5 +12 -5 -12 +24...

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تبدیل پاور کامپیوتر به یک منبع تغذیه خوب ! با ولتاژهای +3.3 +5 +12 -5 -12 +24...

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
    من منبع تغذیه 6 تا 12 ولتی میخوام برای تامین جریان برق کیت های الکترونیکی!!!
    در مورد منبع تغذیه که معرفی کرده اید باید بگم مثل شارژر موبایل می ماند!!ایا کار ما راه می اندازد!!! ایا خروجی اش ازاد هست (سر فیش اش گرد هست !!!)و میشه به کابل گیره سوسکاری وصل اش کرد و بعدش به مدار وصل اش کرد(کیت)؟؟؟
    سپاس
    خیلی راحت تر از چیزی که فکر می کنی هست. کلید که می دونی چیه؟ به سیم های سبزو سیاه وصلش می کنی ، کانکنور های منبع تغذیه رو هم به سیم های نارنجی ، قرمر ، سیاه ، آبی و سفید. دوست داشتی هم 2تا ال ای دی با مقاومت 220 اهم به سیم های مشکل و بنفش و مشکی قهوه ای وصل کن. بعد اگه می خوای کیت ها رو همیشه ازش استفاده کنی. باید یا براش باتری بذاری یا با ترانس و پل دیود اینا براش منبع تغذیه درست کنی.
    http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

دیدگاه

پاسخ : تبدیل پاور کامپیوتر به یک منبع تغذیه خوب ! با ولتاژهای +3.3 +5 +12 -5 -12 +24...

سلام به همگی
      یه نفر پرسیده بود میشه از -12 جریان بالاتری گرفت و من جواب داده بودم نه و گفته بودم سیم -12 نازکه و نمیشه امروز فهمیدم که میشه از -12 هم جریان بالا کشید
      امروز که چندتا شماتیک پاور نگاه میکردم دید که تنها عامل محدود کننده جریان -12 ولت دیود یکسوسازشه و شما میتونید با تعویض اون دیود با یک دیود امپر بالا پا به پای +12 از -12 جریان بکشید مثلا اگه +12 شما 18 امپره میتونید 24 ولت 9 امپر بگیرید
      عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
      مخترع برتر شمال غرب سال 96
      مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

بچه ها . اون ترانس گنده هست. میدونید 50 ولت برق میده؟ از جریانش که اطلاع ندارم. هرکه دارهد بگه لطفا

اضافه شده در تاریخ :
        نوشته اصلی توسط armin_gera
        سلام به همگی
        یه نفر پرسیده بود میشه از -12 جریان بالاتری گرفت و من جواب داده بودم نه و گفته بودم سیم -12 نازکه و نمیشه امروز فهمیدم که میشه از -12 هم جریان بالا کشید
        امروز که چندتا شماتیک پاور نگاه میکردم دید که تنها عامل محدود کننده جریان -12 ولت دیود یکسوسازشه و شما میتونید با تعویض اون دیود با یک دیود امپر بالا پا به پای +12 از -12 جریان بکشید مثلا اگه +12 شما 18 امپره میتونید 24 ولت 9 امپر بگیرید
        خب پس از سال ها انتظار که eca درس بشه :smile:(جدی برای من دیر گذشت)، من هم که حسابی دغ کرده بودم نمی دونم مدیر سایت چرا سرور هارو عوض میکنه؟ من که تفاوتی ندیدم.

خب اولندش :کدوووم دیود؟اون دیود هایی که 3 تا هستند و هدسینک دارن یا یه دیود معمولی؟ oo:
        اگه دیود معمولی باشه برای 12 ولت هم همین دیوده که oo: oo:

و اما یه خبر توپ:
        دیروز رفتم تو فکر که چرا آمپراژ پاور ها با هم فرق داره؟ :-? :-? همه قطعه ها مثل هم ، قطعه ای هم اظافه نیست.
        بعد که دیدم. راز در دیود شاتکی هست. دیوداتونو با مدل sbl3040pt عوض کنید. شخصا عوض کردم و نتایج هیجان انگیزی دیدم.
        آمپراز با دیود قبلی 12 ولت.12 آمپر
        با این دیود 18 آمپر =D>

