اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل 12 به 220

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تبدیل 12 به 220

سلام هر دیود سریع و فوق سریع بزارید کارم یکنه uf7007 uf5408 و.....
    اگه ترانست داغ میکنه اشتباه وصل کرده ای خوب عکسو دقت بکن میتونی
    :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow:
    کسی که تو را دوست دارد، از تو انتقاد می کند و کسی که با تو دشمنی دارد، از تو تعریف و تمجید می کند. امام حسین(ع)
    «علم زیباست وقتی هزینهٔ گذران زندگی از آن تامین نشود.»آلبرت انیشتن
    «اگر انسانآ‌ها در طول عمر خویش فعالیت مغزشان به اندازه یک میلیونیوم معدهآ‌شان بود، اکنون کره زمین تعریف دیگری داشت.»آلبرت انیشتن

دیدگاه

اسیلاتور درسته
      پایه های ترانس رو هم جابه جا تست کردم اما درسته
      همیشه یکی از ماسفت ها گرم میشه چرا؟
      من وقتی یه ماسفت رو برمیدارم و به جاش یه tip122 میزارم tip داغ نمیشه گرم میشه اما ماسفت داغ میشه
      ولتاژ خروجی رو دوتا ترانس بستم پشت سرهم شد 115 ولت اما من میخوام با یه ترانس اونقدر داشته باشم
      مدت هاست نیستم

دیدگاه

:biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:
        خروجی مدار یه دوبرابر کننده ولتاژه
        میخای اینو نذاری دوتا چاپر مثل هم بذار
        وسلام
        :applause: :applause: :applause: :applause: :applause:
        کسی که تو را دوست دارد، از تو انتقاد می کند و کسی که با تو دشمنی دارد، از تو تعریف و تمجید می کند. امام حسین(ع)
        «علم زیباست وقتی هزینهٔ گذران زندگی از آن تامین نشود.»آلبرت انیشتن
        «اگر انسانآ‌ها در طول عمر خویش فعالیت مغزشان به اندازه یک میلیونیوم معدهآ‌شان بود، اکنون کره زمین تعریف دیگری داشت.»آلبرت انیشتن

دیدگاه

سلام

من این مدارو بستم وقتی دو برابر کننده رو حذف می کنم ولتاژ خروجی ترانس 250 AC هستش.پس دیگه نیازی به 2 برابر کننده نداره که؟

بعد یه سوالی که خروجی ترانس 230 ولت فرکانس بالاست درسته؟فرکانسش 50 هرتز که نیست؟؟

حالا اگه ما 2 برابر کننده بزاریم خروجی میشه 460 ولت DC؟؟؟؟

ماسفت ها هم بدون بار داغ میشن.ترانس هم گرم میشه.

دیدگاه

منبع تغذیه مدارتون چیه؟
            شکل و شمایل مداری که بستین رو بزارین.

برای درایور کردن موسفت از موسفت درایور استفاده کنید که موسفتها داغ نکنه و شرط میبندم با ترانزیستور نتیجه بهتری گرفتید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
              منبع تغذیه مدارتون چیه؟
              شکل و شمایل مداری که بستین رو بزارین.

برای درایور کردن موسفت از موسفت درایور استفاده کنید که موسفتها داغ نکنه و شرط میبندم با ترانزیستور نتیجه بهتری گرفتید.
              سلام
              منبع تغذیه مدار یه آداپتور سوئیچینگ 12 ولت 1 آمپر بود.متأسفانه دیدم جواب نمیده ترانس و خازن هاشو کندم زدم به همون پاوری که اینارو کنده بودم ازش.ولی رو برد هزار سوراخ بسته بودم و زیرش هم یه مقدار سیم این ور و اون ور رفته بود.

