اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پاور کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاور کامپیوتر

سلام دوستان ؛
    من با چندتا TEC دارم کار می کنم که به 12 ولت و 6 آمپر جریان نیاز داره
    از طرفی به علت جنبه آزمایشی بودن طرح و بالا بودن قیمت آداپتور از پاور استفاده می کنم
    من پاور کامپیوترم رو در آوردم که روش توضیحات جریان و آمپر هر سیم رو نوشته ولی در مورد چندتا از سیمهاش صدق نمی کنه مثلا نوشته سیم زرد 12 ولت و 9 آمپر ولی مولتی متر نشون میده 12 ولت و 1.80 آمپر :angry:
    یعنی پاور مشکل داره ؟ oo:
    ممنون میشم کسی راهنمایی کنه :cry2:

پاسخ : پاور کامپیوتر

شما اون 1.8A رو چجوری اندازی میگیری ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط human600
      مثلا نوشته سیم زرد 12 ولت و 9 آمپر ولی مولتی متر نشون میده 12 ولت و 1.80 آمپر :angry:
      اصلا به چیزی که روی پاور کامپیوتر زده اعتماد نکن ، 9 آمپر نمیده ولی نباید اینقد هم کم جریان بده ، به قول دوستمون این مقدار رو چطور اندازه گرفتین ؟
      خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
      [hr]

دیدگاه

سلام ممنون من ولتاژ و آمپر رو با مولتی متر اندازه گرفتم
        پس اگه اینجوری باشه که می گید در واقع نباید به نوشته ها اطمینان کرد
        ولی سیمهای دیگه درستند
        بدتر از همه اینه که نوشته سیم نارنجی 3.37 ولت و 20 آمپر ولی خداییش آمپرش به 3 نمی رسه
        خب پاور هم در حالت عادی کلیدی واسه روشن شدن نداره که از پورت اصلی سیم سبز رو به
        مشکی اتصال دادم و مقدار هر سیم رو اندازه گرفتم
        به نظر شما یه چیزی شبیه این شارژر موبایل نمیشه ساخت که 12 ولت و 5 آمپر بده بیرون

دیدگاه

شما احتمالا داری اشتباه جریان رو اندازه میگیری. برای اندازه گیری قابلیت جریان دهی منبع تغذیه باید یه مصرف کننده بهش متصل کنی.مثلا مقاومت وات بالا بهش وصل کن بعد ولتاژ دو سر مقاومت وات بالا رو اندازه بگیر اگه افت قابل توجهی نداشت جریان رو با مولتی بگیر. مطمئنم پاور شما مشکلی نداره چون گفتید ولتاژ 12 رو نشون داه و جریان هم دیگه نمیدونم چطور گرفته باشید... . بهتره قید مقاومتو بزنید چون توان خیلی بالا باید باشه. مثلا چراغ جلو ماشین هم خوبه ولی در لحظه اول به خاطر سرد بودن جریان زیادی میکشه و پاور خاموش میشه. اگه لامپ چراغ ترمز یا راهنما داشتی بزن به 12 ولت به ازای هر لامپ پاورتون میتنه 1.8 آمپر بده. یکی یکی اضافه کن تا اینکه مثلا 3 تا با هم موازی شده باشن پس حالا حدود 5.4 آمپر پاورتون میتونه بده و ... .
          برای اندازه گیری جریان مصرف کننده باید به صورت سری با مصرف کننده ببندی. از سیم مولتیمتر هم استفاده نکن. مستقیم سیم ها رو تو سوراخ مولتی متر بزن چون سیم مولتی متر حدودا 0.8 تا چند اهم مقاومت دارن.
          اگه لامپ نداشتی بگو تا یه روش دیگه بگم.
          بهتره خودتون رو برای ساخت منبع تغذیه درد سر ندید چون تاحالا نساختی اذیت میشی. اگه خواستی بسازی مدار زیاده.
          لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

سلام ممنون از جوابتون
            من یه باتری لب تاپ همیشه رو میز کامپیوترم دارم که 11 ولت و 1.80 آمپرهست
            و ازش به عنوان یه منبع تغذیه همراه استفاده می کنم
            و اینکه وقتی TEC رو به باتری می زنم خوب جواب میده
            ولی وقتی به پاور میزنم نسبت به باتری فقط یه کم قوی تر عمل می کنه
            در حالی که اگه سیم زرد پاور واقعا 9 آمپر رو بده TEC من باید ظرف چند ثانیه به حداکثر
            کارایی خودش برسه و تقریبا 7 برابر قدرتمند تر باشه
            می گم نکنه این 9 آمپر بین تمام سیمهای زرد تو پاور تقسیم شده ؟
            به نظر شما اگه سیم زرد و 2 سیم دیگه تو پاور به رنگ قرمز و قهوه ایی رو بهم وصل کنم اتفاق خاصی نمی افته یا اصلا تاثیری داره ؟ زرد 12v قرمز 3V قهوه ایی 5V
            حالا شرمنده من لامپ ندارم لطفا اگه میشه مورد دیگه رو بگید من رو یه پاور دیگه تست
            کنم
            با سپاس

دیدگاه

داداش میگم مایه داریا
              با باطری لب تاب امتحان میکنی ؟
              میدونی چقدر پولشه ؟

بگزریم
              پاور کامپیوتر و اگه به المنت سشوار یا بخاری برقی دسترسی داری وصل کن بعد سیم رو بکن تو اب و پاور رو روشن کن. امپراژ رو ندازه بگیر.
              نداری هم قیمتی نداره فوقش 2 تومن اگه فروشنده بی انصاف باشه
              زکات علم نشر آن است
              بیشتر با من اشنا بشین :
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
              ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

سلام دوستان این روشهایی که گفتید منو از طرحم داره پرت می کنه
                البته که باطری لب تاپ گرونه ولی برد شارژرش خراب شده واسه همینم شده منبع تغذیه همراه
                حالا کسی میدونه که لامپ کم مصرف 35 وات چند آمپر میده بیرون ؟ (اگه خوب باشه خرابش کنم :mrgreen

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X