اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فلزیاب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : فلزیاب

سلام ...
    بابت تاخیر بوجود آمده واقعا ببخشید ...
    تاپیک مدار فلزیاب رو ببینید ...
    کمکتون می کنه
    موفق باشید
    ¸.•`¯`•.¸¸. S.A.E.I.D .¸¸.•`¯`•.¸
    ~~ ~~> M~S~K <~~ ~~

دیدگاه

به من مربوط نیست هااا

سلام به همه
      یکی از بچه ها توی P30 این سایت رو معرفی کرد گفتم شاید به دردتون بخوره
      موفق باشید
      http://geotech.thunting.com/cgi-bin/pages/common/index.pl?page=metdet&file=projects.dat
      :biggrin:

دیدگاه

mer 30
        آنچه به پروردگار مدیونیم دوست داشتن دیگران است.

دیدگاه

بچه ها کسی از آقا سعید خبر نداره؟

اگه اون مدار فلزیاب و توضیحاتی رو گذاشتن دانلود کردین، میشه لطف کنید دوباره تو انجمن بزارید ، اخه نیستش. :sad:

اگه امکان داره میل کنید. vahidhwp@gmail.com

خیلی ممنون. :nerd:

دیدگاه

سلام به همگی
            چرا از سنسور cs209a استفاده نمیکنید.قیمتش 6000 تومان هست و smd هست.مدارش در یک فیبر 2*1 جا میشه.با یک سلف به اندازه یک سکه تا شعاع 6 7 سانتی به راحتی عمل میکنه و دو خروجی active low و active high داره.فوق العاده است.دیتاش رو بخونید.من باهاش خیلی کار کردم.دقتش هم با یک مولتی ترن قابل تنظیم هست.3 تا دونه خازن میخوره که حتما از خازن دقت بالا استفاده کنید و حتما یک مقاومت 10k با مولتی ترن فیدبک سری کنید.حتما مولتی ترن باشه چون پتانسیومتر دقت نداره.فیبرشم من طراحی کردم اگه میخواین upload کنم.این سنسور رو پرشین تو امجد داره
            موفق باشید
            خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

ما این سنسور رو برای پیدا کردن مین آهنی دفن شده تو عمق 5 سانتی خاک میخوایم.

واسه کارمون جواب میده؟ (IranOpen2008)

اگه میشه مدارتونو upload کنید.

تشکر.

دیدگاه

سلام بچه ها . من اصلا روم نمیشه اینجا تاپیک بزارم . ولی آخر هفته شماتیکشو توی پروتل + فایل های شماتیکش میکشم . چشم !
                ¸.•`¯`•.¸¸. S.A.E.I.D .¸¸.•`¯`•.¸
                ~~ ~~> M~S~K <~~ ~~

دیدگاه

ما که چیزی نگفتیم
                  شما اونارو بذار
                  کسی کاری نداره

دیدگاه

سلام اقا سعید خسته نباشی یه هفته شد یه ماه تموم . من که نصف عمر شدم :: :cry2:پس کی این شماتیک فلز یاب رو می ذاری

دیدگاه

سلام به همه
                      دوستان این طرح بخوبی و با دقت خیلی خوب کار میکنه
                      این آیسی یک مدار بزرگ رو تو خودش جا داده و کوچیک کرده
                      من از این آیسی تو یک پروژه ابزار دقیق سد (نشست سنج فرکانسی) استفاده کردم و به خوبی جواب گرفتم.
                      تو یک دستگاه تیر یاب هم ازش استفاده کردم که تو سالن تیر اندازی تیر های فرو رفت تو زمین رو پیدا میکرد
                      طرح فیبر و مدارش رو حنما میزارم.
                      خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

دوستان خوبم
                        فلزیاب با این ICآ‌ بسیار ابتداییه و در اینجا می تونید شماتیک و PCB اونو ببینید
                        http://www3.telus.net/chemelec/Projects/CS209/CS209A.htm
                        اما
                        ساخت فلزیاب خوب که بتونه در اعماق جنس فلز روهم به درستی تشخیص بده کار ساده ای نیست و نیاز به تجربه های زیادی داره. حتی شما نمی تونید فلزیابی بسازید که در خاکهای مختلف پاسخ یکسانی بده. مواد معدنی و آبهای نمکی موجود در خاک بزرکترین موانع شما هستند.
                        فعلا بهترین نوع این فلزیابها نوع VLF است که خودش چندین شاخه داره و از میون این شاخه ها حساس ترین نوع مدل حرکتیست.
                        یعنی فقط وقتی که کویل رو حرکت می دید فلزات رو پیدا می کنه نه در حالت سکون. استفاده از میکرو در فلزیابها به سادگی نیست چون معمولا باعث نویز تو مدارات آنالوگ میشه. همچنین خیلی از کارها مثل مشتق گیری در آنالوگ به صرفه تر و دقیقتره تا میکرو.
                        من دارم روی روشهای حذف مدارات آنالوگ و جایگزینی اون با نرم افزار داخل میکرو کار می کنم اما با این 20 سال تجربه ی الکترونیک هنوز موفقیت چندانی پیدا نکردم.
                        فعلا بهترین فوروم در مورد فلزیاب ها اینه : http://www.thunting.com/geotech/forums/index.php
                        که 10 سال قدمت داره و بچه هاش کارهای زیادی کردند و تجربه های فراوان دارن.
                        اما همین بهترین سایت اطلاعات بسیار ناقصی داره و حتی عاری از چند بلوک دیاگرام ساده است.
                        پس می بینید که فلزیاب خوب ساختن نیاز به صرف عمر و هزینه ی زیاد داره و اگه ایندو رو ندارید بهتره سراغ پروژه ی ساده تری برید.
                        با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

با سلام. ساختن فلزیاب که تفکیک هم داشته باشه زیاد هم سخت نیست فقط کمی حوصله و هزینه میخواد. دوسال پیش فلزیابی رو ساختم که میتونست یک سکه 25 تومانی رو از فاصله
                          25 سانتی متری براحتی تشخیص بده وبردش هم 3 متر بود. باتفکیک طلا.اهن.مس.
                          من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

ابی جان
                            به نظر من تو نابغه ای و اگه سری به اون سایتی که گفتم بزنی می بینی هیچ مهندسی نتونست همچین فلزیابی بسازه.
                            اگه امکان داره شماتیکشو اینجا بزار تا دیگران هم استفاده کنند. با تشکر فراوان
                            با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

Reveng will surely come... Your hard time are ahead
                              // - - - - - - - - - -
                              برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                              // - - - - - - - - - -
                              اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                              // - - - - - - - - - -

دیدگاه

سلام
                                من میخوام توی یه جبعه به ابعاد 10*10*10 سانتی متر
                                یه دونه فلز به اندازه شکر رو تشخیص بدم .
                                بنظرتون چی کار کنم؟
                                هرچی به ذهنتون می رسه بگید قیمتش مهم نیست :question:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X