اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل فیدبک lm2576 با میکرو!حل مشکل افت ولتاژ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پاسخ : کنترل فیدبک lm2576 با میکرو! اره یا نه؟

نوشته اصلی توسط لوک
    حالا مطمئنی ولتاز خروجی ثابت داره ؟ !!!
    در ضمن کار این اپ امپا چیه دقیق ؟
    تو این مدار با اون برنامه ثابته،ولی احتمال زیاد باید بشه تعمیم داد به مدار شما چون ورودی آیسی سوئیچینگه با PWM کنترل میشه،تو فروم سوئیچینگا بگردین در این قسمت اطلاعاتم کافی نیست.
    شکل ناقصه نمیشه کار دقیق اون پ امپا رو گفت،ولی 2 حالت داره:
    1-طبق اون نوشته روی خروجی پ امپ VBAT و IBAT ممکنه از ولتاژ و جریان باتری نمونه برداری میکنن و به فیدبک یا نمایش رو LCD میفرستن.
    2-ممکنه مبدل ولتاژ به جریان باشه بالاییه آلان آرایششو یادم نیست ولی احتمالش هست که جریان ثابت به باتری بده
    اون آی سی هم که بین 2 امپ هستش و پورت SPI داره هم نمیدونم چیه دقیقا
    یه جاهم باید داشته باشه از دمای باتری نمونه برداری کنه که اگه داغ بشه شارژرو خاموش کنه
    یه آیسی اشمیت تریگر هم باید داشته باشه یا با امپ طراحی بشه که شارژ باتری رو در یک بازه نگه داره هی قطعو وصل نکنه.
    نوشته اصلی توسط armin_gera
    آقای شریف زاده اون مدار حله؟مشکلی چیزی نداره؟برم ایسی رو بخرم با اون ارایش ببندم؟
    بنظرم فعلا دست نگهدارید بیشتر تحقیق کنید،یه دفعه تو نت میبینید برادران چینی یه آیسی ساختن به اسم " کنترل فیدبک lm2576 با میکرو! اره یا نه؟"

اضافه شده در تاریخ :
    tl494 هم هست
    فقط شکلش هست نمیتونم باهاش شبیه سازی کنم
    اپمپ چی استفاده کنم؟شماره خاصی مد نطرتون هست؟
    دیتا شیتشو دیدم ولی اطلاعات خاصی دستگیرم نشد،این 2 تایی هستش،شما تو فروشگاه همین سایت یا سایتای دیگه آیسی سوئیچینگ سرچ کنین،والا خودمنم با اینا کار نکردم،
    امپ که اینجا استفاده کرده lm358 هستش که 2 در یکه،اگر امپ تکی خواستی OP07 خوبه راضی بودم ازش
    نوشته اصلی توسط لوک
    :rolleyes:
    من وقتی نمیدونم چی هست .. چجور مشابه شو پیدا کنم ؟
    این دیگه تخصص شماست
    به جون خودت این از همه راحت تره
    با پالس هم کنترل میشه گویا
    ببین میتونی کاری کنی ازش بره ببریم
    و اون چیزی که مهم فکر کنم مقدار سلف و همچنین فرکانس
    دیگه این تخصص شماست .. ما که برقی نیستیم

با تشکر @};-
    مشابه یعنی همین آیسی سوییچینگ سرچ کنین،باید ببینیم مینیمم و ماکزیمم ولتاژ خروجیش چنده،اگه بشه ,عالیه،ولی کلا مدارات سوییچینگ بدرد استفاده هایی مثل موتور نمیخورن،یا طراحیت باید خاص باشه
    مقدار سلف و فرکانس یه سایت بهت معرفی میکنم خیلی خوبه،بهش ولتاژ و فرکانس ورودیو میدی خروجی که دوست داریو بش میگی مقادیرو میگه،البته مقدار این سلف اینجا فکر میکنم مال خود آی سی هست،مثل مدار 2576 همون مقدارایی که پیشنهاد میده باید بزاری
    اون سایته:
    http://sim.okawa-denshi.jp/en/Fkeisan.htm
    چی میخونی مگه
    انحصار طلبي علمي در دنياي امروز جايگاهي ندارد،بياييد تا دانسته هاي خود را هرچند اندک؛با ديگران به اشتراک بگذاريم...
    فرهنگ و تمدن بي همتاي ايرانيان به سبب حمله ي وحشيانه مغولان نابود شد،امروز نوبت من و توست که با انتشار دانسته هاي خود ايران را به جايگاه بي همتاي گذشته باز گردانيم.

