اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت اینورتر سینوسی خالص - Pure Sine Wave Inverter

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت یک اینورتر سینوسی خالص وات پایین

نوشته اصلی توسط sina1359
    سلام محمد خان
    خوب فقط بحث 80 تومن پول پاور نیست
    خرید پاور جدید - باز کردن و بستن
    حالا اگر پاور نیمسوز شد زد کامپیوترو سوزوند چی؟
    یا مثلا پاور داخل تلویزیون بسوزه
    یا مثلا فشاری که به کمپرسور یخچال ممکنه بیاره...
    اینها قابل جبران نیست
    پاور اگر به درد بخور باشه خودش آتیش هم بگیره کاری به کامپیوتر نداره .پاورهای مارک به درد بخور تو خروجیشون آی سی مخصوص محافظت دارند که در صورت کوچکترین مشکلی سیتم را خاموش می کنه .

اما کلا منظور من چیز دیگه ای بود این که ما بیاییم حکم بدهیم کلا مربعی به درد نمیخوره این اشتباه است باید تناسب بین قیمت دستگاه و اینورتور یا upsباشه و از همه مهمتر کار آماری بشه .البته در این شکی نیست که اگر قراره دائما دستگاهی از اینورتور تغذیه بشه بهتره از نوع سینوسی باشه اگر هم موتور بود مثل یخچال این بهتر بودن به الزام تبدیل میشه .

یک مطلب هم بگم این اینورتورهای چینی سویچینگ بازار موج خروجیشون مربعی خالص هم نیست من خودم روی اسکوپ دیدم یک چیزی مخلوط از مربعی و سوزنی است .و تا این اینورتور را به کامپیوتر وصل می کردم مثل زنبور پاور کامپیوتر صدا می داد اما وقتی یدونه یو پی اس فاراتل ترانسی با موج مربعی وصل کردم به همون کامپیوتر پاور اصلا صدای زنبور نمی داد(اگر هم میداد در حد شنوایی من نبود)پس کلا این اینورتورهای چینی را حسابش را جدا کنید
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بینوایان
      به اثبات رسیده!!!!!بر منکرش لعنتببینید اکثر دستگاه ها دارای تغذیه سوئیچینگ میباشند....لذا شما هر نوع شکل موجی بدید با یه پل دیود ،یکسو میشه .مگر اینکه شما بخواین موتور راه اندازی کنید که اون هم با اینورتر وات پایین نمیشه ......
      و اما با احترام باید اعلام کنم که اون تاپیک اشتباهِ...چرا:
      1.یک خازنِ 47 میکرو ،145آمپر جریان شارژ اولیه داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      2.خب فرضا 145 آمپر جریان بخواد(که نمی خواد)!!!!!!!
      2-1:اینورتر شما میتونه 145 آمپر جریان بهش بده!!!!(برای اینکار یه اینورتر 35 کیلو وات نیازه!!!!!)
      2-2:فیوز دستگاه شما در کسری از ثانیه پر پر میشه یا اگه نداشته باشه!سیم برق دستگاه که نه سیمهای ارتباطی برد شما آب میشه!!!!!
      2-3:پل دیود میتونه این جریان رو عبور بده!!!!!!!!!!(شما میتونید از یک ادابتور 1 آمپر ،20آمپر بگیری!!!)
      در ثانی اگه خازن این جریانو بخواد....چه فرقی میکنه که شکل موج سینوسی باشه یا مربعی ،خازن جریانشو میکشه ،پس در حالت سینوسی هم باید این مشکل باشه!!!!
      و در آخر اگه ما یه خازن مثلا 47 میکرو رو به برق ac خونه متصل کنیم بدلیل جریان بالا!!!(جهت جریان چون عوض میشه پس مثل اینه که خازن 0 رو به برق وصل کردیم(وحتی بدتر!!!)) باید فیوز کنتور بپره!!!
      شما اون پستی که بهتون معرفی شده رو بخونید

دیدگاه

ایینم یه اینورتر 500 وات که ساده هم هست

دیدگاه

شما اگر یک اینورتر شبه سینوسی به تلویزیون وصل کرده باشد
          حتما مشاهده کردید که داخل تصویر تلویزیون , برفکهایه ریز ریز مشاهده میکنید...

