اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

*-*-*-* یک طراحی ساده ولی پیچشی (led چشمک زن) اگه بلدین :) *-*-*-*

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : *-*-*-* یک طراحی ساده ولی پیچشی (led چشمک زن) اگه بلدین *-*-*-*

شما یه آ-استابل ساده درست کن ، خروجیش رو بده به 2 تا مونو استابل سینوسی ؛ خروجی مونو استابل هارو بده ب LED oo:
    - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
    ارتباط با من : ir02x6
    طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ir02x6
      شما یه آ-استابل ساده درست کن ، خروجیش رو بده به 2 تا مونو استابل سینوسی ؛ خروجی مونو استابل هارو بده ب LED oo:
      مهندس جان منظورت رو متوجه نشدم؟!!! مونو استابل سینوسی هم داریم؟؟ Mono Stable-یه حالت پایدار ؛ حالا سینوسی چی هست؟! نکنه من سوادم ته کشیده؟ oo:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ
        مهندس جان منظورت رو متوجه نشدم؟!!! مونو استابل سینوسی هم داریم؟؟ Mono Stable-یه حالت پایدار ؛ حالا سینوسی چی هست؟! نکنه من سوادم ته کشیده؟ oo:
        مهندس جان حالا مایه صوتی دادیم ؛ شما زیاد جدی نگیر :icon_razz: از بی سوادیه دیگه چه کنیم

منظورم این بود :

- اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
        ارتباط با من : ir02x6
        طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

من این مدار درست میکنم تستش میکنم میگم.
          فقط بگم که من با موج سینوسی جواب گرفتم.
          شمر ۱۴۰۰سال پیش مُرد؛شمر زمانت بشناس.
          [img width=400 height=100]http:///uploads/140623781981451.png[/img]
          [glow=green,2,100]یاحسین تشنه لب[/glow]

دیدگاه

ببین دوست من
            من مداری که شما میخواین رو با 2تا ترانزیستور درست کردم وقتی ولوم رو کم میکنی pwm میشه :agree:
            وقتی هم که زیاد میکنی میتونی زمان چشمک زدن رو تغیر بدی
            به ترانزیستور قدرت هم وصله که به تابلو وصل بشه
            مدت هاست نیستم

دیدگاه

همونطور که دوستان گفتند کافیه از موج سینوسی یا مثلثی استفاده کنی که واسه ساختش کافیه یه فیلتر پایین گذر با مقدار مناسب در خروجی اسیلاتور قرار بدی و خروجی فیلتر رو بافر کنی و بدی به سویچ ...
              با سپاس

دیدگاه

سلام
                من با 2 تا ترانزیستور یک آستابل ساختم خروجی دادم به یک پایین گذر ولی نشد؟؟؟؟/
                فقط زمانش بیشتر کرد؟
                یعنی من اشتباه کردم؟
                شمر ۱۴۰۰سال پیش مُرد؛شمر زمانت بشناس.
                [img width=400 height=100]http:///uploads/140623781981451.png[/img]
                [glow=green,2,100]یاحسین تشنه لب[/glow]

دیدگاه

ببخشید از کی تا حالا موج مربعی با فیلتر پایین گذر به سینوسی تبدیل میشه؟؟!!!!! oo: با فیلتر LC میتونین هارمونیک های سینوسی که اون موج مربعی رو تشکیل دادن بیرون بکشین، اما چون فرکانستون کم هست ظرفیت خازن و سلف زیاد میشه.شما چرا از اسیلاتور سینوسی استفاده نمیکنین؟ تو مجله ی نویز (فکر کنم شماره 2 ) یه اسیلاتور سینوسی معرفی کرده با پ امپ ، که خودم فرکانس زیر1هرتز هم ازش گرفتم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط عمو LED
                    سلام
                    من اومدم با مدار مونو آستابل یک چراغ چشمک زن 2تایی درست کردم(همه بلدن :mrgreen

حالا می خوام کاری کنم که اون led ها به صورت نمایی روشن بشم (متوجه نشدین )

می خوام led ها آهسته روشن بشن از کم نور به پر نور برسن یکدفعه روشن خاموش نشن ( )

اضافه شده در تاریخ :
                    1روز گدشت چقدر پاسخ دریافت کردیم
                    نمیدونم چرا وقتی شما یه مداری میخواین دوستان میپیچونن... یا حاشیه میرن
                    اگه مدار دارین خب بذارین واسه این بنده خدا اگه هم ندارین ..
                    عزیز من تو مدارات صوتی کار میکنم این مدارو دارم تست شده ام هست یه led رو اروم خاموش میکنه و اروم روشن میکنه بصورته دیمری
                    مشکلی بود pm بده چون من سر نمیزنم :redface:
                    . ترسو پرخاش میکند .
                    و
                    قدرتمند سکوت

. هیتلر .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ
                      ببخشید از کی تا حالا موج مربعی با فیلتر پایین گذر به سینوسی تبدیل میشه؟؟!!!!!
                      بنده نگفتم با این کار موج مربعی به موج سینوسی تبدیل میشه
                      با این کار یه موج تقریبا مثلثی تولید میشه ...

با سپاس

دیدگاه

سلام داداش
                        کلیپتو دانلود کردمو دیدم
                        شما اگه توجه کرده باشین زمان روشن شدن و خاموش شدن برابر هم نیست یعنی خیلی کم با هم فرق دارن
                        حالا اگه راه عملی میخواین که از اون کلیپ هم جواب بهتر بگیرین کافیه که یک موج مثلثی(همونطور که دوستمون توضیح دادن ولی مثلثی تر ) بسازین بعد خروجی مثلثیو بدین به یک پ امپ که نوک مثلثیشو بنابر سلیقه شما بزنه تا زمان روشن ماندن براتون بیشتر جذابیت داشته باشه(نوکشو بزنه یعنی پ امپ دومی به اشباع بره)
                        شرمنده اگه نتونستم خوب توضیح بدم
                        یاعلی
                        آدمها ... :وقتي کودکند مي خواهند براي مادرشان هديه بخرند ولي پول ندارند .
                        ... وقتي که بزرگتر مي شوند ، پول دارند ، ولي وقتِ هديه خريدن ندارند.
                        ... وقتي که پير مي شوند ، پول دارند ؛ وقت هم دارند ، ولي مادر ندارند !
                        گرپادشاه عالمي ، بازهم گداي مادري
                        در نظر کسي که پرواز را نمي فهمد هر چه اوج بگيري کوچکتر مي شوي

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X