اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت اینورتر سینوسی خالص - Pure Sine Wave Inverter

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت اینورتر سینوسی خالص - Pure Sine Wave Inverter

با سلام خدمت همه و اینکه خیلی فعالیت نمیشه روی این پست.توی دیتا شیت ماژول EGS002 که موج سینوسی تولید میکنه بالای نقشه نوشته برق 5 و 12 و 400 ولت مثبت.خب حالا اون مثبت 400 ولت رو از کجا بیاریم بدیم به مدار؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeedsoltany2015 نمایش پست ها
      با سلام خدمت همه و اینکه خیلی فعالیت نمیشه روی این پست.توی دیتا شیت ماژول EGS002 که موج سینوسی تولید میکنه بالای نقشه نوشته برق 5 و 12 و 400 ولت مثبت.خب حالا اون مثبت 400 ولت رو از کجا بیاریم بدیم به مدار؟؟؟
      این همون ولتاژ dcشده خروجی ترانس هست که ولتاژ رو افزایش داده ک میتونه از300تا400باشه وابسته ب نیازتون
      طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
      امروز رو کامل زندگی کن...
      (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mehrdad khosravi نمایش پست ها
        این همون ولتاژ dcشده خروجی ترانس هست که ولتاژ رو افزایش داده ک میتونه از300تا400باشه وابسته ب نیازتون
        ممنون که جواب دادین. ینی حتما باید ترانس داشته باشیم؟؟؟ اخه چند تا نقشه مدار باهاش هست که توی یکی از ترانس استفاده شده که ولتاژ رو از 12 تا 48 ولت زده و الباقی مدار ها ترانس ندارن و زده 400 ولت.نمونه هایی که توی یوتیوب درست کردند هم ترانس نداره و 220 سینوسی خروجی میده و زیر بار زیاد هم همچنان سینوسی میمونه. ممکنه راهنمایی بفرمایید بدون ترانس چجوری راه اندازی میشه دقیقا

دیدگاه

ممنون که جواب دادین. ینی حتما باید ترانس داشته باشیم؟؟؟ اخه چند تا نقشه مدار باهاش هست که توی یکی از ترانس استفاده شده که ولتاژ رو از 12 تا 48 ولت زده و الباقی مدار ها ترانس ندارن و زده 400 ولت.نمونه هایی که توی یوتیوب درست کردند هم ترانس نداره و 220 سینوسی خروجی میده و زیر بار زیاد هم همچنان سینوسی میمونه. ممکنه راهنمایی بفرمایید بدون ترانس چجوری راه اندازی میشه دقیقا
          اگر ترانس نگذارید پس ولتاژ 12رو با چی میخواید افزایش بدید
          اره مهندس باید ولتاژ dc رو به acتبدیل کرده با ترانس افزایش داده دوباره dcکرده با سطح ولتاژ بالاتر بعد با ماژل ب ac سینوسی تبدیل کنید.
          توی نقشهای خود ماژل فرایند افزایش ولتاژ رو نزده صرفا ب تبدیل dcب acسینوسی اکتفا کرده ب این دلیل ک کاربر مراحل قبل رو اماده کرده چون شرایط متفاوت میتونه باشه یکی میخواد 2رو ب 220تبدیل کنه یکی24یا 48و...
          (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

اگر ترانس نگذارید پس ولتاژ 12رو با چی میخواید افزایش بدید اره مهندس باید ولتاژ dc رو به acتبدیل کرده با ترانس افزایش داده دوباره dcکرده با سطح ولتاژ بالاتر بعد با ماژل ب ac سینوسی تبدیل کنید.توی نقشهای خود ماژل فرایند افزایش ولتاژ رو نزده صرفا ب تبدیل dcب acسینوسی اکتفا کرده ب این دلیل ک کاربر مراحل قبل رو اماده کرده چون شرایط متفاوت میتونه باشه یکی میخواد 2رو ب 220تبدیل کنه یکی24یا 48و...
            اقا ممنون از توضیحاتتون... اگه دقیقا بر اساس نقشه ای که امده توی دیتا شیت بریم جلو و اون برق dc 400 ولت رو از یه مدار دیگه که 12 رو به 320 ولت dc تبدیل میکنه بهش بدیم پس بدون ترانس میشه 220 سینوسی تولید کرد؟؟؟اخه ترانس خیلی سنگین میکنه اینورتر رو

دیدگاه

اقا ممنون از توضیحاتتون... اگه دقیقا بر اساس نقشه ای که امده توی دیتا شیت بریم جلو و اون برق dc 400 ولت رو از یه مدار دیگه که 12 رو به 320 ولت dc تبدیل میکنه بهش بدیم پس بدون ترانس میشه 220 سینوسی تولید کرد؟؟؟اخه ترانس خیلی سنگین میکنه اینورتر رو
              سنگین چرا
              شما برای تبدیل 12به 300تا400dc ب ی مدار پوش پول سویچینگ نیاز دارید ک ترانسش حجم یا وزن زیادی نداره
              اونی ک شما میفرمایید وزنش زیاده ترامس ei هست ک تو فرکانس 50هرتز کار میکنه و سیستم کلا متفاوت میشه
              (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

سنگین چرا شما برای تبدیل 12به 300تا400dc ب ی مدار پوش پول سویچینگ نیاز دارید ک ترانسش حجم یا وزن زیادی نداره اونی ک شما میفرمایید وزنش زیاده ترامس ei هست ک تو فرکانس 50هرتز کار میکنه و سیستم کلا متفاوت میشه
                درست میفرمایید استاد.. میگم من یه دونه اینورتر 12 به 220 از مدل چینی دارم.. نظرتون چیه خروجی 220 ولتش رو با یه پل دیود 50 آمپر یکسو کنم و باهاش تغذیه مدار اینورتر رو انجام بدم چطوره؟؟؟ ینی به جای پوش پول از اینورتر که برقش رو dc کردیم استفاده کنم؟ ممنون که جواب میدید