پيامبر اکرم(ص)فرمودند بهترين مردم کساني هستند که خيرشان به ديگران برسد.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : کنترل فیدبک lm2576 با میکرو! اره یا نه؟

نوشته اصلی توسط شریف شریف زاده
      تو این مدار با اون برنامه ثابته،ولی احتمال زیاد باید بشه تعمیم داد به مدار شما چون ورودی آیسی سوئیچینگه با PWM کنترل میشه،تو فروم سوئیچینگا بگردین در این قسمت اطلاعاتم کافی نیست.
      شکل ناقصه نمیشه کار دقیق اون پ امپا رو گفت،ولی 2 حالت داره:
      1-طبق اون نوشته روی خروجی پ امپ VBAT و IBAT ممکنه از ولتاژ و جریان باتری نمونه برداری میکنن و به فیدبک یا نمایش رو LCD میفرستن.
      2-ممکنه مبدل ولتاژ به جریان باشه بالاییه آلان آرایششو یادم نیست ولی احتمالش هست که جریان ثابت به باتری بده
      اون آی سی هم که بین 2 امپ هستش و پورت SPI داره هم نمیدونم چیه دقیقا
      یه جاهم باید داشته باشه از دمای باتری نمونه برداری کنه که اگه داغ بشه شارژرو خاموش کنه
      یه آیسی اشمیت تریگر هم باید داشته باشه یا با امپ طراحی بشه که شارژ باتری رو در یک بازه نگه داره هی قطعو وصل نکنه.
      بنظرم فعلا دست نگهدارید بیشتر تحقیق کنید،یه دفعه تو نت میبینید برادران چینی یه آیسی ساختن به اسم " کنترل فیدبک lm2576 با میکرو! اره یا نه؟"
      نه خدار رو شکر گشتم نبود همچین چیزی :biggrin:
      راستی این اپمپ که معرفی کردید با ولتاژ تک کار میکنه؟ و میتونم 32 ولت بهش بدم؟
      این اپمپ ما باید با ولتاژ 32 ولت و گراند کار کنه!
      عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
      مخترع برتر شمال غرب سال 96
      مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

پاسخ : کنترل فیدبک lm2576 با میکرو! اره یا نه؟

آره این دقیقا تا 32 با تغذیه تک کار میکنه
        انحصار طلبي علمي در دنياي امروز جايگاهي ندارد،بياييد تا دانسته هاي خود را هرچند اندک؛با ديگران به اشتراک بگذاريم...
        فرهنگ و تمدن بي همتاي ايرانيان به سبب حمله ي وحشيانه مغولان نابود شد،امروز نوبت من و توست که با انتشار دانسته هاي خود ايران را به جايگاه بي همتاي گذشته باز گردانيم.

پيامبر اکرم(ص)فرمودند بهترين مردم کساني هستند که خيرشان به ديگران برسد.

دیدگاه

مشابه یعنی همین آیسی سوییچینگ سرچ کنین،باید ببینیم مینیمم و ماکزیمم ولتاژ خروجیش چنده،اگه بشه ,عالیه،ولی کلا مدارات سوییچینگ بدرد استفاده هایی مثل موتور نمیخورن،یا طراحیت باید خاص باشه
          مقدار سلف و فرکانس یه سایت بهت معرفی میکنم خیلی خوبه،بهش ولتاژ و فرکانس ورودیو میدی خروجی که دوست داریو بش میگی مقادیرو میگه،البته مقدار این سلف اینجا فکر میکنم مال خود آی سی هست،مثل مدار 2576 همون مقدارایی که پیشنهاد میده باید بزاری
          اون سایته:
          http://sim.okawa-denshi.jp/en/Fkeisan.htm
          چی میخونی مگه
          روان شناسی بالینی :mrgreen:

من و ارمین رشته مون برق مرق نیست
          ارمین هم مکانیک

واسه همین منبع تغذیه متغیر و شارزر اینا میخوام نه موتور

خب این ایسی سویچینگ باید جریان خاص و محدودی هم ارایه بده
          یعنی باید بتونه جریان مورد نظرتو بده
          راستی با فرکانس کار میکنن یا pwm ؟

این سایت رو هم دیدم خیلی خوب بود
          مدارای زیادی داشت
          راستی از کدوم مدارش استفاده کنم برای صاف کردن pwm
          خازن و مقاومت ؟ سلف مقاومت .... ؟

زاستی این ما تو این فیلتر ها محدودیت جریان نداریم ؟
          راستی جواب نداد بهم ؟ این سایت
          از این استفاده کردم واسه pwm ....