اصلاً یه سوالی اون خازن و دیودی که توی خروجی هست فکر کنم 2 برابر کننده باشه.به نظر شما چی میتونه باشه؟
              ترانس هم که تو فرکانس بالا کار می کنه.من خروجی ترانس رو گرفتم 250 ولت AC بود با فرکانس بالا.اصلاً چطوری با اون خازن و دیود ها به 250 ولت 50 هرتز تبدیل میشه؟من فکر می کنم خروجی این مدار 500 ولت DC هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط E.N
                سلام
                منبع تغذیه مدار یه آداپتور سوئیچینگ 12 ولت 1 آمپر بود.متأسفانه دیدم جواب نمیده ترانس و خازن هاشو کندم زدم به همون پاوری که اینارو کنده بودم ازش.ولی رو برد هزار سوراخ بسته بودم و زیرش هم یه مقدار سیم این ور و اون ور رفته بود.

اصلاً یه سوالی اون خازن و دیودی که توی خروجی هست فکر کنم 2 برابر کننده باشه.به نظر شما چی میتونه باشه؟
                ترانس هم که تو فرکانس بالا کار می کنه.من خروجی ترانس رو گرفتم 250 ولت AC بود با فرکانس بالا.اصلاً چطوری با اون خازن و دیود ها به 250 ولت 50 هرتز تبدیل میشه؟من فکر می کنم خروجی این مدار 500 ولت DC هست.
                خوب اولین اشکال همین منبع تغذیته برای هر مقدار جریانی که میخای خوی خورجی داشته باشی باید:
                220/12=18.3 برابر جریان توی ورودی به مدارت بدی. با حساب تلفات میشه حدود 20-22 برابر.

ببین این مدارت مدارهای سویچینگ هستن همون کاری که ترانسهای معمولی میکنن رو با فرکانس بالا انجام مدین که هسته کوچیکتر بشه. ولی 1001 قصه داره.
                شما برای ساختن اینورتور AC 220V اون تاپیکی که راجعبش بحث کردیم رو بخون داری بیراهه میری.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                  خوب اولین اشکال همین منبع تغذیته برای هر مقدار جریانی که میخای خوی خورجی داشته باشی باید:
                  220/12=18.3 برابر جریان توی ورودی به مدارت بدی. با حساب تلفات میشه حدود 20-22 برابر.

شما برای ساختن اینورتور AC 220V اون تاپیکی که راجعبش بحث کردیم رو بخون داری بیراهه میری.
                  قبول دارم که اون آداپتور به درد این کار نمی خوره ولی بالا خره توی بی باری که باید جواب بده حداقل.یعنی شما هم موافقین که این مدار 250 ولت 50 هرتز نمیده؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط E.N
                    قبول دارم که اون آداپتور به درد این کار نمی خوره ولی بالا خره توی بی باری که باید جواب بده حداقل.یعنی شما هم موافقین که این مدار 250 ولت 50 هرتز نمیده؟
                    این مبدل DC to DC ههست نه DC To AC
                    تو اینتاپیج راجعبش بحث شده:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=70647.0

قبل از عمل مطالعه کافی بکنید که اشتباه نرید راه رو

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hassanenginer

سلام اگه با اینورترمیخای لامپ کم مصرف روشن کنی تا 100 واتو یه نقشه توپ دارم
                      خودم تا حالا چندین باره ساختمش
                      :bye :bye :bye
                      سلام دوست گرامی 100 واتی که گفتید 100 وات واقعی هستش یعنی یه لامپ 100 رشته ای رو میتونه با نور قابل قبول روشن کنه میشه وات واقعی رو که تو عمل داده اعلام کنی سوال دومم در رابطه با اسیلاتور داخلی آیسی 494 هست که پایه 5و6 کهCt,Rt رو شامل میشه اگه با دستکاری این المانها فرکانس کاری سوئیچینگ رو بالا ببری و دو برابر کننده ولتاژو در خروجی حذف کنی آیا با افزایش فرکانس هسته فریت وسیم پیچ اون در اثر فرکانس اعمالی (هسته به اشباع بره) یا اثر (پوسته ای باعث بالا رفتن رزیستانس سیم پیچ اولیه بشه) آیا این کار امکان پذیره در ضمن برای دوستانی که قصد ساخت مدا رو دارند خاطر نشان میکنم معادل آیسی TL494 آیسیKA7500 است که در پاور کامپیوتر ها به وفور یافت میشه
                      یکی یدونه هستم------------ واسه نمونه هستم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X