یه سوال دیگه هم داشتم. وااااقعععااا کامپیوتر اینقدر مصرف آمپر داره که یه پاور به این قویی براش میزارن؟

اینم دیوده:

دیدگاه

سلام نمیدونم این سوالی که میخوام بپرسم قبلآ جواب داده شده یا نه
          چطور میشه از 5ولت و 12 ولت(=7) ولت یا 5 ولت و 3.3 ولت(=1.7) جریان زیاد کشید من حتی اگر بخوام 1 آمپر هم بکشم پاورم خاموش میشه
          [آموزشی] کنترل رله با پیامک توسط sim800l
          [آموزشی] راه اندازی سنسورهای DHT11 و DHT22 با کدویژن
          [آموزشی] مدار عملی اتصال میکروفن خازنی به میکروکنترلر
          [آموزشی] آموزش نحوه راه اندازی میکروهای fmd
          صفحه اینستاگرام : ecdco_ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza babatabar
            سلام نمیدونم این سوالی که میخوام بپرسم قبلآ جواب داده شده یا نه
            چطور میشه از 5ولت و 12 ولت(=7) ولت یا 5 ولت و 3.3 ولت(=1.7) جریان زیاد کشید من حتی اگر بخوام 1 آمپر هم بکشم پاورم خاموش میشه
            منم این مشکل رو داشتم چون توی پاور های جدید محاففظ روی بقیه ولتاژ ها حساس هست.
            خب شما برو چند مقاومت حدود 500 اهم 5 وات رو بخر و بین gnd. و بقیه ولتاژ ها بزار . وقتی محافظ میبینه که از اون 2 تا ولتاژی که میخوای استفاده کنی جریان می کشه دیگه کاری باهاش نداره

دیدگاه

راه حل دیگه نداره؟
              من هنوز متوجه نشدم که چرا این اتقاق میفته

من خیلی نیاز به ولتاژ 9 ولت با آمپر یک یا دو دارم
              ولی به قول دوستمون زود خاموش میکنه
              نمیشه پاور باز کرد قطعه ای را جابجا کرد تا دیگه خاموش نکنه
              اگر نشد من میخوام یک LM317 را درون پاور جای سازی کنم
              و به کمک ترانزیستور هم جریانش را بالا ببرم
              اینجور به کمک 12 ولت ورودی
              میتونم تمام ولتاژ های زیر 11 ولت داشته باشم
              دوست عزیز همه ما اینجا هستیم تا در کنار هم و با کمک هم بر دانسته های خودمان بیافزاییم و سطح علمی و فنی خودمان و جامعه علمی کشورمان را بالا ببریم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arashmojtaba
                راه حل دیگه نداره؟

میشه محاظشو از کار انداخت ولی معایبش خیلی بد تر از مزایاش هست.
                Lm317 بهترین راه حل هست ففط گفتید با ترانزیستور می خواید جریان دهیشو زیاد کنید ، من نفهمیدم ،، چجوری?
                بعد حتما دیود هاتونو طبق توضیح عوض کنید تا جریان دهیش بهتر بشه حتی میشه تا 60 ولت از این پاورا گرفت ولی تا هموت 24 کفایت میکنه.
                می تونید از یک lm338 هم از نوع قابلمه ایش استفاده کنید میدونم 15 هزارتومن پول زیاده ولی وافعا می صرفه تازه تا 7 امپر هم میده.
                یه سنسور اثر هال یا یه مقاومت0.1 اهم 10 وات بگیر و خروجیشو به یه اپ امپ قابل تنظیم بده و خروجی اپ امپ هم به یه ترانزیستور که به سیم ps-on. وصل شه که اگه بیشتر از 6 امپر جریان کشید خاموش شه و رگولاتور رو نسوزونه