دیدگاه

آره این دقیقا تا 32 با تغذیه تک کار میکنه
            اپمپ تکی که باحدود 40 ولت تک کار کنه داریم؟

بروبچ اینم شماتیک با مقادیر درست هر کیتونست رو برد برد تست کنه , جای ایسی ولوم از پتاسیومتر معمولی استفاده کنید فقط ببینیم تقسیم مقاومتی و اپمپ درست کار میکنن یا نه :nerd:

عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

پاسخ : کنترل فیدبک lm2576 با میکرو! اره یا نه؟ آره

سلام دوستان عزیز ببخشید اگه نتونستم چند وقت به این پست سر بزنم
              یکی از بهترین آی سی های منبع تغذیه LM2576 هست و بهترین نوع ان نوع متغییر و های ولتاژ آن است که اورجینال آن حدود 12 هزار تومن قیمت داره و تنها بدی این آی سی این هست که به ترانس برای کاهش ولتاژ برق شهر نیاز داره که میشه اون رو هم با یک منبع تغذیه فلای بک ایجاد کرد.
              با این آی سی می توان شارژر ساخت با محدود کننده جریان (شارژر یعنی منبع تغذیه ای که محدود کننده جریان دارد و در شارژر های پیشرفته با اندازه گیری ولتاژ خروجی می توان فهمید که آیا باتری شارژ شده یا نه و اگر شارژ بود ولتاژ خروجی قطع گردد .)
              یک منبع متغییر از 1 تا 55 ولت ساخت (البته از 1.2 ولت )
              حتی میشه با تغییر جزیی در مدار میشه جریان بیشتر از 3 آمپر گرفت
              محدود کننده جریان داخلی این آی سی بسیار مناسبه اما اگه بخواید خودتون هم یک محدود کننده اضافه کنید میشه و در آی سی یک پایه به نام on/off وجود داره که میشه برای این کار استفاده بشه
              یکی از دوستان می خواست فیدبک مدار رو بهبود ببخشه که این کار هم شدنی هست باید با پ امپ مشابه منابع تغذیه خطی یک فیدبک ولتاژ اضافه کرد به طوری که از adc میکرو برای سنجش ولتاژ خروجی و همچنین از یک dac مقاومتی و یک پورت از میکرو یک ولتاژ مرجع تولید کرد که با تغییر این ولتاژ مرجع به صورت منطقی میشه هم فیدبک رو اصلاح کرد و هم ولتاژ خروجی رو تغییر داد.
              حالا از این به بعد واسه تک تک این کاربرد ها مدار هم ارائه میدم فقط یکم طول میکشه چون ن خودم در حال کار روی مقالات دوچرخه برقی و پایان نامه ام هستم.
              در مدارات اضافه شده اگر اپ امپی وجود داره میشه برای تغذیه اونها از آی سی رگولاتور های مناسب استفاده کرد و اگر هم ولتاژ ورودی زیاد باشه و نشه از آی سی رگولاتور استفاده کرد میشه راه های دیگری رو هم استفاده کرد و آخرین راه اینه که یک ترانس با جریان بسیار کم در حدود 200 میلی امپر و ولتاژ مناسب استفاده کنیم که چون حجمش کمه قیمتشم مناسبه و میشه با این ترانس و پل دیود و خازن و آی سی رگولاتور تغذیه مدارات جانبی رو تامین کرد مثل تغذیه پ امپ ها و میکرو ها و ال سی دی ها و ...
              اولین مداری که می خواستم بهتون معرفی کنم برای تامین جریان بالا تر از 3 آمپر به کار میره ولی محدود کننده جریان داخلی دیگه کار نمی کنه و باید یک مدار هم برای محدود کردن جریان اضافه کنیم البته اگر می خواهیم مدار ساده باشه میشه از فیوز برای محافظت مدار استفاده کرد.
              حتی من مداراتی طراحی کردم که برای ولتاژ های بالاتر و جریان های بالاتر هم قابل استفاده است اما چون هنوز تستش نکردم از عملکردش اطمینان ندارم و سعی می کنم ابتدا راه حل های مطمئن و خوب رو ارائه بدم و بعد سراغ گامهای بزرگتر هم میریم .
              اول اول مداری برای کشیدن جریان بالاتر :