محمد خان هم درست میفرمایند
          مثلا اینورتر شبه سینوسی مینول کجا که قیمتش حدود 200000 تومان است و یک اینورتر شبه سینوسی چینی کجا
          اما کلا به نظر من هیچ موجی بدرد نمیخوره
          هر موجی برای جایه خودش بدرد بخور هست و برایه وسایل برقی فقط و فقط موج سینوسی خالص
          در مورد موتور یخچال که حق با محمد خانه و موج مربعی براش خیلی بده
          من عرضم این است که این همه اساتید و افرار با اطلاع در این سایت وجود داند
          بیایی با هم جمع بشیم و یک اینورتر بدرد بخور با هم طراحی کنیم
          حالا اون پیشنهاد من هم فکر نکنم بد باشه و به جای این که انرژیمان را سر طراحی اینورتر بزاریم
          یک دستگاه تبدیل موج مربعی یا شبه سینوسی 220 به موج سینوسی خالص درست کنیم که در سر راه اینورترهایه چینی قرار بدیم
          آروین خان این دستگاه را اگر بخواهید تولید کنید خیلی بهتر از اینورتر سینوسی هست
          مثلا شما با 50 تا 100 هزار تومان این دستگاه را درست کنید و با اینورتر چینی چیزی در حدود 150 میشود که
          کار یک اینورتر 1 میلیونی را انجام میدهد....

اضافه شده در تاریخ :
          نوشته اصلی توسط b2km
          ایینم یه اینورتر 500 وات که ساده هم هست
          کلا بگم دوست عزیز
          هر وسیلهای که داخلش دیود - خازن - سلف (هر نوع سیمپیچ) داشته باشه , این نوع اینورترها براش مثل سم میمونه
          حالا امروز خراب نشه ,. فردا خراب میشه...
          آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
          مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
          _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina1359

آروین خان این دستگاه را اگر بخواهید تولید کنید خیلی بهتر از اینورتر سینوسی هست
            مثلا شما با 50 تا 100 هزار تومان این دستگاه را درست کنید و با اینورتر چینی چیزی در حدود 150 میشود که
            کار یک اینورتر 1 میلیونی را انجام میدهد....
            یه اینورتور 150 تومنی چینی چند وات دائم میتونه بده؟ امار داری؟

اضافه شده در تاریخ :
            نوشته اصلی توسط sina1359
            کلا بگم دوست عزیز
            هر وسیلهای که داخلش دیود - خازن - سلف (هر نوع سیمپیچ) داشته باشه , این نوع اینورترها براش مثل سم میمونه
            حالا امروز خراب نشه ,. فردا خراب میشه...
            سینا جان ، بار سلفی مشکلاتش کمتر از بار خازنی هستش. ولی بازم اون صدای بدی که ازش در میاد که علتش احتمالا ارتعاشات شدید سیمپیچه و علتش افزایش شدید نیروی مغناطیسیه ممکنه سیم پیچو شل کنه و کلا به صدا بی افته.

ولی سینوسی همونطور که بررسی کردیم با هم هیچکدوم از این مشکلاتو نداره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
              یه اینورتور 150 تومنی چینی چند وات دائم میتونه بده؟ امار داری؟
              ببینید آروین خان

مثلا شما یک دستگاه فیلتر شبه سینوسی به سینوسی خالص طراحی میکنید در یک باکس جداگانه که یک سرش سیمه(وردوی) و سر دیگش پریز (خروجی برایه اتصال به مصر کننده)

فرد خریدار یک اینورتر شبه سینوسی چینی 500 وات با قیمت 70000 خریداری میکنه و فیلتر شما که مثلا 80000 تومان قیمت داره
              بعد خروجی اینورترو وصل میکنه به ورودی فیلتر شما و در خروجی فیلتر , سینوسی خالص 50 هرتز دریافت میکنه
              با مثلا 150 هزار تومان , کار یک اینورتر 1500000 تومانی را براش انجام میده

اضافه شده در تاریخ :
              نوشته اصلی توسط arvinfx
              سینا جان ، بار سلفی مشکلاتش کمتر از بار خازنی هستش. ولی بازم اون صدای بدی که ازش در میاد که علتش احتمالا ارتعاشات شدید سیمپیچه و علتش افزایش شدید نیروی مغناطیسیه ممکنه سیم پیچو شل کنه و کلا به صدا بی افته.

