اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

H-bridge با چهار مسافت N Chanel ؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : H-bridge با چهار مسافت N Chanel ؟؟؟

نوشته اصلی توسط tofan8
    بغییر از ولتاژ محدودیت دیگه ای هم میدونید ؟
    من از این میترسم میکرو هنگ کنه و دوتا ماسفت اتصال کوتاه بمونن ! پیش نمیاد ؟
    بعد اینکه فقط به دوتا PWM نیاز هست که باید به ماسفت های پایینی داد درسته ؟
    برای درایو 4080 به دیتا شیت مراجعه کنید سیگنال ها رو نوشته که چه جوری هستن
    ولی هر کدومش با دیگری فرق داره کاری که شما می خواید انجام بدید رو بهتره با HIP 4082 انجام بدید چون در 4082 تمام ورودی ها دست شماست که کنترل کنید.

sigpic

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ناصر منتظری
      برای درایو 4080 به دیتا شیت مراجعه کنید سیگنال ها رو نوشته که چه جوری هستن
      ولی هر کدومش با دیگری فرق داره کاری که شما می خواید انجام بدید رو بهتره با HIP 4082 انجام بدید چون در 4082 تمام ورودی ها دست شماست که کنترل کنید.
      تمام ورودی ها یعنی چی ؟ منظورتون کنترل تک تک ماسفت هاست ؟ 4080 هم کنترل همشون دست خودته که .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tofan8
        تمام ورودی ها یعنی چی ؟ منظورتون کنترل تک تک ماسفت هاست ؟ 4080 هم کنترل همشون دست خودته که .
        نه دیگه شما نمی تونید تو 4080 به طور مجزا ماسفت ها رو کنترل کنید ولی 4082 میشه هر کدوم و که خواستی اینکارو کنی
        تو برخی از تکنیک های سوئیچینگ مثل 3 level pwm فقط با 4082 قابل اجراست ولی 4080 نه
        اگر دو تا دیتاشی رو باهم مقایسه کنید فرقشون رو به طور کامل می فهمید.

sigpic

دیدگاه

در خصوص پل اچ باید ماسفت ها خوب درایو شوند
          می توانید با استفاده از قطعه TLP250 و تغذیه ایزوله جهت درایو گیت استفاده نمائید
          :-bd :agree:

اضافه شده در تاریخ :
          با ماسفت P در بالا و N در پائین تغذیه از 18 ولت تا 45 ولت عملا ساختم خوب جواب داد کاملا محافظت شده
          :nice:
          اما هر چهار سویچ N باشند ایدهء خوبی دارم و از20 ولت تا 600 ولت کار می کند بعضی از قطعاتش یکمی گرونه
          مثل DC/DC ایزوله TLP250 اپتیکوپلر سریع
          http://uupload.ir/files/h25_طراحی_حی..._دی_سی.jpg

دیدگاه

سلام من مدتیه دارم روی درایور موتور دی سی کارمیکنم با آی سیhip4080
            خازن بوت استراپمو ده نانو فاراد گذاشتم
            نمیدونم چرا هیچ خروجی به خصوصی نمیگیرم

اشکال از چیه؟
            آی سی تقلبیه؟
            وردی پنج ولته کمه؟

اصن اگر درمورد ریزه کاری های کار با این آی سی اطلاعاتی دارید ممنون میشم

هل من ناصر
            جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۱۸:۱۱ ۱۳۹۵/۰۵/۰۴.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein a
              هل من ناصر

خیلی هست فقط شما بسیار بد سوال پرسیدید. در واقع اصلا هیچ اطلاعاتی رو ندادید! مثلا:

مدار فعلیتون چیه؟، جاهیش کار میکنه؟، کجاهاش کار نمیکنه؟، مولتی متر دارید؟، اگه دارید وقتی ولتاژ رو اعمال میکنید رو پایه ها مقادیر ولتاژ چقدره؟، ولتاژ های مدار چقدره؟ و...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ناصر منتظری نمایش پست ها
                چرا نمیشه
                اتفاقا خیلی بهتر میشه
                سلام
                خدا رو شکر که تولید گوشی شرکت مایکروسافت متوقف شد که اگر دستم میرسید میدونستم با این گوشی آشغال و شرکتش چکار کنم
                کلی نوشته بودم و روی نت گوشی و هات اسپات و ... خلاصه قط شد و پریدن نوشته هام

دلیل این که این مطلب قدیمی رو بالا میارم اینه که ازش اومدم استفاده کنم اما موندم توش
                واقعا اطلاعات زیادی در مورد اپل اچ ندارم و بدون همین اطلاعات مهم اومدمو این شماتیک رو عملی کردم اما جواب نگرفتم. ماسفت های یک طرف داغ میکنن و در واقع اتصال کوتاهن و در حال دود کردن و صدا دادن
                ابتدا ی کار نمیدونستم که ورودی این درایور ماسفت ir2110 سیگنال هست و صفر و یک خالی می دادم بهش و حالا هم که فهمیدم سیگنال هست از چون و چرایی این سیگنال خبر ندارم یعنی هر چی گشتم مطلب مفیدی که روشن جواب بده ندیدم