دیدگاه

راه حل دیگه نداره؟

یادم رفت ، اون که گفتید نفهمیدم یعنی که پاور های جدید فقط روی gnd. حساس نیس و بقیه رو هم چک می کنه ، چون کامپیوتر از ولتاژ های به جز 0 مثل 5 و 12 استفاده نمی کنه ، پاور فکر می کنه که اتصالی شده و خاموش می کنه ، حالا اگه شما مقاومت بین اون 2 تا ولتاژ و منفی بزارید یه جوری پاور رو گول زدید

دیدگاه

راه حل دیگه نداره؟

. اگر از lm317 هم استفاده کنید خروجی زیر 9 ولت میتونید داشته باشید چون حداقل افت 317 میشه 3 ولت .به نظر من بهتره یکی از این ها درست کنید چون نه به مقاومت نیاز دارید نه تلفات آنچنانی: پی سی بی آماده هم داره. ماسفت سوییچ رو انجام میده پس خروجی میتونه از 1.2 تا 12 ولت تا 10 آمپر بده (گرچه تا 12 آمپر هم کشیدم)
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=95872.0
                    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan.astinhost
                      گفتید با ترانزیستور می خواید جریان دهیشو زیاد کنید ، من نفهمیدم ،، چجوری?

ممنون از هر دو مهندس عزیز و راهنمایی های کاملتون :applause:
                      دوست عزیز همه ما اینجا هستیم تا در کنار هم و با کمک هم بر دانسته های خودمان بیافزاییم و سطح علمی و فنی خودمان و جامعه علمی کشورمان را بالا ببریم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ir02x6
                        -12 سری با +12 = 24 ولت
                        -5 سری با 5 = 10 ولت
                        ------------------
                        برای بدست آوردن ولتاژ 34 باید -12 با +12 با -5 با +10 سری بشه .
                        دوستان سلام
                        ببخشید من اطلاعاتم زیاد نیست در این رابطه، میشه بفرمائید چطور میتونم -12 رو با 12 سری کنم؟ اگه منظورتون اینه که +12 بشه قطب مثبت و -12 بشه GND پس چطور میشه 3 تا یا 4 تا ولتاژ رو با هم سری کرد؟؟! :surprised:
                        مرسی از راهنماییتون
                        تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نعمت الهیان
                          دوستان سلام
                          ببخشید من اطلاعاتم زیاد نیست در این رابطه، میشه بفرمائید چطور میتونم -12 رو با 12 سری کنم؟ اگه منظورتون اینه که +12 بشه قطب مثبت و -12 بشه GND پس چطور میشه 3 تا یا 4 تا ولتاژ رو با هم سری کرد؟؟! :surprised:
                          مرسی از راهنماییتون
                          یعنی چه? چون منفی ها با هم مشترک هستند چجوری میشه ولتاژ هارو سری،کرد!!!!
                          شما بیشتربن ولتاژی که میدونید از این پاور ها بگیرید، 24 هست یعنی 12 و 12- ولت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد ن
                            دوستان سلام
                            مرسی از راهنماییتون
                            دوست عزیز اون برای حالتیه که از دو تا پاور استفاده کنید ...
                            در اون صورت میشه 48 ولت خروجی گرفت .
                            - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
                            ارتباط با من : ir02x6
                            طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

سلام
                              من یه پاور دارم که میخوام به منبع تغذیه تبدیلش کنم اما سیم سفید بجای 5- ولت 12+ ولت هست . توی نت یک جا نوشته بود که از مدل sfx به بعد دیگه 5- ولت وجود نداره میخواستم بدونم راهی وجود داره که این ولتاژ 5 - رو توی بورد ایجاد کرد؟(تغییرات سخت افزاری )

دیدگاه

سلااااام
                                بالاخره منم یکی درست کردم :wow:
                                ولی هر چی گشتم سیم سفید که -5 ولته رو پیدا نکردم نبود که نبود :cry2:
                                اما اشکال نداره مهم اینه که یه منبع تغذیه دارم الان :nice:

اینم از یه ویو دیگه

اینم یه ویه سه بعدی :biggrin:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X