ولی سینوسی همونطور که بررسی کردیم با هم هیچکدوم از این مشکلاتو نداره
              من تجربه ترانسهاییو داشتم که هسته آنها شل شده بود
              قبلا ترانسهایه ایرانی بر اثر گرم شدن زیاد(که داعما داغ می کردند) بعد از مدتی به ویز ویز و لرزش میافتادند
              این مشکل در پومپهایه هوایه آکواریوم کارون هم به وجود میومد (خدا پدر مادر چینی هارو بیامرزه که مارو از شر این اجناس ساخت کارگاهی ایرانی نجات داد :mrgreen
              مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
              _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina1359
                ببینید آروین خان

مثلا شما یک دستگاه فیلتر شبه سینوسی به سینوسی خالص طراحی میکنید در یک باکس جداگانه که یک سرش سیمه(وردوی) و سر دیگش پریز (خروجی برایه اتصال به مصر کننده)

فرد خریدار یک اینورتر شبه سینوسی چینی 500 وات با قیمت 70000 خریداری میکنه و فیلتر شما که مثلا 80000 تومان قیمت داره
                بعد خروجی اینورترو وصل میکنه به ورودی فیلتر شما و در خروجی فیلتر , سینوسی خالص 50 هرتز دریافت میکنه
                با مثلا 150 هزار تومان , کار یک اینورتر 1500000 تومانی را براش انجام میده

دسدت درد نکنه 2 ماه دیگه میاد تو بازار

البته من نمیزنم بلکه یکی میاد شروع میکنه به تولید و میریزه تو بازار برامون :eek: همیشه هر ایده ای دادم مثل این زودی اومد تو بازار :biggrin: حالا نوبت شماس...

ولی فکر خوبیه فقط مشکلش اینه که نمیشه بدون جدا سازی قسمت موج جداسازی انجامش داد و از عهده هر کسی هم بر نمیاد که خودش انجام بده! چون باید همون صاف کردن رو انجام بدیم که اونم میشه بار خازنی و ...
                حالا چیکار میکنی میخای خودمون بسازیم؟ نگفتی بیشترین توانی که این چینی ها دارن چیه؟ مربعی هم بود مهم نیست...

دیدگاه

آقایون من همیشه فکر میکردمموج مربعی بدیم به ترانس 1به1 خروجی سیونسی یا شبه سینوسی میشه؟ نمیشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                    دسدت درد نکنه 2 ماه دیگه میاد تو بازار

البته من نمیزنم بلکه یکی میاد شروع میکنه به تولید و میریزه تو بازار برامون :eek: همیشه هر ایده ای دادم مثل این زودی اومد تو بازار :biggrin: حالا نوبت شماس...

ولی فکر خوبیه فقط مشکلش اینه که نمیشه بدون جدا سازی قسمت موج جداسازی انجامش داد و از عهده هر کسی هم بر نمیاد که خودش انجام بده! چون باید همون صاف کردن رو انجام بدیم که اونم میشه بار خازنی و ...
                    حالا چیکار میکنی میخای خودمون بسازیم؟ نگفتی بیشترین توانی که این چینی ها دارن چیه؟ مربعی هم بود مهم نیست...
                    شما زحمت طراحیشو بکشید شما فقط میتونید از پسش بر بیاین , من یکی که چیز زیادی در این باره نمیدونم

اینورترهای چینی مثلا 500 واتش , حتما 400 وات خروجی میده (از هر فروشندهای بپرسید میگه مثلا 500 وات میخوای مدل 700 واتو بردار
                    یا مثلا مدل 100 وات که داشتم , حدود 70 تا 80 وات به بهترین نوع خروجی میداد , بالا ترش کمی گرم میکرد....
                    یا مثلا مدل 500 وات که چند سال پیش داشتم , من 350 هم از اون کشیده بودم و مشکلی براش پیش نیومده بود
                    حالا شما مثلا دو سه مدل طراحی میکنید مثلا 500 وات که به یک اینورتر 700 وصل بشه یا 200 وات که 350 وات وصل بشه و افت فیلتر هم جبران بشه
                    فقط اگر طراحی کردید به من هم بدید تا یکی برایه خودم بسازم به کسی هم نمیگم :mrgreen:
                    (شوخی)

اضافه شده در تاریخ :
                    نوشته اصلی توسط Takesh-2
                    آقایون من همیشه فکر میکردمموج مربعی بدیم به ترانس 1به1 خروجی سیونسی یا شبه سینوسی میشه؟ نمیشه؟
                    من تا جایی که میدنم , هر موجی بدی داخل ترانس , همونو در خروجی دریافت میکنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Takesh-2
                      نه زیاد فرقی نمیکنه شکلش یاید بقلاش یکم صاف بشه ولی بازم نمیشه بهش گفت بدون اشکال.