دوم دوم هم مداری برای محدود کردن جریان :

اینم یه مدار شلوغ برای چند کار که خودمم نفهمیدم چند تا کار می کنه ولی خوبه :

و بقیه مدار ها رو هم بعدا قرار میدم البته چند تا شو باید تست کنم و بعد تست قرار میدم

sigpic

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نا صر
                سلام دوستان عزیز ببخشید اگه نتونستم چند وقت به این پست سر بزنم
                یکی از بهترین آی سی های منبع تغذیه LM2576 هست و بهترین نوع ان نوع متغییر و های ولتاژ آن است که اورجینال آن حدود 12 هزار تومن قیمت داره و تنها بدی این آی سی این هست که به ترانس برای کاهش ولتاژ برق شهر نیاز داره که میشه اون رو هم با یک منبع تغذیه فلای بک ایجاد کرد.
                با این آی سی می توان شارژر ساخت با محدود کننده جریان (شارژر یعنی منبع تغذیه ای که محدود کننده جریان دارد و در شارژر های پیشرفته با اندازه گیری ولتاژ خروجی می توان فهمید که آیا باتری شارژ شده یا نه و اگر شارژ بود ولتاژ خروجی قطع گردد .)
                یک منبع متغییر از 1 تا 55 ولت ساخت (البته از 1.2 ولت )
                حتی میشه با تغییر جزیی در مدار میشه جریان بیشتر از 3 آمپر گرفت
                محدود کننده جریان داخلی این آی سی بسیار مناسبه اما اگه بخواید خودتون هم یک محدود کننده اضافه کنید میشه و در آی سی یک پایه به نام on/off وجود داره که میشه برای این کار استفاده بشه
                یکی از دوستان می خواست فیدبک مدار رو بهبود ببخشه که این کار هم شدنی هست باید با پ امپ مشابه منابع تغذیه خطی یک فیدبک ولتاژ اضافه کرد به طوری که از adc میکرو برای سنجش ولتاژ خروجی و همچنین از یک dac مقاومتی و یک پورت از میکرو یک ولتاژ مرجع تولید کرد که با تغییر این ولتاژ مرجع به صورت منطقی میشه هم فیدبک رو اصلاح کرد و هم ولتاژ خروجی رو تغییر داد.
                حالا از این به بعد واسه تک تک این کاربرد ها مدار هم ارائه میدم فقط یکم طول میکشه چون ن خودم در حال کار روی مقالات دوچرخه برقی و پایان نامه ام هستم.
                در مدارات اضافه شده اگر اپ امپی وجود داره میشه برای تغذیه اونها از آی سی رگولاتور های مناسب استفاده کرد و اگر هم ولتاژ ورودی زیاد باشه و نشه از آی سی رگولاتور استفاده کرد میشه راه های دیگری رو هم استفاده کرد و آخرین راه اینه که یک ترانس با جریان بسیار کم در حدود 200 میلی امپر و ولتاژ مناسب استفاده کنیم که چون حجمش کمه قیمتشم مناسبه و میشه با این ترانس و پل دیود و خازن و آی سی رگولاتور تغذیه مدارات جانبی رو تامین کرد مثل تغذیه پ امپ ها و میکرو ها و ال سی دی ها و ...
                اولین مداری که می خواستم بهتون معرفی کنم برای تامین جریان بالا تر از 3 آمپر به کار میره ولی محدود کننده جریان داخلی دیگه کار نمی کنه و باید یک مدار هم برای محدود کردن جریان اضافه کنیم البته اگر می خواهیم مدار ساده باشه میشه از فیوز برای محافظت مدار استفاده کرد.
                حتی من مداراتی طراحی کردم که برای ولتاژ های بالاتر و جریان های بالاتر هم قابل استفاده است اما چون هنوز تستش نکردم از عملکردش اطمینان ندارم و سعی می کنم ابتدا راه حل های مطمئن و خوب رو ارائه بدم و بعد سراغ گامهای بزرگتر هم میریم .
                اول اول مداری برای کشیدن جریان بالاتر :

