اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افت ولتاژ در رگولاتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : افت ولتاژ در رگولاتور

خوب دوستان مدارو بستم و یه مدتی باهاش کار کردم و تا حالا خوب بوده و هیچ مشکلی نداشته.
    از رگولاتور واسه بدست اوردن ولتاژ مورد نظر استفاده نکردم و از همون مقاومت استفاده کردم و تنها مشکلش همون کاهش ولتاژ دو سر ال ای دی با کاهش ولتاژ باتری هست.مشکل دیگه ای هم ندیدم.
    -----------------
    حالا قصد دارم یه خوردم جلوتر برم و 7 تا ال ای دی رو روشن کنم.
    با توجه به راهنمایی های دوستان در تاپیک و تحقیقات بیشتر قصد دارم از رگولاتور جریان استفاده کنم.ولی چند تا سوال واسم پیش اومده.
    -----
    1-ایا رگولاتور جریان افت جریان زیر بار داره؟
    2-هنگام استفاده از رگولاتور الزاما اون 7 تا ال ای دی باید به طور سری بسته بشن؟(اره دیگه موازی که نمیشه)
    3- پس با وجود این 7 تا ال ای دی و با توجه به نیاز به وجود 3.19 ولت سر هر led حد اقل ولتاژ منبع باید حدود 23-24 ولت باشه درسته؟دیگه با این منبع 3.7 ولتی که من دارم نمیشه 7 تا رو اون هم با وجود رگولاتور جریان روشن کرد درست فهمیدم؟
    4- اگه ما اون 7تا led رو سری کنیم و به رگولاتور جریان ببندیم و به منبع 24 ولتی وصل کنیم ایا رگولاتور به هر led جریان 350 رو میده و هیچ افتی نداره؟همچنین به هر ال ای دی ولتاژ 3.19 بدون افت رو میده؟
    5-مداری با دقت بالا وجود داره؟
    فعلا همینا یادم بود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yoosefheidari
      1-ایا رگولاتور جریان افت جریان زیر بار داره؟
      2-هنگام استفاده از رگولاتور الزاما اون 7 تا ال ای دی باید به طور سری بسته بشن؟(اره دیگه موازی که نمیشه)
      3- پس با وجود این 7 تا ال ای دی و با توجه به نیاز به وجود 3.19 ولت سر هر led حد اقل ولتاژ منبع باید حدود 23-24 ولت باشه درسته؟دیگه با این منبع 3.7 ولتی که من دارم نمیشه 7 تا رو اون هم با وجود رگولاتور جریان روشن کرد درست فهمیدم؟
      4- اگه ما اون 7تا led رو سری کنیم و به رگولاتور جریان ببندیم و به منبع 24 ولتی وصل کنیم ایا رگولاتور به هر led جریان 350 رو میده و هیچ افتی نداره؟همچنین به هر ال ای دی ولتاژ 3.19 بدون افت رو میده؟
      5-مداری با دقت بالا وجود داره؟
      فعلا همینا یادم بود.
      ۱.خیر حتی در اتصال کوتاه.
      ۲.هم سری و هم موازی میشه.ولی اگر موازی کنی اگر یکی بسوزه جریان بقیه بالا میره پس سری بهتره.
      ۳.بله ولی امکان تقویت ولتاژ باطری و بعد درایو کردن ال ای دی ها هم هست ولی این کار رو نکنی بهتره.
      ۴.ولتاژ رو نمی دونم کافی باشه یا نه ولی جریان در شاخه ثابت خواهد بود ولی اگر مقاومت اتصالات بالا باشه کمی افت خواهیم داشت.شما اگر جریان مورد نیاز هر ال ای دی رو بهش بدین دیگه کاری به ولتاژش نخواهیم داشت.
      ۵. به بخش منابع تغذیه سوچینگ مراجعه کنید.
      امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
      از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط student2011
        2.هم سری و هم موازی میشه.ولی اگر موازی کنی اگر یکی بسوزه جریان بقیه بالا میره پس سری بهتره.
        3.بله ولی امکان تقویت ولتاژ باطری و بعد درایو کردن ال ای دی ها هم هست ولی این کار رو نکنی بهتره.
        ممنون از توضیحات گویا
        در مورد 2 اگر موازی بسته بشن جریان تمامی شاخه ها برابر نخواهد بود و امپدانس هر کدام جریان را مشخص خواهد کرد.ولی در سری این مشکل هم وجود ندارد.
        و همچنین در مود موازی 7 تا جریان 350 میلی یعنی 2450 میلی باید از رگولاتور خارج شود؟
        در مورد 3 برای تقویت ولتاژ باتری باید از سوییچینگ استفاده کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yoosefheidari
          ممنون از توضیحات گویا
          در مورد 2 اگر موازی بسته بشن جریان تمامی شاخه ها برابر نخواهد بود و امپدانس هر کدام جریان را مشخص خواهد کرد.ولی در سری این مشکل هم وجود ندارد.
          و همچنین در مود موازی 7 تا جریان 350 میلی یعنی 2450 میلی باید از رگولاتور خارج شود؟
          در مورد 3 برای تقویت ولتاژ باتری باید از سوییچینگ استفاده کرد؟
          سلام
          بله
          بله
          امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
          از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط student2011
            سلام
            بله
            بله
            خوب ایا ساده ترین راه برای کنترل جریان مدارهای ماسفته؟
            ای سی های اماده ای همچون llm2576 برای کنترل جریان با بازده بالا در بازار وجود نداره؟
            کلا ساده ترین راه و در عین حال بازده بالا برای درایو 7-8 تا لد چیه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X