اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ای سی LM324

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ای سی LM324

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
    دوست عزیز اقا مسعود. این یک مثل بود و خلاصه تمام کاربرد نظامی نبود. تمام قطعات نظامی شتابهای بالای 40g رو میتونند تحمل بکنند.( این هم قانون نیست که باید بالای 40 باشه. منظور اینه که غالبا مقاومت فیزیکی بالایی دارند) دای این قطعات در پلاستیک خشک قرار نمیگیره. اگر خوب دقت کرده باشید ( حوصله شکافتنشو یپدا کرده باشید) میبینید که دای این قطعات داخل ژلاتینه.
    از نظر حساسیت به اندازه قطعات پزشکی حساس نیستن و از نظر الکتریکی هم به میزان زیادی( نه کاملا) به قطعات عادی نزدیک هستند.
    دوست عزیز بعید می دونم این مفهوم قطعات نظامی باشه
    بیشتر به قطعاتی که دقت بالایی دارند و یک سری استانداردهای خاصی رو پاس می کنند و صد البته از لحاظ نفوذ پذیری در سطح بالایی از حفاظت قرار دارند گفته میشه
    مثل برخی از قطعاتی که توی صنعت،پزشکی ،موبایل،کامپیوتر و... استفاده میشه
    ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

پاسخ : ای سی LM324

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
      دوست عزیز اقا مسعود. این یک مثل بود و خلاصه تمام کاربرد نظامی نبود. تمام قطعات نظامی شتابهای بالای 40g رو میتونند تحمل بکنند.( این هم قانون نیست که باید بالای 40 باشه. منظور اینه که غالبا مقاومت فیزیکی بالایی دارند) دای این قطعات در پلاستیک خشک قرار نمیگیره. اگر خوب دقت کرده باشید ( حوصله شکافتنشو یپدا کرده باشید) میبینید که دای این قطعات داخل ژلاتینه.
      از نظر حساسیت به اندازه قطعات پزشکی حساس نیستن و از نظر الکتریکی هم به میزان زیادی( نه کاملا) به قطعات عادی نزدیک هستند.
      ببین دوست من، از کجا و چقدر تحقیق کردی که میفرمایید باید حداقل 40g شتابو تحمل کنه؟؟! اصلا کی گفته مدارات مجتمع با استاندارد نظامی، فقط در صنایع نظامی استفاده میشه؟؟!
      اول من فکر میکنم ویکیپدیا و گوگل دوستان ما هستند، یکمی بیشتر باهاشون در ارتباط باش :job:
      حالا استاندار نظامی یا همون MIL- STD شامل چندین شماره مختلف میشه که هر شمارش مرتبط با یک یا چند قطعه یا سیستم مختلف میشه. مثلا رفرنس شماره 750 شامل متدهای تست برای قطعات ساده میکروالکترونیک میشه و درش بعنوان مثال مشخصات یک دیود یا ترانزیستور با مشخصه استاندارد نظامی رو مطرح کرده. یا رفرنس شماره 1553 کلا در مورد دیتاباس مالتی پلکس شده نظامی بحث کرده.
      ببینید وبسایت دانشگاه MIT رو:
      http://snebulos.mit.edu/projects/reference/MIL-STD/
      شرح هرکردوم ارین تستها مفصله اما شرحی از تمام متدها در کدرفرنس شماره 883 بطور خلاصه ذکر شده (که البته اونم خودش شامل صدها صفحه میشه) اما داخل ویکیپدیا بسیار خلاصه و ترتمیز یک لیستی موجوده که من توجه شمارو بهش جلب میکنم: اینو حتما ببینید:
      http://en.wikipedia.org/wiki/MIL-STD-883
      که خودش بازهم شامل چند زیر روال مانندروشهای تست شرایط محیطی،مکانیکی، الکتریکی دیجیتال و ... آورده. (که البته و صد البته هیچ کجای اون بحثی از 40g acceleration نیاورده!)
      ضمنا من هیچ کجا اسمی از استاندارد پزشکی برای قطعات الکترونیک و میکروالکترونیک ندیدم! (جدیده؟؟!) حساسیت قطعه هم هیچ ربطی به استاندارد نداره! بلکه بستگی به نوع قطعه و... داره. ضمنا اصلا من نمیدونم منظور شما از حساسیت و تعریفتون ازین کلمه چی باشه! اگه منظور سرعت و دقت پردازشیه که دلیلی نداره که داخل تمام قطعات پزشکی از قطعات با حساسیت بسیار بالا استفاده بشه!
      دقیقا مثل مقایسه بین دو پردازنده. z80 و بفرض مثال Sempron، کلاک یکیش از 20 mhz تجاوز نمیکنه و اونیکی حدود 2Ghz. حالا اونکه بالاتره استاندارد تره؟؟!
      یکم مطالعه بیشتر شاید بد نباشه
      کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X