[
                دوم دوم هم مداری برای محدود کردن جریان :
                [
                اینم یه مدار شلوغ برای چند کار که خودمم نفهمیدم چند تا کار می کنه ولی خوبه :
                [
                و بقیه مدار ها رو هم بعدا قرار میدم البته چند تا شو باید تست کنم و بعد تست قرار میدم
                اقا کجا رفتی اول یه جواب دادی رفتی و ما موندیم :icon_razz: :mrgreen:
                بیا فعلا زوم کنیم رو قسمت فیدبک و بقیه مدارارو بعدا بهشون برسیم فعلا مشکل اصلی فیدبکمونه
                اون اپمپ و dac رو بیشتر توضیح بده :biggrin:
                راستی مدار دوم هم چیز جالبیه فقط قسمت اپمپشو اگه شد یه کم توضیح بده
                مرسی :redface:

دیدگاه

بچه ها من یه سری تست عملی گرفتم باهمین ایسی 5ولتیش :redface:
                  اگه میخواید جریان زیاد بکشید باید ورودی رو بیشتر کنید
                  مثلا اگه 9ولت ورودی دادید و100میلی امپر کشیدید وخروجی مثلا4.95 هستش
                  برای اینکه مثلا 1امپر بکشید باید 15 ولت ورودی بدید وخروجی مثلا4.85 میشه
                  بچه ها من نمیتونم تستای زیاد ازش بگیرم چون منبع تغذیه م جواب نمیده کلا 1امپره :cry:
                  اگه یه منبع تغذیه 0تا 30ولت 3امپر دارید تستای بیشتر بگیرید :cry2:
                  [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ah rad
                    بچه ها من یه سری تست عملی گرفتم باهمین ایسی 5ولتیش :redface:
                    اگه میخواید جریان زیاد بکشید باید ورودی رو بیشتر کنید
                    مثلا اگه 9ولت ورودی دادید و100میلی امپر کشیدید وخروجی مثلا4.95 هستش
                    برای اینکه مثلا 1امپر بکشید باید 15 ولت ورودی بدید وخروجی مثلا4.85 میشه
                    بچه ها من نمیتونم تستای زیاد ازش بگیرم چون منبع تغذیه م جواب نمیده کلا 1امپره :cry:
                    اگه یه منبع تغذیه 0تا 30ولت 3امپر دارید تستای بیشتر بگیرید :cry2:
                    والا من با پاور کامپیوتر کهنه تست میکردم ماشااه اینقدر ریپل داشت میزد سیستم سویچ 2576 رو با خاک یکسان میکرد :mrgreen: من ترانس 30 ولت 3 امپر بهش دادم بازم مشکل افت دارم در بهترین حالت زیر بار 500 میلی امپر 0.3 ولت افت داره

دیدگاه

والا من با پاور کامپیوتر کهنه تست میکردم ماشااه اینقدر ریپل داشت میزد سیستم سویچ 2576 رو با خاک یکسان میکرد :mrgreen: من 30 ولت 3 امپر بهش دادم بازم مشکل افت دارم در بهترین حالت زیر بار 500 میلی امپر 0.3 ولت افت داره
                      دارید در مورد کدوم مدار حرف میزنید ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط لوک
                        دارید در مورد کدوم مدار حرف میزنید ؟
                        یه مدار قبلنا با 2576 ظبق دیتاشیت ساختم تست اونو میگم که افت داشت