بالای اینکه در این زمینه بی اطلاعاتم یه تغییراتی هم توی شماتیک بالا دادم تو ورودی ها و تغذیه
                1- تغذیه موتور ها (موتور ژنگ 42 میلیمتری یک جفت) و درایور همه 12 ولت و به هم وصل شدن
                2- ورودی ها با اپتوکوپلر اعمال شدن و ورودی درایور ها با مقاومت 4.7k پول آپ شدن
                3- ورودی های دو درایور ضربدری به هم وصل شدن یعنی HI1 به LI2 و HI2 به LI1 وصل شدن

قبلا با رله نوعی پل اچ رو اجرا کردم ولی این جا چون هدف کنترل سرعت رو هم داریم اومدم سراغ این که فعلا دسته گل به آب دادم
                لطفا راهنمایی بفرمایید که کار درست چیه چون مطمئنم که اشتباهه کارم
                اینم شماتیک کارم

ممنون میشم کمکم کنید چون وقتم خیلی کمه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeid_k68 نمایش پست ها
                  ابتدا ی کار نمیدونستم که ورودی این درایور ماسفت ir2110 سیگنال هست و صفر و یک خالی می دادم بهش و حالا هم که فهمیدم سیگنال هست از چون و چرایی این سیگنال خبر ندارم یعنی هر چی گشتم مطلب مفیدی که روشن جواب بده ندیدم
                  سلام، منظورتو از این قسمتی که نقل قول کردم اصلا متوجه نشدم. همه دیودها رو از نوع فست بذار، بین گیت و سورس ماسفت ها هم یه مقاومت یک کیلو قرار بده، زمان صفر و یک کردن dead time مناسب رو فراموش نکنی. اطلاعات من در همین حده. موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gordany نمایش پست ها
                    سلام، منظورتو از این قسمتی که نقل قول کردم اصلا متوجه نشدم. همه دیودها رو از نوع فست بذار، بین گیت و سورس ماسفت ها هم یه مقاومت یک کیلو قرار بده، زمان صفر و یک کردن dead time مناسب رو فراموش نکنی. اطلاعات من در همین حده. موفق باشی
                    منظورم اینه که نمیدونم چه فرکانسی هست این سیگنال و پهنای باند چه تاثیری روش داره
                    این dead time که گفتید بین یک کردن ساید بالا و پایینه درسته؟
                    من اصلا سیگنال متناوب نمیخوام بسازم که بخوام خروجیم نوسان کنه
                    گفتم یک موتور DC هست و برای ربات (اینو نگفته بودم) که بعضی مواقع که ربات باید حرکت چرخش یا برگشت انجام بده باید پالاریته موتور عوض بشه همین
                    توی تست هام هم یکی از ورودی ها رو زمین میکنم مثلا LI1 و HI2 و یه سیگنال مربعی حدود 40 هرتز به اونیکی ورودی ها میدوم
                    اما نصف پل (یکی از آی سی ها) کاملا روشن و اتصال کوتاه میشن و نصف دیگه خاموش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeid_k68 نمایش پست ها
                      توی تست هام هم یکی از ورودی ها رو زمین میکنم مثلا LI1 و HI2 و یه سیگنال مربعی حدود 40 هرتز به اونیکی ورودی ها میدوم
                      اما نصف پل (یکی از آی سی ها) کاملا روشن و اتصال کوتاه میشن و نصف دیگه خاموش
                      40 هرتز کم هست، حدود 20 کیلو هرتز باید باشه فرکانست. قبل از وصل کردن به موتور خروجی رو با اسکوپ نگاه کن ببین چه شکلیه، اگر میتونی عکسشو بذار. هرچی دیوتی سایکل پالس بیشتر باشه سرعت موتور بیشتر میشه.

جای LO2 و HO2 توی شماتیکت برعکس نیست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gordany نمایش پست ها
                        40 هرتز کم هست، حدود 20 کیلو هرتز باید باشه فرکانست. قبل از وصل کردن به موتور خروجی رو با اسکوپ نگاه کن ببین چه شکلیه، اگر میتونی عکسشو بذار. هرچی دیوتی سایکل پالس بیشتر باشه سرعت موتور بیشتر میشه.

جای LO2 و HO2 توی شماتیکت برعکس نیست؟
                        بسیاااااااااااار بسیااااار ممنونم
                        نکته کاملا درستی گفتید که من اشتباه ناجوری کردم
                        اصلاح میکنم ببینم چی میشه

دیدگاه

سلام
                          مدار رو اصلاح کردم و جواب داد
                          با فرکانس 500 هرتز جواب داد با یه برنامه دم دستی چند خطی
                          حالا بفرمایید برای کنترل سرعت در پل اچ چکار باید بکنم من؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X