اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار شوکر عملی + فیلم شوکر دست ساز حرفه ای

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مدار شوکر عملی + فیلم شوکر دست ساز حرفه ای

خیلی مسخره بود
    لینکها کار نمیکرد
    من واسه ساخت میگر میخواستم
    ولی همش بچه بازی بود

دیدگاه

پاسخ : مدار شوکر + فیلم شوکر دست ساز. 5 صفحه

عه من فکر کنم منظور ایشون ضرب کننده ولتاژ با خازن و دیود هست من همین کارو با خازن ۱۰ نانو فاراد انجام دادم موفق شدم ولی ترانس و ولتاژ خازن مناسب نبود سوخت بهتره از خازن بالای 6kv استفاده بشه!

دیدگاه

سلام من یه مدار درست کردم با z۴۴ ولی وقتی از سر پایه های خود خازن های ۴ برابر کننده خروجی میده مشکلی نداره اما وقتی خروجی های خازن رو به دو تیکه فلز برای خروجی اصلی لحیم می کنم بعد چند تا آرک مدار از کار می افته و تراتزیستور میسوزه
        راهکارش چیه که وقتی خروجی رو به دو تا پیچ وصل می کنم ترانزیستور نسوزه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Gasem313 نمایش پست ها
          سلام من یه مدار درست کردم با z۴۴ ولی وقتی از سر پایه های خود خازن های ۴ برابر کننده خروجی میده مشکلی نداره اما وقتی خروجی های خازن رو به دو تیکه فلز برای خروجی اصلی لحیم می کنم بعد چند تا آرک مدار از کار می افته و تراتزیستور میسوزه
          بهتره شماتیک هم بزارید

دیدگاه

پاسخ : فیلم شوکر جدید دست ساز.

دوره این کارها گذشته . ساختن یک شوکر با ولتاژ خروجی 20 کیلو ولت هم فقط به تجربه نیاز داره . من امشب نقشه اون را براتون میکشم و میزارم تا بتونید بسازید . برای عایق بندی هم تنها راه ممکن استفاده از رزین پلی استر یا همون چیزیه که اصطلاحا به چسب دوقلوی معمولی یا بهتر از اون چسب دوقلوی شفاف است و بهتره بگردید و نوعی از ترانس را پیدا کنید که قرقره اون دارای دو قسمت جدا از هم برای اولیه و ثانویه باشه و اگر بتوانید نمونه های دارای سطح مقطع استوانه ای را پیدا کنید خیلی بهتره . بدلیل کمبود قطعات بکار رفته و احتمال بسیار زیاد ایجاد جرقه داخل برد اصلا استفاده از پی سی بی کار عاقلانه ای نیست . درضمن دنبال عایق های خاص ولتاژ بالا برای بین لایه های ترانس باشید که بسختی پیدا میشوند ولی من یک حلقه یک کیلومتری از اون را دارم که با قطر یک صدم میلیمتر تا ده هزار وقت عایق هست و همچنین شما باید حتما برای سیم پیچی ثانویه از سیم مخصوص ولتاژ بالا که میشه از داخل یک کوئل قدیمی پیکان گیر آورد باشید . خازن ده نانو فاراد پنج هزار الی ده هزار ولت و یک ترانزیستور های ولتاژ 1500 تا 2000 ولتی هم لازم دارید . سیم ثانویه با قطر بین هفت صدم تا دوازده صدم و حداقل پنج صدم عایق که اگر بتونید نمونه پنج لاک یا هفت لاک پیدا کنید خیلی مناسب تر خواهد بود و برای اولیه هم سیم صفر پنجاه با سه لایه لاک که باید قطر کلی اون نزدیک به پنجاه و پنج باشه هم یک متر کافیه . بقیه لوازم را توی سطل آشغال اطاق خودتون هم میتونید پیدا میکنید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Gasem313 نمایش پست ها

شما فاصله بین دوسر سیم که ارک میده رو زیاد کردی برای همین به مدار فشار میاره درنتیجه میسوزه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط heidarali نمایش پست ها

امان از اون روزی که علم به دست نا اهلش بیفته.
                بابا نکنین اینکارا رو.اخه این به چه دردی میخوره.اینم یه نوع سلاح محسوب میشه.
                خدا میدونه نا اهلان با این ابزار چه خواهند کرد.
                همیشه از ابزاری که باعث کشتار و خونریزی و درد بوده بدم میاد.
                همه میخوان یکی از اینچزا رو داشته باشن واسه روز مبادا.
                خدایا عاقبت مارو بخیر کن
                سلام دوست من اینحا یه انجمن هست برای تبادل اطلاعات و استفاده از تجربه دوستان اگر کسی بخواد برای کشتار یا آزار اذیت یه دونه از اینارو داشته باشه امادش تو بازار هست که بخره به نظرم نباید هیچ بحثی به جر بحث های انجمن اینجا باز بشه حتی اگه نصیحت کردن باشه.امیدوارم ناراحتتون نکرده باشم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X