دیدگاه

والا من با پاور کامپیوتر کهنه تست میکردم ماشااه اینقدر ریپل داشت میزد سیستم سویچ 2576 رو با خاک یکسان میکرد :mrgreen: من ترانس 30 ولت 3 امپر بهش دادم بازم مشکل افت دارم در بهترین حالت زیر بار 500 میلی امپر 0.3 ولت افت داره
                          من تو تمام تستام جریان چند میلی امپر،نیم امپر ویک امپر زیر 4.82 نیومدم به جز یک بار که قضیش این طور بود:
                          ورودی 9 ولت وجریان خروجی 1امپر!دراین حالت خروجی شد 3.3 ولت :eek:بعد یکم ور رفتن فهمیدم وردی داره تغییره میکنه.یعنی 9ولت نمیموند وبه شدت میومد پایین (دقیق یادم نیست چقدر اومد پاینن اما درحد چند ولت بود)پس این مورد رو نمیشه نتیجه گیری کرد
                          با ترانس هم به نظرم خوب جواب گو نیست.چون یکسوسازش به نظرم نمیتونه یکسوسازی 3امپری کنه وریپل میگیره
                          بهترین تست با این منبع تغذیه های حرفه ای که تو ازمایشگاها هست،هستش.
                          اگه یه منبع تغذیه مشتی داشتید که با کشیدن جریان ولتاژش تغییر نمیکنه،اعلام کنید تا زحمت بدیم :eek:
                          وگرنه خودم باید برم ازمایشگاه دانشگاه :cry:امروزم 3.3 ولتیش رو هم گرفتم بعد تست اعلام میشه نتایجش! :mrgreen:
                          [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ah rad
                            من تو تمام تستام جریان چند میلی امپر،نیم امپر ویک امپر زیر 4.82 نیومدم به جز یک بار که قضیش این طور بود:
                            ورودی 9 ولت وجریان خروجی 1امپر!دراین حالت خروجی شد 3.3 ولت :eek:بعد یکم ور رفتن فهمیدم وردی داره تغییره میکنه.یعنی 9ولت نمیموند وبه شدت میومد پایین (دقیق یادم نیست چقدر اومد پاینن اما درحد چند ولت بود)پس این مورد رو نمیشه نتیجه گیری کرد
                            با ترانس هم به نظرم خوب جواب گو نیست.چون یکسوسازش به نظرم نمیتونه یکسوسازی 3امپری کنه وریپل میگیره
                            بهترین تست با این منبع تغذیه های حرفه ای که تو ازمایشگاها هست،هستش.
                            اگه یه منبع تغذیه مشتی داشتید که با کشیدن جریان ولتاژش تغییر نمیکنه،اعلام کنید تا زحمت بدیم :eek:
                            وگرنه خودم باید برم ازمایشگاه دانشگاه :cry:امروزم 3.3 ولتیش رو هم گرفتم بعد تست اعلام میشه نتایجش! :mrgreen:
                            اخه رگلاتور کارش اینه که اگه ورودی بالا پایین شد خروجیش تغییر نکنه اصلا کار رگلاتور اینه
                            من امروز با 2596 تست میکنم بهت خبر میدم
                            راستی تغذیه دانشگاه همچین مالی نیستن صد رحمت به تغذیه خونگیه خودمون

دیدگاه

بچه ها داشتم داشتم کتابخونه التیومش رو پیدا میکردم.چشم به اینا خورد فک کنم مشکل حل شه انشاالله
                              ببینید این دوتارو
                              http://www.solorb.com/elect/solarcirc/buckreg1/index.html
                              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=23323.0

دیدگاه

اقا کجا رفتی اول یه جواب دادی رفتی و ما موندیم :icon_razz: :mrgreen:
                                بیا فعلا زوم کنیم رو قسمت فیدبک و بقیه مدارارو بعدا بهشون برسیم فعلا مشکل اصلی فیدبکمونه
                                اون اپمپ و dac رو بیشتر توضیح بده :biggrin:
                                راستی مدار دوم هم چیز جالبیه فقط قسمت اپمپشو اگه شد یه کم توضیح بده
                                مرسی :redface:
                                سلام امروز اومدم فیدبکش رو طراحی کنم اما یکم به مشکل خوردم و همچنین کمبود وقت نمیذاره بیشتر وقت بزارم
                                اصول منبع تغذیه با اپ امپ اینه که میاد با استفاده از یک نمونه گیر و یک ولتاژ مرجع عنصر کنترل کننده رو هدایت می کنه
                                در منابع سوئیچ دو تا اپ امپ نیاز داریم که اولی برای آشکار سازی خطاست و دومی برای کنترل سوئیچ
                                من در فکر این بودم که بیایم ولتاژ خروجی رو با میکرو بسنجیم و یک مقدار مرجع با خود میکرو و به صورت دیجیتالی تولید کنیم و با DAC اونو به مقدار آنالوگ تبدیل کنیم سپس با مقایسه ولتاژ مرجع و مقدار فیدبک توسط پ امپ مقدار فیدبک آی سی رو تا مین کنیم . البته این مدار در حد طرح است و ممکن است اصلا عملی نباشد و برای پیاده سازی نیاز به بررسی دقیق تری دارد.

در مورد مدار دوم که توضیح خواستید این مدار با ایجاد افت ولتاژ در یک مقاومت کوچک تاثیر آن را روی فیدبک مدار ایجاد می کند و هر چه جریان بیشتر باشد مقدار خروجی اپ امپ افزایش پیدا می کند با افزایش پیدا کردن مقدار سیگنال خروجی آی سی با کاهش عرض پالس ولتاژ خروجی رو کاهش میده و می تونه جریان رو محدود کنه اون ولوم هم برای تنظیم جریان هست.

sigpic

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X