اضافه شده در تاریخ :
                      نوشته اصلی توسط sina1359
                      شما زحمت طراحیشو بکشید شما فقط میتونید از پسش بر بیاین , من یکی که چیز زیادی در این باره نمیدونم

اینورترهای چینی مثلا 500 واتش , حتما 400 وات خروجی میده (از هر فروشندهای بپرسید میگه مثلا 500 وات میخوای مدل 700 واتو بردار
                      یا مثلا مدل 100 وات که داشتم , حدود 70 تا 80 وات به بهترین نوع خروجی میداد , بالا ترش کمی گرم میکرد....
                      یا مثلا مدل 500 وات که چند سال پیش داشتم , من 350 هم از اون کشیده بودم و مشکلی براش پیش نیومده بود
                      حالا شما مثلا دو سه مدل طراحی میکنید مثلا 500 وات که به یک اینورتر 700 وصل بشه یا 200 وات که 350 وات وصل بشه و افت فیلتر هم جبران بشه
                      فقط اگر طراحی کردید به من هم بدید تا یکی برایه خودم بسازم به کسی هم نمیگم :mrgreen:
                      (شوخی)
                      قیمتاشم میدونی؟ مشکل اینه که من همون اینورتور های مربعی یا مودیفای شده رو هم ندارم که روش کار کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                        :eek: همیشه هر ایده ای دادم مثل این زودی اومد تو بازار :biggrin: حالا نوبت شماس...
                        خوب آروین خان شما اشتباهت این بود که ایدهای که داشتیو ثبت نمیکردی (اگر برات مهم بودن)
                        کار سختیم نیست , من دوران دانشجویی چند بار با دوستان این کارو کردم
                        در صورت بهره برداری از ایدتون به وسیله فرد دیگر , به سرعت میتونسدید که پیگرد قانونی کنید
                        در سالن ثبت اختراع (اگر تشریف برده باشید) بیشتر شرکتهایه الکترونیکی به چشم میخورند ( برای ثبت ایده هاشون
                        و انحصاری کردن اون)

اضافه شده در تاریخ :
                        نوشته اصلی توسط arvinfx
                        قیمتاشم میدونی؟ مشکل اینه که من همون اینورتور های مربعی یا مودیفای شده رو هم ندارم که روش کار کنم
                        از 30 تومن هست تا 70 تومن , میتونید یک دست دوم ویا یک مارک خیلی خیلی بدشو بخرید
                        من 500 وات داشتم که به همون دوستم که گفتم کارش سنگ نمک بود (در تاپیک المان خدمتتون عرض کردم) و داخلش لامپ یخچالی میزاشت... فروختم
                        اگر بود میدادم به شما برایه تست
                        اما میتونید تا 50 یکی بخرید
                        اگر هم پول کم دارید بگید من هم قسمتی از پولو بهتون بدم (علمم در این زمینه کم هست و نمیتونم کمکتون کنم ولی از نظر پولی اگر بتونم کمک کنم که خیلی خوشحال میشم)
                        راستش ماه پیش برایه ساخت کولر TEC وقتی حساب کردم دیدم حدود 900 هزار تومن خرج کردم
                        با این که قبلا خیلی با این TEC ها کار کرده بودم ولی فقط برایه جلو بردن تاپیک و این که ثابت کنم ایمانهایه سرد کننده اون قدر هم بد نیستند
                        تا این حد پول خرج کردم , ولی به دلیل اتمام بوجه :mrgreen: فعلا پروژه را متوقف کردم
                        ناراحت نیستم که پول بالایه یک سری وسایل بدرد نخور دادم و مثلا میتونستم با این پول یک اینورتر ویا منبع تغذیه بخرم...
                        من از این پولا زیاد به.... دادم :mrgreen:

دیدگاه

آروین خان چه خبر
                          چی کار کردی؟
                          بررسی کردید باید چی کار کرد؟
                          قیمت تقریبی اونو در آوردید؟
                          قابل اجرا هست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                            نگفتی بیشترین توانی که این چینی ها دارن چیه؟ مربعی هم بود مهم نیست...
                            من 3 سال پیش واسه یه کاری یکی که روش نوشته بود2000 وات خریدم اما 1300 وات بیشتر نمیداد و بالا ترش overload میشد.
                            شبیه اینه:
                            http://www.google.com/imgres?um=1&sa=N&biw=1024&bih=677& hl=en&tbm=isch&tbnid=fKFq_1Nf__W79M:&i mgrefurl=http://www.p-wholesale.com/subcat/5/293/power-transmission-transformer-p4.html&docid=0iJ67xhkYtPTeM&imgurl=http://www.p-wholesale.com/upimg/5/293a1/power-inverter-with-ups-2000watt-394.jpg&w=400&h=300&ei=jIH2UYD2KeXa4QT C1ID4Cg&zoom=1&ved=1t:3588,r:16,s:0,i:129
                            ورودیش 12 ولت بود و خروجیش شبه سینوسی
                            اون موقع 150000 تومن خریدمش
                            AYRIC

دیدگاه

دوستانی که دوست دارند در این پروژه شرکت کنند
                              در همین تاپیک اعلام همکاری کنند

هدف : گرفتن خروجی اینورترهایه شبه سینوسی چینی (220 ولت 50 هرتز) و تبدیل موج اون به موج سینوسی خالص با THD کمتر از 5 درصد (220 ولت 50 هرتز)

دلیل: مشکلاتی که طراحی و ساخت یک اینورتر سوئیچینک شبه سینوسی دارد را بیشتر دوستان خبر دارند (مثل تثبیت ولتاژ خروجی....) چه برسه بخواهیم آن را سینوسی خالص بسازیم
                              خیلی از این مشکلات در این مقاله بیان شده است:
                              http://s4.picofile.com/file/7863179351/Pure_Sin_Wave_Inverter_Project.pdf.html

حالا ما زحمت این کار را گردن چینیها میندازیم و فقط باید موج خروجی اینورتر را به آن صورت که میخواهیم در بیاوریم
                              پس باید فقط فکر خودمونو برای اصلاح موج خروجی بکنیم
                              به نظر دوستان از کجا باید شروع کرد
                              باید اول برق 220 ولت خروجی را DC کنیم و دباره به AC سینوسی 50 هرتز تبدیل کنیم؟

اضافه شده در تاریخ :
                              نوشته اصلی توسط roboreza
                              من 3 سال پیش واسه یه کاری یکی که روش نوشته بود2000 وات خریدم اما 1300 وات بیشتر نمیداد و بالا ترش overload میشد.
                              شبیه اینه:
                              http://www.google.com/imgres?um=1&sa=N&biw=1024&bih=677& hl=en&tbm=isch&tbnid=fKFq_1Nf__W79M:&i mgrefurl=http://www.p-wholesale.com/subcat/5/293/power-transmission-transformer-p4.html&docid=0iJ67xhkYtPTeM&imgurl=http://www.p-wholesale.com/upimg/5/293a1/power-inverter-with-ups-2000watt-394.jpg&w=400&h=300&ei=jIH2UYD2KeXa4QT C1ID4Cg&zoom=1&ved=1t:3588,r:16,s:0,i:129
                              ورودیش 12 ولت بود و خروجیش شبه سینوسی
                              اون موقع 150000 تومن خریدمش
                              رضا جان اینها مهم نیست
                              مشخصه که یک اینورتر سینوسی خالص آماده تو بازار , بهترین بازده را داره و وقتی مینویسه 700 , حتما 700 وات خروجی داره
                              اما کی پول داره چنین اینورتری بخره (چیزی حدود یک میلیونو نیم قیمت داره)
                              حالا مثلا شما یک اینورتر 700 وات را میخرید حدود 80 هزار تومان
                              با اصلاح موج خروجی , شما در کمترین حالت اگر مثلا 350 وات خروجی داشته باشید و ماکزیمم مثلا 150 هزار تومان خرج کردید
                              باز قابل مقایسه با اینورتر سینوسی در حدود 900 هزار تومان نیست (مینول 400 وات حدود 900 هزار تومان است)

دیدگاه

این مقاله هم بدرد دوستان میخوره:
                                http://m.wpi.edu/Pubs/E-project/Available/E-project-042507-092653/unrestricted/MQP_D_1_2.pdf

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X