اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برای شارژ کردن باطری 12 میشه از ترانس 12 استفاده کرد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : برای شارژ کردن باطری 12 میشه از ترانس 12 استفاده کرد؟

سلام . در شما اونجا برق شهری دارین ؟ اگه دارین خوب برو منبع تغذیه سوئیچینگ بخر و باهام موازیشون کن اونجوری نیازی به باتری نداری .

دیدگاه

سلام خسته نباشید من یه باتری موتور 12 ولت 3 آمپر دارم با یه اداپتور 12 ولت 2 آمپر میخوام با اداپتور باتری رو شارژ کنم چه نوع خازنی باید سر راهش بزارم طرف مثبت یا منفی لطفا نوع خازن با کد خازن رو بهم بگید ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mamadzand021 نمایش پست ها
        سلام خسته نباشید من یه باتری موتور 12 ولت 3 آمپر دارم با یه اداپتور 12 ولت 2 آمپر میخوام با اداپتور باتری رو شارژ کنم چه نوع خازنی باید سر راهش بزارم طرف مثبت یا منفی لطفا نوع خازن با کد خازن رو بهم بگید ممنون
        خازن چرا بذاری
        خازن لازم نداره اصلا
        خود باتری حکم یک خازن بزرگ و پرظرفیت رو داره
        با 12 هم شارژ نمیشه
        شما باید ولتاژ آداپتور رو برسونی به 13.5 تا 14.5 ولت تا بتونه کامل شارژرش کنه
        میتونی خروجی آداپتور رو وصل کنی به یه ماژول افزاینده (مثل لینک زیر) و تنظیمش کنی روی 14.5 و وصلش کنی به باتری
        خرید ماژول تغذیه dc-dc مبدل تبدیل کننده رگولاتور DC به DC بوست BOOST افزاینده ولتاژ 35 ولت جریان خروجی 2.5 آمپر دیتاشیت مشخصات فنی با قیمت مناسب در فروشگاه ECA

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elect2 نمایش پست ها
          سلام برای این که ولتاژ شارژر باید از ولتاژ باطری بیشتر باشه آیا برای شارژ کردن باطری 12 میشه از ترانس 12 استفاده کرد چون بعد از یکسوسازی 12 در رادیکال دو ضرب میشود و در حد 17 ولت میشه یا باید از ترانس 15 ولت استفاده کرد ایا خازن بعد از دیود پل در این شارژر مهمه دلیلش چی؟باطری 12 ولت 7.5 امپر است
          برای چند بار میشه ولی برای طولانی مدت بهتره از یه مدار شارژر
          اتوماتیک استفاده کنی
          مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
          https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X