دیدگاه

درست میفرمایید استاد.. میگم من یه دونه اینورتر 12 به 220 از مدل چینی دارم.. نظرتون چیه خروجی 220 ولتش رو با یه پل دیود 50 آمپر یکسو کنم و باهاش تغذیه مدار اینورتر رو انجام بدم چطوره؟؟؟ ینی به جای پوش پول از اینورتر که برقش رو dc کردیم استفاده کنم؟ ممنون که جواب میدید
                  استاد خودتی
                  مبدل های چینی خروجیشون قبل از اینکه ب ac تبدیل بشه بعد از ترانس dcهست نیازی ب این کار نیست
                  کلا هدفتون چیه میخواید برای کاری خروجی سینوسی بسازید یا فقط هدفتون یادگیریه
                  (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

استاد خودتی
                    مبدل های چینی خروجیشون قبل از اینکه ب ac تبدیل بشه بعد از ترانس dcهست نیازی ب این کار نیست
                    کلا هدفتون چیه میخواید برای کاری خروجی سینوسی بسازید یا فقط هدفتون یادگیریه
                    هم یاد گیری هست و هم ساخت یک اینورتر سینوسی با استفاده از یک اینورتر 500 وات چینی..
                    اگه حوصله دارید راهنمایی کنید دیگه افزایش ولتاژ نسازم و از همون اینورتر چینی
                    استفاده کنم برای ساخت اینورتر سینوسی

دیدگاه

با سلام به دوستان.تجربه من نشون میده خرید یک اینورترpure sinewave ارزونتر از ساختشه.اصلا به ساختنش نمیارزه.ولی اگرمیخواین بسازین بهتره با ماژولهای موجود برای ایجادموج سینوسی وجود دارند رو با استفاده از اینورتر موج مربعی و یک ترانسفورمر افزاینده میشه ساخت.ولی خیلی مشکله و اون ماژول هم دیتا شیت انگلیسی نداره تو همین فروشگاه هم موجوده.

دیدگاه

هم یاد گیری هست و هم ساخت یک اینورتر سینوسی با استفاده از یک اینورتر 500 وات چینی..
                        اگه حوصله دارید راهنمایی کنید دیگه افزایش ولتاژ نسازم و از همون اینورتر چینی
                        استفاده کنم برای ساخت اینورتر سینوسی
                        با این حساب ولتاژ 400رو از روی خازن خروجی مبدل چینیت بگیر بقیه مراحل رو هم میتونی ب همون مبدل چینیت وصل کن ولتاژا سنس جریان و...
                        (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

سلام
                          من مبتدی هستم
                          میشه توضیح بدید با این دوتا ماژول چه طوری میشه اینورتر سینوسی 500 وات ساخت؟
                          DC-AC Pure Sine Wave Inverter SPWM Board EGS002 EG8010 + IR2110 Driver Module

500W Inverter Boost Board Transformer Power DC 12V /24v to AC 220V 380V Car Converter Module Converter High Energy

متاسفانه چون پست هام کم هست انجمن اجازه نمیده برای روشن تر شدن مطلب لینک و عکس بزارم

دیدگاه

در این انجمن با این همه مهندس هیچ کس جوابی برای این سوال نداشت؟
                            به نظر نمیاد سوال سختی باشه من چون مبتدی هستم نتونستم جواب سوال پیدا کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahddi2 نمایش پست ها
                              در این انجمن با این همه مهندس هیچ کس جوابی برای این سوال نداشت؟به نظر نمیاد سوال سختی باشه من چون مبتدی هستم نتونستم جواب سوال پیدا کنم
                              سلام آخه نگفتی چرا حتما سینوسی باشه خروجی مربعی ریپل ولتاژ و جریانش کمتره تولیدشم راحته بخاطر همین اکثراً خروجی شون دیسیه باشم خیلی کارا میشه کرد مثلا روشن کردن کامپیوتر و... فکنم یخچالی چیزی خای روشن کنی بگم نکن که موتوراشون به برق ورودی حساسه یه موتور میذار رودستت راستی یه روز تو فروشگاه همین جا یه ماژول اینورتر با چند خروجی داشت نمیدنم موجد هس یا نه یه سر بزن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط عمیدی نمایش پست ها
                                سلام آخه نگفتی چرا حتما سینوسی باشه خروجی مربعی ریپل ولتاژ و جریانش کمتره تولیدشم راحته بخاطر همین اکثراً خروجی شون دیسیه باشم خیلی کارا میشه کرد مثلا روشن کردن کامپیوتر و... فکنم یخچالی چیزی خای روشن کنی بگم نکن که موتوراشون به برق ورودی حساسه یه موتور میذار رودستت راستی یه روز تو فروشگاه همین جا یه ماژول اینورتر با چند خروجی داشت نمیدنم موجد هس یا نه یه سر بزن
                                سلام عزیز
                                آره همون برای یخچال می خوام فروشگاه موجود نداره ولی از جای دیگه تهیه می کنم
                                بعضی ها با این دوتا ساختن و از خروجی 380 ولت ماژول استفاده کردن ولی من سر در نیاوردم چه طوری باید اینکار کرد
                                یه جوانمردی باشه به زبان ساده توضیح بده خیلی خوب میشه

جدیدترین ویرایش توسط mahddi2; ۱۵:۴۵ ۱۳۹۹/۱۰/۱۵.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X